PDA

View Full Version : detection false



uzibereta
03-05-2020, 05:22 PM
Generic Cheat Detection

RAPORT: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
ANTIVIRUS: Norton dar este dezactivat ca mi.a expirat de ceva timp
DESCRIERE ADITIONALA: Nu am adaugat nimic in PC astazi ...in ultimele zile am adaugat dota


Salut tin sa precizec ca joc cs 1.6 de peste 10 ani si nu am jucat niciodata cu cheat-uri am peste 7000 de ore in cs!
Sunt fondator pe un server foarte populat si acest raport mi.ar strica intr.un fel reputatia fata de adminii cu care adminez zilnic!

As dori daca se poate rezolva aceasta problema si sa mi se stearga aceste ultime 2 scanuri cu Generic Cheat Detection . Multumesc o zi buna!

Tiger
03-05-2020, 06:36 PM
Si memory dump-ul? Tutorialul acela nu a fost pus sa-l ignori.

uzibereta
03-05-2020, 07:07 PM
si cum fac acest dump... am downloadat am dezarhivat si acm imi arat imaginea asta si nu gasesc acest dump... <b>You have to register to ba able to see this link</b> <b>You have to register to ba able to see this link</b> Ce trebuie sa fac?

Tiger
03-05-2020, 07:10 PM
Dezarhiveaza-l pe desktop si ruleaza-l de acolo. Tu ai intrat in arhiva si l-ai rulat de acolo ... asta nu e dezarhivare....

uzibereta
03-05-2020, 07:31 PM
uite aici dump <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Tiger
03-05-2020, 07:44 PM
De ce nu respectati tutorialul asa cum zice?! La ce imi este bun acel memory dump daca tu ai inchis deja CS-ul prezent in <b>You have to register to ba able to see this link</b> . Unde este noul raportul pentru memory dump respectiv?!

uzibereta
03-05-2020, 07:51 PM
Ce e de facut pot reface testul si dump-ul sau nu se mai poate face nimic?

Tiger
03-05-2020, 07:55 PM
Refaci tutorialul intocmai!!!

uzibereta
03-05-2020, 08:17 PM
RAPORT:<b>You have to register to ba able to see this link</b>
ANTIVIRUS: Norton
LINK DUMP MEMORIE CS: <b>You have to register to ba able to see this link</b>


Am refacut totul din nou am refacut wg de 2 ori pentra ca o data mi.a picat netul si a trebuit sa astept 10 min pt al reface ! Faza esteca acm wg este albastru si nu inteleg de ce! Oricum inca am 2 rapoarte rosii sper ca in timp pot scapa de ele .Multumesc

Tiger
03-05-2020, 08:55 PM
Atunci memory dump-ul este inutil. De ce nu citesti cu atentie tutorialul?!

uzibereta
03-05-2020, 09:04 PM
Si cu cele 2 scanari rosii cum fac??? Da.mi o explicatie ceva pentru ele pt ca cele 2 rapoarte ma arata ca si cum am jucat cu ceva cod si dupa cum ti.am spus eu nu folosesc coduri si nu cade bine pt mine sa am trecutul rosu! Macar daca este o eroare ceva sa stim si noi cum sa ne comportam in viitor

Tiger
03-05-2020, 09:13 PM
Incerci pana iti iese, altfel nu am ce sa fac pentru ca nu ai dovezi. Ce ai tu putea sa fie un cheat, nu am de unde stii cu exactitate fara acel memory dump.

uzibereta
03-05-2020, 09:16 PM
si acum eu ce fac raman cu acele 2 scanari rosii ca si cum am jucat cu cod? Nu prea sunt de accord cu treaba asta avand in vedere ca nu am jucat cu nici un fel de cod si este doar o eroare ceva de la voi….de la un dll care nul recunoaste sau ceva de genul. Asi dori daca ai putea sa imi lasi ceva un screen ceva ca sa pot demonstra la lume ca nu am jucat cu cod

ok am inteles...scuze nu vazusem com tau...Multumesc

--------------- Added after 13 minutes ---------------

RAPORT:<b>You have to register to ba able to see this link</b>
ANTIVIRUS: Norton
LINK DUMP MEMORIE CS: <b>You have to register to ba able to see this link</b>


Am refacut totul din nou am refacut wg de 2 ori pentra ca o data mi.a picat netul si a trebuit sa astept 10 min pt al reface ! Faza esteca acm wg este albastru si nu inteleg de ce! Oricum inca am 2 rapoarte rosii sper ca in timp pot scapa de ele .Multumesc

Tiger
03-05-2020, 10:08 PM
Iti mai repet o singura daca, este inutil sa imi dai un memory dump cat timp raportul este curat. Ce ai vrea sa vad? Cat de curat esti?!