PDA

View Full Version : Problema cu istoricul



Ami2020
07-06-2020, 11:04 PM
ID (OPTIONAL): 657*4A968*0946A3AC5*BE*A510FE*09
NUME: Ami si Player
IP: 188.25.141.242
ID DE STEAM: STEAM_0:1:24291372
DATA SI ORA: 07.06.2020 / 20 : 00
SCREENSHOT: Problema o descriu mai jos in sectiunea descriere
SISTEM DE OPERARE: win 10
ANTIVIRUS (OPTIONAL): windows defender
DESCRIERE PROBLEMA: Va salut! Problema este in felul urmator. Cineva de pe comunitatea de mixuri unde joc de obicei , m-a invitat sa jucam fastcup. Parandu-i-se dumnealui ca nu am setarile corespunzatoare , m-a indrumat sa downloadez un soft si sa instalez ceva gen "safe - legal si legit settings" ca daca dau pe safe nu e interzis. Bun. Am facut asta si s-a bagat nu stiu ce config in cstrike singur. Nu am observat imbunatatiri la joc , dar mai tarziu, am iesit din gameguard si m-am dus pe comunitatea pe care jucam sa joc un mix normal, nu fastcup. Mi s-a cerut wg cum mi se mai cere in mod obisnuit si eu am dat scan linistit stiind ca nu am nimic (asa credeam eu). Wg ul a iesit rosu cu r8 cheat forenics sau ceva gen si am ramas masca. Am luat legatura cu altcineva care mi-a spus ca e ceva gen injector si ca nu scap de el. Am reinstalat cs-ul si steamul si am repetat scanuri inca 2 care au iesit rosii ,chiar daca eu reinstalasem steam si counter strike. Ne mai stiind ce sa fac , am dat system restore si am mai facut un scan wg . Slava Domnului , am scapat de wg rosu. Problema e ca nu ma mai lasa sa ma joc pe comunitate din cauza scanarii aceleia (prima, cu numele Ami, celelalte 2 cu numele Player au fost facute de test sa vad daca am scapat de problema) .
Mi-a spus cineva ca sa fac o cerere in sensul asta ca dvs. ma puteti ajuta cu stergerea scanarilor rosii de astazi. Stiu ca in trecut, acum mult timp am mai patit sa ies rosu din cauza unui config , dar a fost acum cativa ani. Astazi abia daca am inteles ce s-a intamplat. Va dati seama ca daca stiam ce este nenorocirea aia , nu mai faceam scanare sa ma dau singur in vileag.
O seara buna va doresc!

Tiger
07-06-2020, 11:42 PM
Stii ca puteai scrie o fraza prin care sa imi explici si sa nu imi intinzi romane, nu? Doar imi distragi atentia, cu detalii care nu ma ajuta, de la ce este important.

A fost un false-positive cauzat de semnarea automata unui fisier ca cheat. Multumesc pentru raportarea problemei.