PDA

View Full Version : Propunere



k1dda
07-01-2020, 11:32 PM
Pe direct: Propun urmatoarele lucruri:

- Schimbarea background-ului (tema sa ramana tot pe negru) sau la "bara" albastra de sus sa fie adaugat un text gen: Cautam servere CS, Metin etc.. (sau orice alt text..) ar da bine o schimbare la aspectul forumului.. e cam vechiut ..

-In loc de gradele alea cu posturile ca pe cs go.. sa fie ceva gen:
0-100posturi: Membru Nou
100-500 posturi: Membru Fidel
100-500 posturi: Membru Activ
500-1500 posturi: Membru imoportant
1500 posturi: Membru Superior ....... (sau altcumva)

-Sa fie putin restranse forumurile:
Am vazut posturi cu aceeasi tema la tutoriale utile si erori, probleme si solutii: propun sa se uneasca
La forumul muzica sa se faca doar un topic cu postarea melodiilor, si sa se stearga "videoclipuri muzicale"
Sa fie sters forumu de la samp din comunitate, am vazut ca nu mai e on
Sa fie sters forumu de mc din comunitate, nici ala nu mai e on si am auzit ca s a dus in alta comunitate.. si sta degeaba.


-Sa fie bagat un radio, gen sa se auda muzica cand intri pe forum.. daca nu face lag.


Astept pareri.

~HYXUL~
07-01-2020, 11:58 PM
Ar merge un remodel al forumului.
Pe partea de rank-uri mi se pare ceva nesemnificativ, dar daca chiar s-ar face ceva de genul ar merge sa fie mai delimitate si eventual fiecare rank sa aiba o culoare prorpie (de ex la 1000 de post-uri ai portocaliu sau ceva de genul).
Pe partea de restrangere sunt total de acord. Multe topic-uri cu acelasi rost, iar serverele de samp si mc sunt degeaba.
In finala despre radio-ul server-ului nush ce sa zic fiindca sunt ferm convins ca o sa faca probleme.

k1dd.
08-01-2020, 12:01 AM
Aveam o impresie ca imi suna de undeva propunerea asta :) <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Despre tema, poti substrage o tema vBulletin si sa o editezi dupa bunul plac si sa ne arati cum doresti sa fie :)
Faza cu rankurile de csgo. Consider ca ar trebuii sa ramana dar sa fie scazute din postarile pentru fiecare. Adica iti trebuie 500 postati pentru gn1. Cam mult daca stam sa ne gandim intrucat un numar de postari maxim pe zi ar fi de 10-15. Sau sa se faca un fel de iconite, tot cu un clasament ca pe csgo dar diferit.
:pro: la stergerea serverului de samp
:pro: idem pentru cel de mc
:pro: pentru restragerea adecvata a forumului
Is destul de pro pentru radio dar si contra, posibil ca lumea sa nu asculte acel tip de muzica care v-a fi difuzat.

Edit: nu stiu daca aveam voie sa dau pro si contra da chiar doream sa imi las cu parerea =))

WarGods | aLinoX
08-01-2020, 10:42 AM
Nu mai sunt eu Helper, dar parerea mea e :contra: asupra radioului pt ca unii ar putea asculta muzică de pe Youtube ei fiind pe PC si nu cred ca le-ar plăcea .In rest :pro:

B14D3
08-01-2020, 11:29 AM
Partea cu radioul mi se pare stupida in multe motive , e un forum , nu cred ca lumea intra pe forumuri ca se se distreze , intra ca sa creeze discutii si sa se uite peste topicuri , eu de exemplu imi ascult muzica mea cand intru pe forum de pe youtube , la fel stiu ca face si hyxul si multa lume , Alinox are dreptate.

-=Christian=-
08-01-2020, 07:58 PM
- Schimbarea background-ului (tema sa ramana tot pe negru) sau la "bara" albastra de sus sa fie adaugat un text gen: Cautam servere CS, Metin etc.. (sau orice alt text..) ar da bine o schimbare la aspectul forumului.. e cam vechiut ..
:contra: Tema pe care o avem este una unica si s-a muncit foarte mult la ea. Ar trebuii sa tineti cont de asta..
Plus ca au mai fost discutii pe tema asta si s-a luat hotararea de a ramane aceeasi. Cititi (<b>You have to register to ba able to see this link</b>!-Va-rog-sa-cititi-acest-suiect!?highlight=schimbarea+forumului)


-In loc de gradele alea cu posturile ca pe cs go.. sa fie ceva gen:
:contra: Nu vad rostul, Tiger a adaugat aceste rank-uri pentru a mai incuraja lumea sa posteze, pentru mine unul sunt destul de atractive.


-Sa fie putin restranse forumurile:
Am vazut posturi cu aceeasi tema la tutoriale utile si erori, probleme si solutii: propun sa se uneasca
:contra: Tutoriale utile este strict pentru tutoriale utile si erori, probleme si solutii sunt deja unite.
Daca sunt posturi cu aceeasi tema este vina celor care nu verifica inainte de a posta.


La forumul muzica sa se faca doar un topic cu postarea melodiilor, si sa se stearga "videoclipuri muzicale"
:contra: Sectiunea muzica este foarte bine facuta, sunt sectiuni care difera.
Discutii si Resurse, Tutoriale Audio, Videoclipuri Muzicale, Radio, Creatii Proprii, Download Muzica, nu au nicio treaba una cu alta.


Sa fie sters forumu de la samp din comunitate, am vazut ca nu mai e on
Sa fie sters forumu de mc din comunitate, nici ala nu mai e on si am auzit ca s a dus in alta comunitate.. si sta degeaba.
:contra: N-are rost sa fie sterese, pot fi pastrate pentru cei care vor venii cu server/e de Samp sau Mc.


-Sa fie bagat un radio, gen sa se auda muzica cand intri pe forum.. daca nu face lag.
:contra: Daca imi aduc bine aminte eu am avut radio, dar facea lag si a fost scos.
Nu cred ca isi are rostul, avem Youtube si alte platforme pentru muzica, nu are rost sa incarcam forumul cu prostii.

k1dda
09-01-2020, 09:07 PM
:contra: Tema pe care o avem este una unica si s-a muncit foarte mult la ea. Ar trebuii sa tineti cont de asta..
Plus ca au mai fost discutii pe tema asta si s-a luat hotararea de a ramane aceeasi. Cititi (<b>You have to register to ba able to see this link</b>!-Va-rog-sa-cititi-acest-suiect!?highlight=schimbarea+forumului)


:contra: Nu vad rostul, Tiger a adaugat aceste rank-uri pentru a mai incuraja lumea sa posteze, pentru mine unul sunt destul de atractive.


:contra: Tutoriale utile este strict pentru tutoriale utile si erori, probleme si solutii sunt deja unite.
Daca sunt posturi cu aceeasi tema este vina celor care nu verifica inainte de a posta.


:contra: Sectiunea muzica este foarte bine facuta, sunt sectiuni care difera.
Discutii si Resurse, Tutoriale Audio, Videoclipuri Muzicale, Radio, Creatii Proprii, Download Muzica, nu au nicio treaba una cu alta.


:contra: N-are rost sa fie sterese, pot fi pastrate pentru cei care vor venii cu server/e de Samp sau Mc.


:contra: Daca imi aduc bine aminte eu am avut radio, dar facea lag si a fost scos.
Nu cred ca isi are rostul, avem Youtube si alte platforme pentru muzica, nu are rost sa incarcam forumul cu prostii.



1. O fi ea muncita si unica, dar e cam veche, si acum se tine cont si de aspectul forumului.. Tineti voi la ea dar e veche.. Ar trebui sa aveti curajul sa faceti o schimbare. Ar putea fi muncita si unica si acum daca ar fi schimbata.

2. Parerea ta

3. Daca stai tu sa te uiti bine sunt multe posturi comune.. Nu cred ca e pentru ca nu s au uitat

4. Ai inteles tu gresit

5. Se umple forumul degeaba, nu? Cum spui tu pt. radio ca il umple.. De cat timp e abandonat mc u cu samp u??

6. Daca faci un radio din enspe mii de randuri face lag, daca il faci cu putine nu face, crede-ma.



Ramaneti la parerile voastre =)) , nu vreti o schimbare nici decum.

-=Christian=-
09-01-2020, 09:14 PM
Ultimul raspuns pe care-l mai dau.

1. O fi ea muncita si unica, dar e cam veche, si acum se tine cont si de aspectul forumului.. Tineti voi la ea dar e veche.. Ar trebui sa aveti curajul sa faceti o schimbare. Ar putea fi muncita si unica si acum daca ar fi schimbata.
Nu este vorba de curaj, este vorba de multa munca la mijloc, daca ai fi citit aici (<b>You have to register to ba able to see this link</b>!-Va-rog-sa-cititi-acest-suiect!?highlight=schimbarea+forumului) ti-ai fi dat si tu seama.

5. Se umple forumul degeaba, nu? Cum spui tu pt. radio ca il umple.. De cat timp e abandonat mc u cu samp u??
Nu compara radio-ul cu subforumurile, cred ca nu ai idee cat de multe resurse consuma acest radio despre care tot vorbesti.

Ramaneti la parerile voastre , nu vreti o schimbare nici decum.
Nu ca nu vrem schimbare, dar schimbarile trebuiesc bine gandite, altfel vom avea de suferit. :)

wGods | Toxic
12-01-2020, 12:12 AM
Nu folosesc Steam doar pentru simplul fapt că este vorba despre cs. Poate pentru cei care mai joacă și alte jocuri pe Steam, n ar fi o problemă. Cred că sunt mai mulți în această situație, iar aici mă refer la cei care intră doar de dorul distracției de acum 10 ani.
Nu sunt de acord cu ideea de a impune steam la toți adminii, în schimb sunt :pro: să primească un avantaj de ore indiferent de grad.

{???}
12-01-2020, 10:14 PM
Suntem invechiti, dar originali.

~TraNda~
14-01-2020, 11:37 PM
Schimbarea background-ului (tema sa ramana tot pe negru) sau la "bara" albastra de sus sa fie adaugat un text gen: Cautam servere CS, Metin etc.. (sau orice alt text..) ar da bine o schimbare la aspectul forumului.. e cam vechiut ..
Aici doar Tiger se poate pronunta.


-In loc de gradele alea cu posturile ca pe cs go.. sa fie ceva gen:
0-100posturi: Membru Nou
100-500 posturi: Membru Fidel
100-500 posturi: Membru Activ
500-1500 posturi: Membru imoportant
1500 posturi: Membru Superior ....... (sau altcumva)
Avem nevoie de noi icon-uri, am anuntat asta si mai demult pe grupul de pe mess. Din cate vezi, designerii de atunci si acum, n-au venit cu nicio idee.


-Sa fie putin restranse forumurile:
Am vazut posturi cu aceeasi tema la tutoriale utile si erori, probleme si solutii: propun sa se uneasca
La forumul muzica sa se faca doar un topic cu postarea melodiilor, si sa se stearga "videoclipuri muzicale"
Sa fie sters forumu de la samp din comunitate, am vazut ca nu mai e on
Sa fie sters forumu de mc din comunitate, nici ala nu mai e on si am auzit ca s a dus in alta comunitate.. si sta degeaba.
In sectiunea Utile (<b>You have to register to ba able to see this link</b>) s-au restrans forumurile cu ceva timp in urma. Nu vad relevanta unirii subforumurilor "Tutoriale Utile" si "Erori, Probleme, Solutii". Nu e incomodant vizual si nici la design-ul forumului nu ajuta cu nimic.
La sectiunea "Muzica" nu vad ce ar fi deranjant. Subforumul este structurat bine, din punctul meu de vedere, in plus, nu mai incruca design-ul forumului de cand s-a restrans sectiunea "Utile"
Forumul de SAMP si MC nu vor fi sterse. Noi avem server de SAMP, insa nu are cine sa se ocupe de el. In plus este o subcategorie a serverelor afiliate. Asa ar trebui sa sterg si subcategoria "Metin2".
Daca te referi strict la subforumurile serverelor care nu mai sunt ON, asta e alta poveste, m-am ocupat :) .


Sa fie bagat un radio, gen sa se auda muzica cand intri pe forum.. daca nu face lag.
Din punctul meu de vedere, radio-ul pe un site/forum este enervant. Imi ascult propria muzica sau daca am chef sa ascult radio, exista online, precum KISS FM.