PDA

View Full Version : Propuneri Hartă WarGods



mugurhaiduc
23-08-2020, 02:55 AM
Īn cazul īn care n-ați prins ideea din titlu, died1337 a īnceput un proiect pentru serverul de deathrun.

Dorește să facă o hartă de deathrun special pentru serverul și comunitatea WarGods.
Aș fi recunoscător dacă ați lăsa īn acest topic sugestii pentru hartă privind preferințele voastre.
Sugestiile voastre pot avea un orizont larg: Idei de niveluri / Idei de capcane / Design / Culori etc.
Preferabil ar fi să veniți cu idei cāt mai originale.

Țin să vă anunț că oricine contribuie cu idei pentru hartă, sau ajută la crearea sau testarea ei va avea numele afișat la finalul hărții.
Urmează să postez cāteva poze cu harta īn stagiul īn care e acum. Harta nu este finalizată, și orice lucru poate fi modificat. Las aceste poze ca să vă faceți o idee, și să vă dați cu părerea.
Orice critică constructivă este bine primită.


<b>You have to register to ba able to see this link</b>

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

<b>You have to register to ba able to see this link</b>


Discordul creatorului: 1337#1577

Black Matte
23-08-2020, 03:49 PM
Salut ! As propune implementarea kz-ului ( sa fie ceva gen ca pe bhopz v2,sa fie mai aproape alea de urci pe ele una de cealalta pentru a putea urca rapid :D ) si as fi contra surf-ului deoarece multi ne blocam in el si nu din cauza fps-ului,eu unul am tot incercat sa scap de problema asta si n-am reusit. O sa mai revin si cu alte idei,bafta !

XapiX
23-08-2020, 03:51 PM
As propune ceva culori, ceva galben, sa fie in genul bhopz v2 doar ca galben. Poate si mai complicata ca aia XD
Momentan nu mai am idei, cand imi mai vin idei o sa revin. Succes in crearea hartii!

victoras
23-08-2020, 03:51 PM
Propun adaugarea unui labirint [nu unul sofisticat, unul simplut] sau o parte cum e pe unele harti, de exemplu pe deathrun_green_h, cum treci peste linia aia verde, pe entitatile acelea invizibile.

AnDReW2184
24-08-2020, 02:31 AM
As propune autotrape random mai ales la surf deoarece nu prea se asteapta , si as mai propune ca la fiecare nivel sa se schimbe culoarea nivelului referindu ma la design

lAsuStarl
24-08-2020, 12:45 PM
Cum a spus si black matte, referitor la partea de surf, se creaza problemele de blocare atunci cand esti cu setarea de developer pe valoarea 1, cel putin asa mi se intampla mie, asta ar fi pe partea de bug-uri. Ca idee ar fi ok din perspectiva mea sa fie in zona de mid-range, respectiv nici prea grea dar nici prea usoara, pentru ca jucatorii sa doreasca sa joace intr-un numar cat mai mare, nu sa fie prea grea si dupa incep sa iasa pe rand ca nu le place mapa, ca nu o pot termina. Ca o posibila idee, ar fi interesant daca s-ar putea face un mix, intre partea de dezvoltare a mapei cu amxx-ul in special pentru viitoare evenimente, consider ca ar iesi ceva interesant. O ultima observatie, mapa sa fie mai luminoasa, sa nu fie prea intunecata sa nu vezi clar pe unde trebuie sa te duci.

died1337
24-08-2020, 05:30 PM
Salut ! As propune implementarea kz-ului ( sa fie ceva gen ca pe bhopz v2,sa fie mai aproape alea de urci pe ele una de cealalta pentru a putea urca rapid :D ) si as fi contra surf-ului deoarece multi ne blocam in el si nu din cauza fps-ului,eu unul am tot incercat sa scap de problema asta si n-am reusit. O sa mai revin si cu alte idei,bafta !

Cu siguranta va fi kz la nivelul 2 sau 3! (pentru surf, pune-ti bind pentru fps 99 si pentru fps 999 sau cu cat joci tu de fel)


Propun adaugarea unui labirint [nu unul sofisticat, unul simplut] sau o parte cum e pe unele harti, de exemplu pe deathrun_green_h, cum treci peste linia aia verde, pe entitatile acelea invizibile.

Ultima parte suna foarte bine (ca pe green_h) si cu siguranta va fi asa ceva pe harta! Mersi!


As propune autotrape random mai ales la surf deoarece nu prea se asteapta , si as mai propune ca la fiecare nivel sa se schimbe culoarea nivelului referindu ma la design

La curba unde sunt 4 surfuri cred ca voi face unul din ele sa fie automat!
Dupa cum mi-a propus rogVAIV, urmatoarele levele vor fi la fel (mai mult sau mai putin) dar accent color-ul va fi portocaliu, respectiv rosu si tot asa, urmand spectrul de culori


Cum a spus si black matte, referitor la partea de surf, se creaza problemele de blocare atunci cand esti cu setarea de developer pe valoarea 1, cel putin asa mi se intampla mie, asta ar fi pe partea de bug-uri. Ca idee ar fi ok din perspectiva mea sa fie in zona de mid-range, respectiv nici prea grea dar nici prea usoara, pentru ca jucatorii sa doreasca sa joace intr-un numar cat mai mare, nu sa fie prea grea si dupa incep sa iasa pe rand ca nu le place mapa, ca nu o pot termina. Ca o posibila idee, ar fi interesant daca s-ar putea face un mix, intre partea de dezvoltare a mapei cu amxx-ul in special pentru viitoare evenimente, consider ca ar iesi ceva interesant. O ultima observatie, mapa sa fie mai luminoasa, sa nu fie prea intunecata sa nu vezi clar pe unde trebuie sa te duci.

Exceptand surf-ul de la inceput (pe care eu nici nu il ating) sunt 4 surf-uri scurte.. ca pe _heaven_v2.. nu cred ca vor mai fi alte surf-uri.. (eu joc cu bind pentru fps 99 de 10 ani.. nu e greu)
"Mix-ul" de care spui suna bine insa nu stiu exact in ce maniera s-ar putea intampla asta.. astept detalii.
Harta este destul de intunecata (ca textura, in rest e maxim de luminos: playerii se vad perfect.), de asta folosesc accent color-ul.. pot da replace texturii dark dupa ce o fac mai deschisa.. e o chestie de secunde.. sa vedem ce parere aveti cand veti fi pe ea

Mersi pentru sugestii!