PDA

View Full Version : Problema la scanare / unknown cfg



dsdenis
13-05-2020, 09:22 PM
Nick : Ds.
IP : 82.77.245.71
Data / ora : 19:29
Antivirus : Nu folosesc
Windows : 10

Ma poti ajuta si pe mine intr-o problema , te rog. Nu stiu la cine as putea sa apelez pentru a-mi explica si mie.
Am lipsit de pe joc mult timp (2 ani si ceva) azi la o scanare cu WG mi-a aparut cu rosu din cauza unui config vechi pe care il foloseam acum sa zicem 10 ani. Dsold.cfg. (Found Suspicious CFG Dsold.cfg (alias count: 73) - unknown status) . Momentan am setarile puse intr-un rc (cumparat arme , mesaje, setari ca sensivitate , etc , comenzi admin) pentru a-mi fi usor cand intru pe joc.
Configul l-am uplodat aici : <b>You have to register to ba able to see this link</b> ... Te poti uita prin el si te rog sa imi spui daca e ceva in neregula cu el.Mentionez ca acele aliasuri sunt pentru facut demo si pentru redat demo plus mwheelup si down pentru a sari de pe scrool.
Multumesc anticipat !

Tiger
13-05-2020, 10:44 PM
Raportul in cauza?

Ti-am whitelistat fisierul si sters detectia respectiva. Va trebui sa imi atasezi si Ds.rc daca doresti curatarea definitiva a rapoartelor.

dsdenis
13-05-2020, 11:51 PM
<b>You have to register to ba able to see this link</b> link la rc...

Multumesc anticipat ! te poti uita in el fara probleme ... Dar vei gasi aceleasi chestii . Nimic nou sub soare.
Multumesc inca o data!

Tiger
14-05-2020, 12:11 AM
Whitelistat + detectia curatata.

Daca doresti validarea altor CFG-uri, pune-le aici. De asemenea ai grija, modificarea acestor cfg le scoate direct din whitelist si vor trebui whitelistate.

dsdenis
14-05-2020, 12:31 AM
Mulțumesc mult de tot!
Nu am altele. RC ul asta īl folosesc de peste 12 ani, e făcut de mine pe vremea cānd eram dracan de 17 18 ani și jucam cs.
Acum, joc cs doar de placere și īmi e mult mai ușor sa pun un RC cu comenzile decāt sa scriu fiecare īn parte.
Mulțumesc pentru rezolvarea problemei, sper sa mi se scoată banul 🤣.
Īn cazul īn care Doamne ferește vor mai apărea alte probleme știu unde sa apelez.
Mulțumesc īncă o data pentru ajutor și pentru promptitudine.

Tiger
14-05-2020, 12:38 AM
Cu placere. Daca mai doresti validarea altor fisiere creaza un nou topic.

:locked: