PDA

View Full Version : FALSE POSITIVE Problema false-positive



R3m3mb3r
18-10-2020, 12:24 PM
RAPORT:<b>You have to register to ba able to see this link</b>
ANTIVIRUS: Kaspersky
DESCRIERE ADITIONALA: nu am instalat nimik astazi am reinstalat windowsul acu 1 luna si am zis ia sa fac un test sa vedem cum iese de curiozitate si mi-a aparut totul rosu si am zis wtf si imi apare Generic Cheat Detection ce draq e asta? am dezactivat si antivirusul si tot la fel imi arata
LINK DUMP MEMORIE ****- <b>You have to register to ba able to see this link</b> la uploadat pe site asta zippy nu merge

Tiger
18-10-2020, 01:42 PM
False-positive cauzat de Kaspersky. Multumesc pentru raportarea ei.

LE: Nu ar mai trebui sa iti mai apara detectia.

R3m3mb3r
18-10-2020, 05:51 PM
mersi acuma nu mai apare da mai este o problema cand dau la cfg la wargods imi apare foarte multe cfg-uri si eu nu am nici unul decat ala default

Tiger
18-10-2020, 06:05 PM
Majoritatea sunt whitelistate, mai putin config.cfg (care este normal) si userconfig.cfg (care iar ar putea fi normal) - zic normal pentru ca fiecare are propriul nick, ca atare hash-ul fisierului se modifica. Daca stii ca nu le mai modifici si doresti sa le whitelistezi, le poti atasa aici.

CFG-urile nu inseamna doar cele din "cstrike". Pot fi executate si din alte directoare, ca atare in ultimul update se scaneaza intregul director de joc pentru aceste cfg-uri.

R3m3mb3r
18-10-2020, 06:16 PM
aha am inteles ms o zi buna poti da TC

Tiger
18-10-2020, 06:19 PM
O zi buna si tie de asemenea.

:locked: