PDA

View Full Version : Propunere acces



morPHeus1981
30-03-2020, 08:38 PM
Salutare, in ultima vreme, serverul este plin. Prin urmare, accesul pe server se face foarte greu. Propun ca adminii si cei cu slot sa aiba acces atunci cand serverul este full.

WarGods | aLinoX
30-03-2020, 09:18 PM
:pro:

aqx
31-03-2020, 11:26 AM
Pro

~HYXUL~
31-03-2020, 01:22 PM
Nu vreau sa stric nimanui visele (si stiu ca nu-s admin nu da warn tigrule), dar mi se pare absurd oricum ai lua-o. In primul rand nu prea vad cum ar putea functiona un plugin in genul cand se conecteaza un admin/slot sa fie scos un player random ca sa fie loc si in plus nu ar fi corect pentru cei ce sunt simpli jucatori. Maxim ce s-ar putea face ar fi sa se adauge un plugin care sa dea kick la cei afk (daca exista).

P.S. Sper ca nu te referi sa poate intra adminii si slot-urile cand e 32/32 fiindca tin sa te anunt ca serverele au o limita de playeri. =))

Cslgarage
31-03-2020, 05:34 PM
Mai mult ca sigur se referea ca atunci cand server-ul are 22/24 playeri sa nu se mai poata conecta un player ci doar cei cu slot / admin. Nu e o idee rea,eu sunt pro.

morPHeus1981
31-03-2020, 08:36 PM
Nu vreau sa stric nimanui visele (si stiu ca nu-s admin nu da warn tigrule), dar mi se pare absurd oricum ai lua-o. In primul rand nu prea vad cum ar putea functiona un plugin in genul cand se conecteaza un admin/slot sa fie scos un player random ca sa fie loc si in plus nu ar fi corect pentru cei ce sunt simpli jucatori. Maxim ce s-ar putea face ar fi sa se adauge un plugin care sa dea kick la cei afk (daca exista).

P.S. Sper ca nu te referi sa poate intra adminii si slot-urile cand e 32/32 fiindca tin sa te anunt ca serverele au o limita de playeri. =))

Eu zic ca nu-i absurd, oricum ai lua-o! Exista un plugin de prin 2005 care da kick player-ului cu ping cel mai mare atunci cand intra un admin/slot rezervat. Ultima comunitate pe care am activat avea acest plugin, poate Tiger stie la ce ma refer...
P.S. Sa lasam mistourile, asta daca vrei binele comunitatii!!!

Tiger
31-03-2020, 09:10 PM
La ce va trebuie plugin cand exista "amx_reservation"? L-am pus pe 2.

morPHeus1981
16-04-2020, 09:25 PM
Tiger , problema a reaparut, ne poti ajuta?
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Tiger
16-04-2020, 09:28 PM
Pai daca server-ul e full, cu 2 slot-uri rezervate ce sunt ocupate, nu ti se pare logic?

morPHeus1981
17-04-2020, 03:04 PM
Putin cam ciudat, cand am incercat sa intru nu era nimeni cu slot/admin pe server...

-=MaX=-
18-04-2020, 01:35 PM
Cred ca acel plugin care baga fakeplayers anuleaza automat sloturile, din ce retin asta era problrma.
Nu sunt sigur.
Oricum ar fi, eu zic sa ne bucuram ca e serverul full si sa avem rabdare, mai important e sa ai cu cine juca decat sa astepti 5 minute

Gabriel_
18-04-2020, 10:44 PM
Ar fii nedrept sa dea kick la playeri aleatoriu nu e in regula e ok asa

Mai mult ca sigur se referea ca atunci cand server-ul are 22/24 playeri sa nu se mai poata conecta un player ci doar cei cu slot / admin. Nu e o idee rea,eu sunt pro.