PDA

View Full Version : Cerere UNBAN Catalyno



Catalyno1996
12-12-2019, 09:14 PM
NUME: Catalyno
IP: 79.155.65.232
VARSTA: 23
STEAM ID: Scriu status in console si imi apare asta : (
Can't "status", not connecte )
ID DE STEAM:Nu am
DATA: 12/12/2019
ORA: 20:30
HARTA: deathrun_abstract_easy ( cred )
ADMIN: MOD#>> rogVAIV ;x
ADMINII PE SERVER: SADBOI
MOTIV: Poi acum doua zile am gasit un cfg care imi urca foarte mult fs-ul , am intrat pe server activez cfg-ul si SADBOI ma pune sa fac SCAN . Bun fac SCAN se uita SADBOI si imi zice ca este ilegal cfg-ul , si ca trebuie sa dezinstalez cs-ul .Imi da el un site de unde sa descarc un cs nou , descarc cs-ul nou si intru pe server , iar MOD#>> rogVAIV ;x ma pune sa fac dinou SCAN ca ii apare accelasi steam id , bun fac SCAN si imi da ban ca nu sa schimbat id-ul de steam . Poi frate cum vrei sa-ti demonstrez ca am schimbat cs-ul, ce vina am eu ca iti apare accelasi id de steam .
DOVEZI:NU am
MENTIUNI:Nu trebuia sa primesc ban deoarece am intrat cu cs nou , nu inteleg dc nu sa schimbat steam id-ul , si am intrat si fara cfg se poate vedea in SCAN-ul care l-am facut a doua oara .

Aici las link-ul de la cfg sa-l analizati , ca asa mia zis MOD#>> rogVAIV ;x , nu stiam ca nu se poate folosi accest cfg , daca stiam nu-l foloseam . <b>You have to register to ba able to see this link</b>

~HYXUL~
12-12-2019, 09:20 PM
,,Poi'' si cum doresti sa primesti unban daca tu nu ai dovezi care sa ateste nevinovatia? In primul rand completeaza si campurile id de steam si steam id si ataseaza un scan cu noul cs. Eventual daca va fi vreo problema (un cod sau cfg interzis) o sa-ti dau eu alt cs sau in cazul unui cfg poti pur si simplu sa il stergi din cs. Tbh nu inteleg de ce ai fi pus sa instalezi alt cs cand ce trebuia sa ti se zica si sa si faci era sa stergi cfg-ul interzis din cs si aia era.
Momentant astept un wcd si dupa o sa vin cu un verdict final sau cu alte instructiuni in functie de cum va fi wcd-ul.

WarGods | DaNy
12-12-2019, 09:25 PM
Eu te-am pus prima oara la scan si am vazut ca ai cfg de fps, dupa care ti-am zis sa intri cu cs-ul pe care ti l-am trimis pe chat si sa stergi cs-ul vechi si cfg-ul.Dupa care a intrat rogvaiv,deoarece am vorbit si cu el,si te-a pus la un scan,pentru ca tu nu ai dezinstalat cs-ul vechi si nici cfg-ul,avea-i acelasi steam id. Daca ascultai de mine acum nu avea-i ban,ti-a placut sa minti.N-am nimic personal cu tine,doar ca pe viitor sa fii mai atent si fara minciuni. Ban-ul iti ramane pe merit ,parerea mea.

EDIT: O sa ma uit eu peste al doilea scan,si o sa iti raspund.
EDIT2: Aici aveti al doilea scan (cand l-a pus rogvaiv sa faca scan din nou) <b>You have to register to ba able to see this link</b>
EDIT3 : Aici aveti cfg-ul lui Catalyno <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Catalyno1996
12-12-2019, 09:27 PM
La primul SCAN am avut cfg-ul dupa am dezinstalat cs-ul , am descarcat altu si am intrat fara nici-un cfg si cu cs nou pe server cum pot sa-ti dovedesc asta ca nu am cum dar in al doilea SCAN o sa se vada ca am intrat fara cfg.

Vreau sa vad si eu al doilea SCAN cand arata ca am intrat cu cfg .
Si chiar am instalat cs-ul pe care mi l-ai dat nu am dc sa mint . ;)

mugurhaiduc
12-12-2019, 09:29 PM
Deci să īncepem. Sadboi ți-a cerut un wcd pentru că īmi spusese el cum că ar fi apărut īn chat cfg by maddox. Care știm cu toții ce e. Ai facut scanul, iar īn raport a apărut cfg-ul cu 2 aliasuri, lucru care nu a fost așa rău așa ca Sadboi ți-a spus să schimbi cs-ul (la care ți-a dat și link) sau să ștergi cfgul. Ai ieșit de pe server, te-ai īntors după 5 minute cu alt cs și ai făcut iarăși un scan..īn care au apărut tot 2 aliasuri. După care am venit eu pe server, și te-am anunțat frumos că te aștept pe forum cu cfg-ul (sau cfgurile) la verificat. Acestea sunt cele două cfguri luate din ultimele două scanuri făcute.
<b>You have to register to ba able to see this link</b> , <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Iar aici e conversația cu tine: <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Edit:
Eu un stiu sa ma uit la wcd , sa se uita cineva care stie si o sa vada ca nu am avut nimic la SCAN-ul care l-am facut pentru tine
Arata dovada ca nu sa schimbat id-ul de steam
Si ca am intrat a doua oara cu cfg

O să se uite și ceilalți să vadă rapoartele īntr-un timp scurt sper.
Nu am cum să arăt că nu ți s-a schimbat steam id-ul. La /lastip apari decāt o singură dată, dar se īnțelege din poza cu conversația pusă de mine faptul că steam id-ul īți era la fel, motiv pentru care te-am mai luat o dată la wcd.
Iar dovada cu cfg-ul o ai mai sus. Sunt cele 2 ultime rapoarte ale tale.

Catalyno1996
12-12-2019, 09:44 PM
Eu un stiu sa ma uit la wcd , sa se uita cineva care stie si o sa vada ca nu am avut nimic la SCAN-ul care l-am facut pentru tine
Arata dovada ca nu sa schimbat id-ul de steam
Si ca am intrat a doua oara cu cfg

~HYXUL~
12-12-2019, 10:00 PM
N-am mai ras asa bine de mult timp. In primul rand nu trebuia sa ii spuneti sa schimbe cs-ul doar pentru un cfg. In al doilea rand avem un cfg care nu este marcat nici ca unknown nici marca ca infectat. In cazurile in care avem un cfg ce este suspect, dar nu se stie sigur daca e infectat sau nu doar se cerere cfg-ul la verificat. Sa spunem totusi ca si schimbatul cs-ului este o alternativa, dar continuarea a fost facuta prost. Al doilea cfg nu a fost verificat atent si daca s-a acordat atentie pot spune clar ca dupa mine ar merita minim down pentru o eroare ca aceasta. Ce cfg ati gasit voi cu 2 alias-uri este userconfig.cfg nici de cum fps.cfg si pot spune ca e ceva normal ca pentru userconfig.cfg-ul de la cs-urile no-steam sa ma aiba cateva alias-uri (in general de la 1 la 5 in cazul in care e curat cfg-ul si nu s-au facut alte modificari de catre user).
Trag linie peste tot ce am zis si vin si cu o concluzie. Daca chiar tii atat de mult sa joci cu acel cfg iti recomand sa il postezi pe zippyshare.com pentru o verificare si pentru un verdict daca ai voie cu el sau nu desi eu iti recomand sa joci cu cs-ul recomandat de rogvaiv pentru a evita orice nelamurire sau alte discutii pe baza acelui cfg. :pro: pentru unban si pe viitor iti recomand sa nu mai descarci orice cfg gasesti.

Edit: Btw am vazut ca la status nu-ti da niciun rezultat. Pentru a primi un rezultat trebuie sa tastezi comanda status in consola cand esti conectat pe un server. Acest lucru il poti face pe orice server deoarece steam id-ul nu se va modifica.

Catalyno1996
12-12-2019, 10:22 PM
Deci să īncepem. Sadboi ți-a cerut un wcd pentru că īmi spusese el cum că ar fi apărut īn chat cfg by maddox. Care știm cu toții ce e. Ai facut scanul, iar īn raport a apărut cfg-ul cu 2 aliasuri, lucru care nu a fost așa rău așa ca Sadboi ți-a spus să schimbi cs-ul (la care ți-a dat și link) sau să ștergi cfgul. Ai ieșit de pe server, te-ai īntors după 5 minute cu alt cs și ai făcut iarăși un scan..īn care au apărut tot 2 aliasuri. După care am venit eu pe server, și te-am anunțat frumos că te aștept pe forum cu cfg-ul (sau cfgurile) la verificat. Acestea sunt cele două cfguri luate din ultimele două scanuri făcute.
<b>You have to register to ba able to see this link</b> , <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Iar aici e conversația cu tine: <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Edit:

O să se uite și ceilalți să vadă rapoartele īntr-un timp scurt sper.
Nu am cum să arăt că nu ți s-a schimbat steam id-ul. La /lastip apari decāt o singură dată, dar se īnțelege din poza cu conversația pusă de mine faptul că steam id-ul īți era la fel, motiv pentru care te-am mai luat o dată la wcd.
Iar dovada cu cfg-ul o ai mai sus. Sunt cele 2 ultime rapoarte ale tale.

Poi daca nu ai cum sa dovedesti ca aveam accelasi steam id dc mi-ai dat ban pentru accest motiv :))
Si in wcd-ul care l-am facut pentru tine e imposibil sa apara ca am intrat cu cfg deoarece nu am intrat . Aveam cs nou + am scris exec userconfig.cfg deoarece am bagat accest bind , care scot chat-ul de pe mouse3 ca sa nu mai stau sa scriu tot timpul in console comanda hud_draw
alias hud0 "hud_draw 0 ; bind mouse3 hud1"
alias hud1 "hud_draw 1;bind mouse3 hud0"
bind mouse3 hud0

mugurhaiduc
12-12-2019, 11:06 PM
MOTIV: Poi acum doua zile am gasit un cfg care imi urca foarte mult fs-ul

Deci la īnceput spuneai că ai vrut doar să-ți activezi cfg-ul pt că īți crește fpsul iar acum zici că erau doar binduri?

Catalyno1996
12-12-2019, 11:10 PM
Deci la īnceput spuneai că ai vrut doar să-ți activezi cfg-ul pt că īți crește fpsul iar acum zici că erau doar binduri?

Poi da cfg-ul care l-am folosit la primul SCAN
say "Fps by MaddoxX [ON]"
play "fvox/activated"
//fps setting
gl_vsync 0
fps_override 1
fps_max 800
cl_shadows 0
cl_minimodels 1
cl_modem 800
developer 1

alias hud0 "hud_draw 0 ; bind mouse3 hud1"
alias hud1 "hud_draw 1;bind mouse3 hud0"
bind mouse3 hud0
bind mouse2 +left

Am pus si link de descarcare

Si da il foloseam ca imi crestea fps-ul,

La al doilea SCAN am instalat cs nou + am copiat decat asta din accel config care mi-ati zis ca este interzis ca sa nu stau tot timul sa scriu hud_draw in console . si tot miai zis ca joc ilegal . e imposibil ca la al doilea SCAN sa apara ca jucam cu cfg pentru ca aveam doar accest bind .
alias hud0 "hud_draw 0 ; bind mouse3 hud1"
alias hud1 "hud_draw 1;bind mouse3 hud0"
bind mouse3 hud0

mugurhaiduc
12-12-2019, 11:17 PM
Nu am zis că joci "ilegal" te-am avertizat ca iarăși ai două aliasuri īn cfg. Īn regulament scrie clar că nu ai voie cu cfg, aici referindu-se la cfguri modificate. (adică cele cu aliasuri)
Eu nu aveam de unde să stiu ce ai in config, tocmai de asta ți-am spus să vi cu el pe forum. Nu e vina mea că ai pus tu binduri īn cfg fără să mă anunți. Cānd descarci un cs curat mă așteptam să ai cfgul gol, dar nu a fost așa pentru că te-ai gāndit tu că e o idee bună să-ți pui bindurile cānd știai că trebuie să faci un scan.

Catalyno1996
12-12-2019, 11:29 PM
Am pus bind-urile in userconfig deoarece vroiam sa joc mai comod , eu nu am crezut ca erau o problema si din acceasta cauza le-am bagat .
Dar cu cfg-ul nu am mai intrat la al doilea SCAN deoarece credeam ca are ceva ilegal in el , si din acceasta causa am copiat decat bindurile din el care din cate stiu eu bindurile nu sunt ilegale .

CFG-ul este in regula ca sa stiu daca il pot folosii in viitor ?

WarGods | DaNy
12-12-2019, 11:33 PM
Poi da cfg-ul care l-am folosit la primul SCAN
say "Fps by MaddoxX [ON]"
play "fvox/activated"
//fps setting
gl_vsync 0
fps_override 1
fps_max 800
cl_shadows 0
cl_minimodels 1
cl_modem 800
developer 1

alias hud0 "hud_draw 0 ; bind mouse3 hud1"
alias hud1 "hud_draw 1;bind mouse3 hud0"
bind mouse3 hud0
bind mouse2 +left

Am pus si link de descarcare

Si da il foloseam ca imi crestea fps-ul,

La al doilea SCAN am instalat cs nou + am copiat decat asta din accel config care mi-ati zis ca este interzis ca sa nu stau tot timul sa scriu hud_draw in console . si tot miai zis ca joc ilegal . e imposibil ca la al doilea SCAN sa apara ca jucam cu cfg pentru ca aveam doar accest bind .
alias hud0 "hud_draw 0 ; bind mouse3 hud1"
alias hud1 "hud_draw 1;bind mouse3 hud0"
bind mouse3 hud0

Stai putin cum adica fps_override 1? Ca tu nu ai cs-ul cumparat in primul rand,si in al doilea rand comanda merge doar pentru cei care eu steam on.Deci putem spune ca nu iti cresteau fps-urile mai mult de 100.

EDIT: Totusi ai mai mult de 100 fps-uri ca daca ai este total impotriva regulamentului.

Catalyno1996
12-12-2019, 11:39 PM
Stai putin cum adica fps_override 1? Ca tu nu ai cs-ul cumparat in primul rand,si in al doilea rand comanda merge doar pentru cei care eu steam on.Deci putem spune ca nu iti cresteau fps-urile mai mult de 100.

Eu cfg-ul l-am gasit pe net , nu stiu la ce folosesc accele comenzi, dar ma ajutau la fps , nu am stiut ca este ilegal si la primul SCAN l-am folosit dar la al doilea SCAN nu l-am mai folosit + aveam si cs nou si tot am primit ban . Eu nu o sa-l mai folosesc daca este interzis .

~TraNda~
13-12-2019, 07:49 AM
N-am stat sa citest absolut tot, mai mult am citit asa pe diagonala, dar mi-au sarit in ochi niste lucruri ingrozitoare.
mugurhaiduc
1. Rogvaiv, pentru ce ai dat ban ca nu inteleg? Eu vad ca omul este curat. Doua amarate de aliasuri nu inseamna cod.
2. Rogvaiv, pentru non-steam, steam id-ul este generat automat de dproto, deci poate sa se schimbe sau nu steam id-ul lui (cu atat mai bine daca nu se schimba)
3.
EDIT: Totusi ai mai mult de 100 fps-uri ca daca ai este total impotriva regulamentului.
Deci inseamna ca eu, rogvaiv, chancro, sky si muulti altii de pe server jucam impotriva regulamentului? Te rog sa-mi arati unde scrie "Interzis peste 100 FPS" in regulament (WarGods | DaNy)

Catalyno1996
Nu CFG-ul iti crestea FPS-urile, ci faptul ca foloseai hud_draw 0. Asta o poti face si manual, fara alias-uri. Pur si simplu scrii in consola

developer 1
fps_modem 1
fps_max 800

iar la fiecare inceput de rund scrii "hud_draw 0", dupa ce termini mapa scrii "hud_draw 1"
Sau poti folosit doua binduri (exemplu):

bind "l" "hud_draw 0"
bind "p" "hud_draw 1"

De fiecare data cand apesi l iti creste fps si cand apesi p revine la normal.

:locked: