PDA

View Full Version : Fanii nostrii :)



-=MaX=-
28-11-2010, 02:29 AM
Pe langa cei care au incercat sa ne fure numele serverelor (zombie.warlords.ro),
pe langa cei care au incercat sa ne copieze site-ul (vezi cswarlords.com),
pe langa inca unii care au incercat sa ne copieze site-ul (vezi warlords.forumz.ro),
pe langa cei care ne-au copiat structura (nu mai fac reclama),
care ne-au copiat regulamentele autentice facute, gandite, sistematizate de noi, special si doar pentru noi,
cei care ne-au copiat sisteme intregi de gestiune, de popu.lare, de abordare a problemelor si sisteme de sanctionare,
cei care au copiat nume, impostori care s-au dat drept noi,
si alte minti inguste care din lipsa de imaginatie si originalitate ne-au folosit drept matrita, drept idoli in evolutia lor josnica...
... azi am avut parte si de un Hacker. Asta a facut el site-ului nostru:

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Nu a fost atat de destept incat sa ne strice ceva, sau sa ne afecteze cu ceva intentia lui...
Dar a fost destul cat sa ma impulsioneze sa fac inca un backup... asa ca am salvat totul, de la continutul siteului pana la bazele de date...

Se pare ca avem multe tipuri de "fani" si privind partea plina a paharului ne dam seama de adevarata valoare a muncii noastre :)
Asa ca tuturor "fanilor" va uram succes si... va mai asteptam pe la noi :)

Sanchez
28-11-2010, 09:32 AM
Asta s-a intamplat aseara,mi-a aparut si mie cand am vrut sa intru pe sv.

-=MaX=-
28-11-2010, 02:20 PM
Culmea e ca era doar dreptul de scriere la ce a modificat el si doar de catre owner, nu am lasat chiar 777, acum am lasat doar citire acum sa nu mai fie probleme... am stat azi noapte pana la 5 dimineata si am exportat bazele de date si am facut inca un backup... de obicei fac backup cam o data la 2 saptamani...

La partea care te gandesti tu, acolo a fost o nimica toata, adica ce a fost acolo era sa zic un minim de inspiratie pe langa ce au faut altii... mai exact acolo era vorba doar de o parte mica si doar cateva elemente, in timp ce altii au copiat Totul, de la regulamente in stadiul actual pana la modelele de cereri, structura siteului si asta inca dinainte sa fie platforma noua... multi jucatori de la noi si-au facut server si in final site, le-a fost mai mult decat usor sa-l structureze avnd totul de-a gata aici... cei mai vechi la care le-am aratat stiu despre ce e vorba, o sa caut siturile sa ti le arat personal sa te convingi, inafara temei si bannerului e totul exact cum era siteul vechi...
Asta e unul din motivele pentru care am schimbat platforma si designul... prea multi copiau ce aveam noi... si avand in vedere usurinta de a lucra cu phpBB nu le era greu sa faca exact ca noi...

FragNSTein
29-11-2010, 11:03 AM
Lasa Maxu...noi sa fim sanatosi si ei sa copieze. :) Noua, voua si celorlalti ne-au trebuit 3 ani sa ajungem aici. Crezi ca vor reusi asa usor sa rezolve tot de pe o zi pe alta? :)