PDA

View Full Version : League of Legends a anuntat schimbari majore pentru 2020,



B14D3
01-03-2020, 02:37 AM
In acest post o sa explic ce "Mark Yetter" si Seful Balance Team League of Legends au incercat sa spuna intr-un post recent pe Forumurile de pe EUW.

Imi pare nespus de rau de inactivitate , timpul imi permite greu sa scriu astea , dupa cum vedeti e scris la 2 dimineata , o sa ma revansez cu un post nou in fiecare saptamana , dar facut mai frumos si mai bine , asta e doar inceputul .

Postul de pe Forumuri -> <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Ce ne spun acesta in post? League of Legends va avea schimbari in jurul acestor chestii

Autofill
Autofillul a fost mereu o problema , nimanui nu i-a placut aceasta chestie , Riot a incercat sa balanseze aceasta functie in ultimii 5 ani , fara rost , anul acesta Autofillul primeste niste schimbari , in ce consta?
Acestia vor sa balanseze oamenii care sunt autofiilati in echipa , recent am ajuns Diamond 2 pe EUW , in acel meci echcipa mea a avut 4 autofilli si pe mine , echipa inamica a avut 1 autofill si 4 pe main role , va dati seama ca am pierdut instant , asta nu mi se intampla numai mie , ni se intampla tuturor , basically , noi pierdem meciurile din Champ Select , asa ca ei s-au decis sa balanseze cati oameni sunt autofill in fiecare echipa , ce inseamna asta?
Daca A si B in echipa ta sunt autofill , A si B din echipa inamica sunt si ei autofill , asa ca aveti o sansa de castigat (dupa mine ar fii mai bine daca l-ar sterge de tot)

Duo

Duoul a fost si el o problema , se intampla foarte des ca Topul si supportul sa fie premade iar meciul se pierde pentru ca echipa inamica aveau si ei premade , numai ca era midul si jungla sau botul , asa ca s-au descis sa-l balanseze si pe el , acum probabil daca topul si supportul tau sunt premade , si topul si supportul inamic sunt premade! Asta mi se pare o schimbare excelenta , ce as schimba eu? As vrea ca dupa Diamond 4 sa nu fie posibil sa dai duo , asa lumea isi arata skillul individual

Matchmaking / MMR

MMRul a fost mereu o problema , conturile noi pot sa fie silver (sa fie carate in meciuri) cu 9-1 in placement sau mai putin si ghiciti ce? sunt in meciuri cu platine , da , asta a fost o problema mare , nu au anuntat ce vor sa faca cu MMRul in aceasta schmbare,dar au zis ca noile conturi vor fii plasate altundeva ca sa nu mai fie probleme cu smurfii.

Report System

Vi s-a intamplat vreodata sa aveti un AFK / INTer in echipa , sa ii flamati putin din frustrare si ei sa nu fie pedepsiti , dar in loc voi sunteti aceeia? Riot a anutat ca vor fii schimbari , nu au zis cum o sa functionez sau daca o sa functioneze , dar sa speram ca va fii ceva bun. (Dupa parerea mea ar trebuii sa bage tribunalul inapoi ,nu erau probleme atunci , cei ce nu stiu ce era tribunalul , acesta era un report system verificat chiar de playeri insisi).