PDA

View Full Version : Imposibilitate afișare amx_showip



visinescu
05-02-2020, 07:22 PM
Acum cāteva zile am urcat o cerere de adăugare ban pentru un jucător cu nume generic "Wargods Player" - <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Lion a răspuns că fără IP nu poate bana. Ok, dar cum fac rost de IP dacă nu am acces la comanda amx_showip?

Dovadă aici:
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

~TraNda~
05-02-2020, 08:00 PM
S-a renuntat demult timp la accesul comenzii amx_showip pentru orice player. Accesul la comanda se face o data cu gradul de slot. Poti face o cerere slot, e free.

aqx
05-02-2020, 08:20 PM
Ai scris "amx showip"? Fără underline?

visinescu
05-02-2020, 09:53 PM
Cu _. Doar că nu apare scris īn consolă. Este total aiurea ca pentru a reclama un codat, trebuie neapărat să ai slot. Chiar nu e practic deloc. Ce rost are să fac cerere pentru slot cānd găsesc de fiecare dată un loc și pentru mine pe server?

~TraNda~
05-02-2020, 10:10 PM
Cu _. Doar că nu apare scris īn consolă. Este total aiurea ca pentru a reclama un codat, trebuie neapărat să ai slot. Chiar nu e practic deloc. Ce rost are să fac cerere pentru slot cānd găsesc de fiecare dată un loc și pentru mine pe server?

Slotul nu inseamna ca ai tu "loc" special pe server, ci inseamna nick rezervat..
Comanda merge fara probleme.

visinescu
05-02-2020, 10:28 PM
Aaaaaaaaaa, totuși, nu-i bine. Să zicem că vine unul nou pe server, face īnregistrare la codat, intră pe forum ca să-l toarne, apoi i se spune că nu poate fi banat deoarece nu poate prezenta ip-ul codatului. Nu e ok, pe bune. Lăsați la liber această comandă și faceți-i reclamă īntr-un mesaj care să apară la cāteva minute pe server.

~TraNda~
05-02-2020, 10:32 PM
Aaaaaaaaaa, totuși, nu-i bine. Să zicem că vine unul nou pe server, face īnregistrare la codat, intră pe forum ca să-l toarne, apoi i se spune că nu poate fi banat deoarece nu poate prezenta ip-ul codatului. Nu e ok, pe bune. Lăsați la liber această comandă și faceți-i reclamă īntr-un mesaj care să apară la cāteva minute pe server.
S-a intamplat ca unii inculti, sa nu folosesc alte cuvinte, sa se foloseasca de IP-ul altor jucatori, chiar admini. Nu e greu sa depui o cerere de slot pe forum, cum am zis, e free, la 0 ore.
:locked: