PDA

View Full Version : Propunere info chat



BurN.
03-03-2020, 09:43 PM
Atunci cand scrii "duel", "portal", "banda" sa apara in chat o informatie de genul: "In timpul duelului nu se foloseste banda si portalul." Sa fie si in engleza si in romana. Sunt multi care sunt in duel si se folosesc de ele. Nu stiu daca apare atunci cand incepe duelul, dar daca nu, ar fi bine si la inceput de duel.

-=Christian=-
03-03-2020, 10:39 PM
Eu zic ca-i de ajuns daca scrie aceste mesaje in info chat.

mugurhaiduc
03-03-2020, 11:22 PM
Atunci cand scrii "duel", "portal", "banda"

Și cāți dintre jucători crezi că vor folosi comenzile acelea? Există /reguli , comandă care conține toate acele lucruri + alte reguli de bază.. și tot nu e folosită. Același lucru și pentru /rules (comandă pentru străini, regulament īn engleză).

BurN.
04-03-2020, 02:34 PM
Nu sa fie comenzi, sa fie cuvinte cheie. Sa zicem ca este un jucator care stie regulile si spune "nu ai voie cu banda la duel" si apare in chat un info de genul ("[Duel Info]Nu aveti voie etc..."), nu ca fereastra cum sunt alea de la /reguli, ca pe alea nu le citeste nimeni. Ca de exemplu, am vazut prin alte locuri ca atunci cand scrii "fondator" iti apare in chat numele lui si adresa de contact, in caz ca vrei sa donezi sau ceva. Asa sa fie si cu aceste cuvinte.

~th3fla~
05-03-2020, 09:06 PM
Există mesaje random pe server cu cāteva reguli. Nu cred c-ar fii util așa ceva.

lAsuStarl
07-03-2020, 01:52 AM
Imi permit sa-mi dau cu parerea, deoarece mai joc din cand in cand :)) .Chiar de cateva minute am reusit sa fac ca benzile de pe mapa sa nu functioneze cand doresc, astfel sa-l fac sa mearga cu plugin-ul de duel actual, am sa vorbesc cu lion / jocker sau tiger, daca vor sa puna script-ul.

~TraNda~
10-03-2020, 07:24 PM
Sunt indeajuns mesajele informative si motd-urile. Daca vrei sa respecti un server si regulile lui, le citesti in motd. Cine nu vrea, nu respecta nici daca ar exista astfel de mesaje informative, puse pe cuvinte cheie.
:locked: