PDA

View Full Version : Propunere plugin harti active server



petryca
09-04-2020, 11:21 AM
Salut.
As vrea sa propun sa facem un plugin cu hartile active de pe server si sa se poata accesa cu o comanda: /maps sau /harti.
De ce? Eu unul nu stiu toate hartile de pe server si am observat ca se joaca aproximativ aceleasi harti.
Cand scrii /harti sa iti apara harta si sa ai in paranteza procentul de utilizare al acelei harti. Daca apesi pe harta respectiva(care e numerotata de la 1 la 8), se poate propune ca si harta de vot la urmatorul rtv.
Ms! :)

~Wolf~
09-04-2020, 12:29 PM
Daca nu ma insel este deja amx_mapmenu insa flagurile sunt destinate adminilor.N-ar fi rau sa se schimbe flagul incat sa avem si noi, playerii, acces la el(mai ales ca nu e o comanda care ar putea sa faca rau sau cu care s-ar abuza).

~HYXUL~
09-04-2020, 12:37 PM
Daca nu ma insel este deja amx_mapmenu insa flagurile sunt destinate adminilor.N-ar fi rau sa se schimbe flagul incat sa avem si noi, playerii, acces la el(mai ales ca nu e o comanda care ar putea sa faca rau sau cu care s-ar abuza).

Tin sa te contrazic. Imagineaza-ti sa se schimbe mapa de la server frumos si sa vina unu sa schimbe in ce vrea el, iar dupa sa vina si altii ,,ba daca el schimba mapa in ce vrea eu de ce sa nu o schimb?'' si tot asa. Ar iesi o harababura totala.

~Wolf~
09-04-2020, 12:57 PM
Ai uitat ce face mapmenu but?:))

Edit: Credeam ca doar iti arata mapele..Nu le si schimba..(ultima data cand il folosisem nu s-a schimbat mapa)

petryca
09-04-2020, 01:37 PM
Nu sa se dea acces la amx_mapmenu, ci sa fie modificat pluginul astfel incat jucatorii care scriu /maps sau /harti sa primeasca o lista cu hartile active de pe server si in paranteza procentul de jucare al hartii.
Ex:
1).de_dust2(25%)
2).zm_infatry(60%)
3).zm_infantry_max(5%)
Procentul din paranteza se rezuma la ziua resectiva sau la ultimele 3 zile. :)

-WickedSick-
18-04-2020, 02:38 PM
E rezolvat , multumesc pentru ajutor !
:locked: