PDA

View Full Version : Reclama



k1dd.
15-01-2020, 05:09 PM
Sincer asta e mai mult o batjocura acelora care fac o cerere de admin. Din cate stiu multi, pentru a avea admin trebuie sa faci reclama serverului si sa postezi pe un anumit topic. Sincer nu stiu de ce dar mai mult de 60% isi bat joc de asa ceva, in loc sa faca o reclama CALUMEA , PE UN X SITE DE CS 1.6 SAU X PAGINA DE FACEBOOK , ajung sa vad imagini unde pur si simplu ii scrie x lui y zicandu-i "HAI PE DR.WARGODS.RO" sau "TE ASTEPT PE DR..." care posibil ca acea persoana sa nici nu joace cs 1.6 =)) sau o promovare pe un grup de facebook , da scrie numai "CONNECT DR.WARGODS.RO" unde lumea trece cu vederea deoarece nu contine o demonstratie la cum arata serverul sau o imagine care sa atraga omul.

Las si vreo doua exemple cum sa nu:
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

(nu am nimic cu persoanele din aceste poze)

si dupa aia , individul respectiv posteaza exact inainte sa faca cerere up pentru ca e greu sa iti pierzi 5 min sa postezi in fiecare zi sau odata la doua zile

Propun , sa se faca o categorie , nu numai la serverul de deathrun , ci la toate unde sa apara "RECLAMA"
unde fiecare isi deschide frumos un topic "RECLAMA k1DDA" de exemplu si posteaza dupa un anumit MODEL impus de owner cu o imagine frumoasa elaganta in fiecare zi sau cel putin de 3-4 ori pe saptamana.
Si minimum de reclama pentru o cerere sa fie de 3 , asa facem suficienta reclama incat sa aducem persoane noi.

Stiu ca o sa intervina careva cu "baa da nu deschidem o categorie ca ramane urat sau numai adaugam nici o categorie " sau x motive si scuze care intervin. Ganditi-va ca prin asa ceva reusim sa populam PARTIAL nu zic ca este posibil , serverele cat si comunitatea.

kreedz
16-01-2020, 01:23 AM
Bine punctat S3nKo !
:pro: sa avem fiecare cate un topic si sa ne postam reclamele !

~TraNda~
16-01-2020, 06:49 AM
99% iti dau dreptate, dar citez, partial, pe un om intelept din comunitatea asta (Tiger): nu mai suntem in vremurile cand CS 1.6 era suprajucat si aveai playeri cu nemiluita. Acum trebuie sa ne luptam noi, ca staff, sa tinem playerii. CS 1.6 a cam ajuns in vremurile de apus, cu toate ca o spun cu parere de rau, chiar daca joc si CSGO, tot 1.6 ramane pe primul loc pentru mine.
Gandeste te doar la faptul ca, demult, pentru a avea slot pe server trebuia sa ai minim 50 ore jucate si acum s a ajuns la slot free.
Nu vad relevanta creari unui subforum "RECLAMA", cat timp exista un topic special pentru asta, iar reclama se poate verifica de owner/co owneri. Daca se considera ca reclama este ineficienta, facuta doar pentru a primi un up, ownerul/co ownerul poate respinge cererea pe motivul asta. De altfel, asta e motivul pentru care am pus obligatoriu boost de la premium in sus.

Edit: m am luat cu scrisul si am uitat sa mai zic ca in topicul special pentru reclama, exista destule poze cat si bannere sugestive.

mugurhaiduc
21-03-2020, 04:19 PM
Nu vad relevanta creari unui subforum "RECLAMA", cat timp exista un topic special pentru asta
Iar după cum a spus și leul, vom verifica dovezile cu promovarea serverului, iar īn cazul īn care se constată că e o reclamă de māntuială, cererea se respinge.
:locked: