PDA

View Full Version : Suspicious userconfig Cheat Detection



snapper
22-04-2020, 01:10 AM
RAPORT: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
ANTIVIRUS: Am doar windows 10, nu am nici un antivirus aditional adaugat.

DESCRIERE ADITIONALA: mi-a detectat "suspicios userconfig" acel userconfig era automat de la un GUI - "Winfakt GUI 2012" si avea alias-uri de cumparat arme + restart etc. Wargod-ul mi-a dat ca si cum ar fi ceva suspicios si mi-a aparut cu rosu.

In trecut am downloadat un Wall (Nici nu era macar pentru steam) pentru a ma uita pe un Demo sa vad un jucator suspect. Wall-ul era un virus, nu ma lasa nici macar sa intru in Cs si mi-a infestat cs-ul. Mi-au aparut cateva Wargod-uri cu rosu chiar si dupa ce totul a fost sters din Cs (virusul).

LINK DUMP MEMORIE CS: <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Tiger
22-04-2020, 11:17 AM
Si CFG-ul unde este?

snapper
22-04-2020, 07:18 PM
Salutari,

nu am niciun cfg, default. Asta este GUI-ul pe care l-am bagat. (Acum l-am sters nu il mai folosesc)

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Tiger
23-04-2020, 08:24 PM
Ti-am whitelistat cfg-urile de acolo si ti-am sters detectia acelui cfg. Din pacate, tot nu ai scapat de rosu, inca mai ai:

<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

snapper
24-04-2020, 06:38 PM
Mersi, poti sa imi stergi te rog si cele 4 de mai sus? Am vrut sa ma uit pe demo-ul unui jucator care mi se parea suspect si am downloadat un wall de pe internet (prostul de mine nu stia ca acel wall nici macar nu este pentru steam si este un virus si mi-a fost infestat Cs-ul fara macar sa pot sa il deschid). Primesc ban pe comunitati unde ma joc neavand cod si wargod-ul fiind pe "verde" dar din cauza ca am "antecedente" in trecut primesc ban... Ar fi foarte apreciat daca poti face asta. Multumesc frumos.

Tiger
24-04-2020, 08:26 PM
Imi pare rau, dar asta nu mai este caz de false-positive. Doar cazuriile de false-positive se sterg gratuit, in orice alt caz este contra-cost. Eu nu am de unde stii pe ce motiv ai descarcat tu alea.