PDA

View Full Version : FALSE POSITIVE Heuristic Detection



showm4k3r
19-07-2020, 07:54 AM
salutare!
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
windows defender (windows 7)
Am downloadat un cfg de pe google(l-am gasit pe youtube, pot face upload separat pentru el daca se doreste) apoi am schimbat vre-o 3 rezolutii. Testul l'am facut pe 720x480.
Dupa am sters cfg'ul si am facut un alt test, care a iesit "curat"
link dump memorie cs - <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Salut din nou!
am incercat sa recreez problema, si am reusit :) , practic am facut aceelasi lucru ca in prima faza.
test wg - <b>You have to register to ba able to see this link</b>
dump - <b>You have to register to ba able to see this link</b>
link cfg - <b>You have to register to ba able to see this link</b>

dreammer
20-07-2020, 12:35 PM
CRED CA STIU CARE AR FII MOTIVUL. LA FEL AM PATIT SI EU. AM SCHIMBAT REZOLUTIA SI AM CONTINUAT SA MA JOC DUPA CARE MI S-A CERUT WG SI ASTA A IESIT <b>You have to register to ba able to see this link</b>
CRED CA MOTIVUL ESTE SCHIMBATUL REZOLUTIEI

Tiger
20-07-2020, 09:21 PM
Ai schimbat rezolutia ? CFG-ul nu are legatura cu acest lucru.

LE: Poti replica, te rog, aceasta chestie dupa modelul urmator: joaca 30 de minute, apoi schimba rezolutia si fa o scanare?

showm4k3r
21-07-2020, 01:36 AM
Da.Cred ca are dreptate dreammer. Am facut cum mi'ai cerut si a iesit iarasi rosu, sunt 2 scanari una la ora 00:00 si inca una la 12:30. am schimbat rezolutia in timp ce ma jucam si a iesit iarasi chestia asta. Setari default , doar ceva binduri scrise de mine in consola.
testul 1 (exact cand am inceput sa ma joc) : <b>You have to register to ba able to see this link</b>
testul 2 (dupa play circa 30 min, schimbat rezolutia si continuare joc) : <b>You have to register to ba able to see this link</b>
link dump : <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Tiger
21-07-2020, 10:01 PM
Nu am reusit sa reproduc problema intern. Ti-am curatat rapoartele dat prin faptul ca nu memory dump nu exista nimic suspect.

showm4k3r
21-07-2020, 10:39 PM
Ok,ms fain!Daca te ajuta cu ceva eu pot sa mai incerc si sa iti mai trimit un raport ,doua(poate este vre'un bug ceva pe undeva si reusesti sa'l descoperi)

Tiger
23-07-2020, 08:36 PM
Pana ajung sa vad de ce sa reproduce unora si altora nu, va rog sa nu mai va schimbati rezolutia in timp de jucati. Faceti-o imediat dupa ce intrati in joc.

:locked: