PDA

View Full Version : Propunere smoker(drag player zombie)



petryca
17-04-2020, 11:50 PM
Salut,
propun sa scoatem wallhang zombie si sa punem smoker-ul pentru ca are capacitatea de a trage playeri. Sa i se permita sa traga de maxim 4 ori pe runda.
Oricum, wallhang nu foloseste nimeni.
As mai dori sa modificam sa poti trece prin coechipieri fara a mai fi nevoie sa apesi E(sa adaugam semiclip). In acest caz, scapam de bug-ul pe care-l pot face unii sa treaca prin laser 2 zombie.
Astept pareri :)

bLLue
18-04-2020, 12:45 AM
Desi n-am grad aici, dar joc pe server, eu sunt :pro:

petryca
18-04-2020, 01:38 AM
Desi n-am grad aici, dar joc pe server, eu sunt :pro:

Nu doar adminii trebuie sa-si spuna parerea ci si jucatorii simpli! Ideea este ca nu joaca doar admini pe server. :)

-=MaX=-
18-04-2020, 01:24 PM
Smokerul ar dezechilibra gameplayul, poti sa atragi oameni in laser.
Smokerul este in general pentru zombie plague.
Semiclipul, pluginul care te face sa treci prin altii, nu il putem pune pentru ca s-ar aglomera toti in acelasi loc si zombie nu ar avea nici o sansa, caz in care de asemenea se va dezechilibra gameplayul.
Serverul va fi facut asa cum l-am lasat eu odata, cu cateva mici ajustari si adaptari, dar nu voi aplica modificari care sa avantajeze sau sa dezavantajeze vre-una din echipe.
Voi intra si voi face diverse teste incat sa vad ce poate fi optimizat pentru server in asa fel incat sa fie un echilibru intre echipe

-WickedSick-
18-04-2020, 02:35 PM
Smokerul ar dezechilibra gameplayul, poti sa atragi oameni in laser.
Smokerul este in general pentru zombie plague.
Semiclipul, pluginul care te face sa treci prin altii, nu il putem pune pentru ca s-ar aglomera toti in acelasi loc si zombie nu ar avea nici o sansa, caz in care de asemenea se va dezechilibra gameplayul.
Serverul va fi facut asa cum l-am lasat eu odata, cu cateva mici ajustari si adaptari, dar nu voi aplica modificari care sa avantajeze sau sa dezavantajeze vre-una din echipe.
Voi intra si voi face diverse teste incat sa vad ce poate fi optimizat pentru server in asa fel incat sa fie un echilibru intre echipe

Multumesc pentru reply , asta am spus si eu , nu conteaza ca wallhang-ul nu-l foloseste nimeni , poate sunt unii care chiar il folosesc , cat despre server aceeasi parere si-am mai spus asta , nu doresc sa-l transform .
:locked: