PDA

View Full Version : lag pe server



Gabriel_
25-03-2020, 05:09 PM
Cum facem sa rezolvam problema cu lagul? Sunt dispus sa sustin serverul 6 luni financiar sa eliminam problema asta, serverul este full toata ziua si toti se plang de LAG. Astept raspuns

-=Christian=-
25-03-2020, 05:59 PM
Ba nu sunt playeri suficienti, ba e lag, niciodata nu sunteti multumiti.
Obisnuiti-va ca nu le putem avea pe toate. :-j

Gabriel_
25-03-2020, 07:21 PM
Dar tu ai citit ce am scris eu?

faghy69
25-03-2020, 08:06 PM
Are dreptate Gabriel , lagul este infernal si din cate se vede SV-ul este full mai toata ziua , daca nu se face ceva in privinta lagului cu siguranta va incepe sa dispara din jucatori , haideti sa facem cevasa rezolvam lagul asta ce nu te lasa sa joci deloc.....
Sanatate multa la toata lumea ;)

morPHeus1981
25-03-2020, 08:07 PM
Subscriu, lagul este insuportabil in ultimele zile.

visinel
25-03-2020, 09:14 PM
Lag foarte mare se plang toti are dreptate Gabriel.

bLLue
25-03-2020, 09:31 PM
Ba nu sunt playeri suficienti, ba e lag, niciodata nu sunteti multumiti.
Obisnuiti-va ca nu le putem avea pe toate. :-j

Nu se raspunde asa. Degeaba aveam serverele full daca nu putem juca de lag.

Gabriel_
26-03-2020, 12:51 AM
Multumesc de sustinere, eu nu am ridicat problema a lagului sa o rezolve cineva, am facut acest topic sa sustin si financiar, 20-50 de euro cat e pe luna, voi sustine eu 6 luni (cat o sa tina carantina asta vreau sa ma joc mai des si nu vreau sa fie disconfortul asta).

Este o problema de 2 ani, cred ca problema lagului este de la host? trebuie schimbat hostul, a mai fost discutia asta de multe ori si trecerea la un host bun costa ceva, sunt dispus sa platesc 6 in avans, la cine se ocupa de treaba asta, dar sa mearga BRICI.

Anghelos
26-03-2020, 09:31 AM
Lagul este infernal si Gabriel are dreptate.

-WickedSick-
29-03-2020, 06:05 PM
O sa vedem ce-o sa facem curand , pana una alta sper sa rezolve problema cu lagul de catre cei de la host , fiindca au fost instiintati.

~HYXUL~
29-03-2020, 06:21 PM
Daca tot e sa le zicem ceva jucatorilor eu zic sa ii informam si sa nu aruncam vorbe goale cu rezolvam sau cei de la host trebuie sa rezolve. In momentul de fata sunt 5 servere ce ruleaza pe acelasi dedicat (cs rs fr dr si gg) fiecare utilizand niste memorie pentru plugin-uri. Evident ca in orice domeniu pentru cat platesti atata primesti, deci memoria ce o pot folosi serverele este limitata si cand memoria ajunge sa fie utilizata la maxim se formeaza lag pe server (mai ales cand sunt mai multi jucatori conectati simultan). Aceasta problema se rezolva simplu si usor de catre cei cu acces la servere fara nici cel mai mic ajutor de la cei cu host-ul. Ori se renunta la serverele fara activitate (cum ar fi furien-ul) si se elibereaza din spatiu. Ori se trec o parte din servere pe alt dedicat, dar istoricul serverelor si ip-ul s-ar duce, lucru care ar face serverele sa fie mai goale o vreme (desi tbh ar merita riscul). Si un lucru ce s-ar mai putea face ar fi trecerea unuia din servere pe host-ul zm-ului fiindca oricum e degeaba neavand activitate.
Stiu ca a doua metoda ar fi costisitoare, dar sincer nu poti sa stai cu mainile in san si sa astepti sa se rezolve totul de la sine si nici sa te lauzi cu servere pline cand nici macar nu ruleaza bine in momentele acelea...

WarGods | KGB
01-04-2020, 06:05 PM
Preluat de la bLLue :
Vin cu o veste super buna zic eu. Nu stiu daca stiti dar, zilele astea l-am tot stresat pe Max sa discute cu firma unde avem dedicatul sa ne mai adauge resurse. Asadar azi a rezolvat si ne-a adaugat mai mult de cat era nevoie.
Sunt acum 16Gb ram, 12 procesoare si banda 4x1Gbps

P.S. Facem test ,fiecare dintre noi,vedem cand se va umple serverul , daca mai este lag.eu cred ca nu o sa mai persiste lagul...

Anghelos
02-04-2020, 01:15 PM
e rezolvata problema cu lagul