PDA

View Full Version : NOT A FALSE POSITIVE Problema WarGods "Windows Test Mode" win7 64bit



mesecekpE
21-08-2020, 09:15 PM
Salut!
MENTIONEZ CA: e primul wargod ce lam facut dupa ce am instalat windowsul in urma cu 3-4sapt!
Windows 7 64 bit activat cu windows loader, dar dupa cateva zile jos in coltul din dreapta al desktopului imi aparea " windows 7 test mode sp1 build 1743.. ma rog niste cifre " .
Pe wargods apare rosu " windows test mode - Kernel " (wg cerut pe zzz-cs mix)
Acum 2 zile, urmarind un tutorial video de pe youtube : <b>You have to register to ba able to see this link</b> - am reusit sa fac sa dispara acel "windows 7 testmode" dupa care am intrat pe un server de pe cs-zzz, am facut wargods, si numai apare nimic.
Dovezi:
1. <b>You have to register to ba able to see this link</b> - poze desktop (wg + win testmode) imediat dupa ce am facut wargods

2. <b>You have to register to ba able to see this link</b> - raportul wargods din acea noapte

3. <b>You have to register to ba able to see this link</b> - wg dupa rezolvarea windows test mode de acum 2 zile

Astept un raspuns/verificare. Nu folosesc absolut nimic, nici cfg, nici un fel de avantaj; joc default;
Thanks.

Tiger
22-08-2020, 12:29 AM
Nu stiu de niciun activator care sa iti bage Windows-ul in Test-Mode, dat prin faptul ca nu au nevoie de asa ceva.

Asa cum scrie si aici (<b>You have to register to ba able to see this link</b>), detectia nu remarca faptul ca ai jucat cu cod - remarca doar faptul ca ai acel mod activat, mod ce nu ar trebui in mod normal sa fie activ pentru ca permite incarcarea de drivere (inclusiv cheat-uri) doar cu semnatura digitala de teste. Driverele ruleaza la un nivel de privilegiu mai mare decat poate rula wCD, este usor de ascuns prin acest mod cheat-urile fata de wCD sau alte sisteme de detectie cheat-uri.

mesecekpE
22-08-2020, 12:46 AM
Nici eu nu stiu de ce mi-a aparut windows-ul in testmode dupa 2 saptamani de la instalare, il aveam pe un dvd destul e vechi... dar cum am precizat, am urmarit acel tutorial si l-am scos din test mode. am facut acel wg dupa, si numai apare rosu..

Iar in legatura cu : " Driverele ruleaza la un nivel de privilegiu mai mare decat poate rula wCD, este usor de ascuns prin acest mod cheat-urile fata de wCD sau alte sisteme de detectie cheat-uri. " - Habar n-am cu ce se mananca ce spui tu aici, nu-s asa avansat in chestiile astea, dar te cred.
In fine, ideea e ca acum mi-am rezolvat problema cu testmode la windows. Ce se intampla cu acel raport, va ramane mereu rosu sau se poate sterge cumva?

Tiger
22-08-2020, 12:03 PM
Acea detectie va deveni galbena (de la suspicious) in viitor cand va fi lansat v3 (din pacate nu stiu cand va fi lansata aceasta versiune, este foarte mult de lucru la ea) sau poti plati pentru curatarea ei (<b>You have to register to ba able to see this link</b>).

mesecekpE
22-08-2020, 03:22 PM
Ok. O sa te contactez in privat pt. curatare. Merci pt. info si verificare, CHEERS!