PDA

View Full Version : intrebare



eu_alexu
24-02-2013, 06:21 PM
de ce cand sunt doar 21 , 22 ,23 jucatori pe server imi da redirect pe zombi desi am si slot...???.....si ma tine asa cate 30 de min poate si mai mult incat ma enervez si ies de pe cs....? am incercat si sa dau /servers de pe zombi si apoi tasta 1 si tot pe zombi ma baga....astept un raspuns ms.....bft

-=MaX=-
24-02-2013, 09:03 PM
Asta se intampla cand e serverul full, surplusul de jucatori este redirectat pe urmatorul server.
Iar pentru a face redirectarea mai rapida si a nu tine locul ocupat, am facut sa fie redirectati inclusiv adminii si sloturile.

Doc.
06-03-2013, 02:08 PM
Cred ca e un bug ceva ca si mie mi se intampla destul de des.
Eu nu am slot dar sunt mutat pe zombie chiar si cand sunt 18 jucatori pe server. Ma tine asa cam 5 minute apoi ma lasa sa intru.

-=MaX=-
06-03-2013, 10:27 PM
Intr-adevar a fost o eroare incat se facea redirectarea prea devreme, intr-un mod necontrolat, am rezolvat problema acum.
Redirectarea se va face doar cand sunt minim 31 de jucatori pe server!
Multumesc pentru sesizare! ;)

AnOnIm
07-03-2013, 05:11 PM
Ti-am dat PM Max cu problema...

-=MaX=-
08-03-2013, 12:35 PM
Nu am primit PM recent de la tine Ano, e vreo buba noua?

rZLe
22-03-2013, 12:52 PM
Problema noua ar fi ca e flodat la greu serverul. E loss si choke mult seara dupa ora 19:00 Max. Nu am vazut doar eu ci si alti playeri + ca sunt dropuri de playeri atunci... De exemplu aseara la ora 20 au iesit cam 5-6 playeri acuzand lag si choke.

Brand
22-03-2013, 01:30 PM
Floadarea e o problema serios aparuta recent si eu am observat si tine 2-3 secunde de freeze. Nu exista vreun program sau ceva cu care ne-am putea da seama daca cineva sau ceva produce treburile astea? Nu prea ma pricep de aceea va intreb.

AnOnIm
22-03-2013, 03:41 PM
suntem atacati de rusi ,e tot ce stiu si eu...Rezolvarea? asteptam

Doc.
22-03-2013, 05:48 PM
Se pot urmarii ip-urile pentru a vedea cine face asta. E destul de greu sa scapi de asa ceva chiar si cu anti-flood.

Aha^^
13-05-2013, 12:46 PM
Un anti-flood bun costa ceva EURO, dar se scapa.

-=MaX=-
15-05-2013, 07:03 PM
E complicata treaba cu floodul... Tot ce pot sa va spun e ca avem hostul la Krond, care la ora actuala e cea mai buna firma de hosting din tara... desigur si cea mai costisitoare.
Inca o chestie ce va pot spune e ca serverul nostru e hostat pe acelasi dedicat unde sunt si alte servere de elita cum ar fi cs.indungi, hero.indungi, etc. Asta constituie un avantaj in ceea ce priveste alocarea resurselor, sunt foarte atenti ca serverele de pe acest dedicat sa aiba destule resurse incat sa functioneze bine dar totodata si un dezavantaj pe partea cu floodurile. Daca unul din serverele de pe dedicat este floodat, acest flood se resimte pe toate serverele hostate pe el.
Cei de la krond au protectie antiflood, au protectie DDoS dar cand atacurile sunt masive nu exista alta solutie decat sa asteptam sa treaca...