PDA

View Full Version : Update hlds



daniel_San
03-05-2020, 10:53 AM
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>


Poate ca ar trebui sa ne alocam niste timp sa facem un upgrade la sv/servere(inca folosim amxx 1.8 cand deja e 1.9, inca foloseam dproto vechi, inca folosim hlds-ul vechi).
Vine cu niste chestii fainute:

ReAimDetector,
ReCheck er,
reauthcheck,
suport nativ amxx 1.9

Dedicatul nostru e la krond?

Tiger
03-05-2020, 10:59 AM
Dedicatul nu este de la krond. Acela este reHLDS, nu este HLDS oficial. L-am testat atat pe el, cat si amxmodx 1.8.3/1.9 - nu sunt stable, creaza o gramada de alte probleme.

Daca doresti iti pot face un server de teste.

LE: Sunt constient ca folosim dproto-ul vechi, dar il folosim din 2 motive principale:
1) dproto-ul nou baneaza la greu jucatorii pe motiv de fake players, chiar si pentru timeout/lag, iar daca ai scos protectia aia esti mai predispus la fake players ca si cum ai avea un dproto vechi.
2) dproto-ul nou este mai targetat decat cel vechi.

daniel_San
03-05-2020, 11:02 AM
Ok, daca a fost testat si nu e inca stabil fair enough. Intrasem pe niste sv sa vad cum au configurat dproto si asa am am aflat ca folosesc nebunia asta:D
Also, are cineva idee de ce pe cs nu apar avatarele jucatorilor cu steam la tab?

Tiger
03-05-2020, 11:05 AM
reHLDS nu este compatibil cu dproto, cel putin ultima oara cand am verificat. Ai nevoie de Reunion + ReAuthCheck (pentru protectie).

LE:

Also, are cineva idee de ce pe cs nu apar avatarele jucatorilor cu steam la tab?

Ai schimbat rezolutia CS-ului? La unele rezolutii nu le afiseaza.