PDA

View Full Version : Adaugare plugin amx_blind



-=yNt=-
02-03-2013, 10:27 PM
Dupa cum spune si titlul as vrea a propun utiizarea pluginului amx_blind deoarece am depistat nijte playerii ce aveau wall si ,la unul i-am facut poze si nu mai mi le-a dat ,la fel i s-a intamplat lui redline ,si nu vreau sa mai trecem prin asa ceva k ne facem de ras

AnOnIm
03-03-2013, 08:20 AM
E discutabila treaba asta. S-a intamplat ca un player sa nu ia blind/flash ,dar el sa fie curat. Pe langa asta ,codurile au evoluat destul de mult si posibil sa fie o cacealma. Avem destule modalitati de a verifica un player ,iar pe gungame codatii sunt evidenti ,tot ce trebuie e un demo de 30 de sec si ai rezolvat problema.

stillgoree
03-03-2013, 09:26 AM
Sunt mai multe tipuri de codati . cei mai expermentati joaca cu rezolutie mica si cand li se fac poze le modifica in photoshop trag de timp ca nu le gasesc si apoi daca nu au adversar in fatza degeaba i le faci . cea mai buna solutie este demo si postat , nu exista codat care la un moment dat sa nu faca greseli , majoritatea serverelor nu folosesc amx_blind trebue sa fie un motiv anume probabil nu isi face comanda treaba intodeauna!!
Si chestia cu facut poze si nu mi lea dat e posibil sa nu stie care unde ii apar pozele si sai fi dat ban nevinovat ,jocul asta il joaca si copii de 7 ani si de 11 si de 14 .

daniel_San
03-03-2013, 10:12 AM
eu zic ca e o idee foarte buna. Singura buba a blindului e ca atunci cand iei un FB, ti se duce si blindul, chiar daca comanda de unblind nu a fost data. Asa ca, atata timp cat stai pe jucator si vezi ca trage cu blind, e clar ca are wall.
Da, codurile au evoluat, insa majoritatea jucatorilor nu stau sa caute codurile profesionale(care btw sunt pe bani multi). Uita-te la evidenta WAC. Are majoritatea codurilor avansate, insa cu exceptia a 2-3, toti au fost prinsi pe coduri banale(cdhack,leis etc).

-=MaX=-
04-03-2013, 03:47 PM
Bun, dai ban la unu cu blind. Daca face cerere unban, cum dovedesti ca admin ca a avut blind?

daniel_San
04-03-2013, 05:08 PM
Te uiti pe el daca primeste vreun flash. Daca nu primeste si totusi joaca in continuare, e clar ca are wall. Dar iti dai seama in primele 20 secunde de cand ai dat blind-ul.
Daca un admin face poze si nu se trimite comanda(mai sunt cazuri), cum dovedeste ca a facut? Presupune...

-=yNt=-
05-03-2013, 08:56 AM
Deci in concluzie ,adaugati pluginul pe server ,sau folosim demo-ul?

-=MaX=-
05-03-2013, 02:01 PM
In cazul in care adminul face pozele si jucatorul refuza sa le dea, adminul e obligat sa caute in consola partea in care scrie "Ati facut x poze jucatorului y" si sa faca printscreen. Astfel in cazul unei cereri unban acel printscreen va fi o dovada solida. Si daca nu merge comanda va scrie eroare sau nu va aparea fraza care atesta faptul ca pozele au fost facute.
In cazul blindului cum va face? Ca sa stau sa caut in loguri dupa fiecare e exclus din start, nu constituie decat munca in plus si timp de care nu dispun.

daniel_San
05-03-2013, 02:21 PM
Pai tot asa, o sa-i apara in consola "Ai dat blind nu stiu cui". Si in timpul asta face demo. Nici la SS, daca nu primeste jucatorul comanda, nu da nicio eroare. Da eroare doar daca nu poate fi executata(nu e pe server, nu e conectat, are imunitate, nu are acces etc). Dar nu garanteaza ca poza va fi si facuta. E acelasi risc ca si aici.

-=yNt=-
06-03-2013, 08:07 AM
Deci sa inteleg ca ati adaugat pluginul?

-=MaX=-
06-03-2013, 10:29 PM
Deocamdata nu l-am adaugat dar o sa facem un efort sa-l punem :P

-=yNt=-
07-03-2013, 08:32 AM
"sanatate tie pruncule" ,glumesc bravo maxule ;)

katalin
05-04-2013, 09:02 PM
deci merge comanda amx_blind a fost adaugata?

ADRI
19-10-2014, 01:42 AM
Propunere Esuata