PDA

View Full Version : Unban (gratiuit) ryu



ryu1337
24-09-2019, 12:34 AM
UNIQUE ID: Nu am mai jucat 1.6 de ceva anii, alt device ,alt cont de steam.. Banuiesc ca e irelevant in cazul asta?
NUME: ryu
IP (OPTIONAL): E dinamic dar.. 82.26.777.47
ID-URI DE STEAM: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
MENTIUNI: BAN-UL PE CARE L-AM PRIMIT E ceva gen, am 'profitat' de aplicatie si am incalcat terminii si conditiile aplicatiei si de asta am fost banat. Cum si care e treaba cu asta? Sincer nu vad cum as fi putut sa incalc orice termen sau sa 'profit' de aplicatie , cand eu am vrut sa fac un wg dupa 4 anii si am luat ban instant. E problema cu win 10 sau ceva?

wGods N0l1m1t
24-09-2019, 07:08 AM
UNIQUE ID: cel de la scanari ii id ul ala. Exemplu: 7DB*2A3E0*B5480A9FA*26*EE4725*04

Tiger
24-09-2019, 07:43 AM
Sunt curios cate conturi iti vei mai face, zeken. Contul acesta a fost banat inca din 2016.

ryu1337
24-09-2019, 07:15 PM
UNIQUE ID: cel de la scanari ii id ul ala. Exemplu: 7DB*2A3E0*B5480A9FA*26*EE4725*04

Da stiu , dar daca e un alt device , ip , router , steam acc .. Vechi-ul id pe care il aveam cand ma jucam in 2014-2015 ar trebuii sa fie diferit de cel ce il voi avea acum ,nu?

--------------- Added after 4 minutes ---------------


Sunt curios cate conturi iti vei mai face, zeken. Contul acesta a fost banat inca din 2016.

Zeken? Poate ma confuzi , nickname-ul ce il aveam atunci era royannN.. Si cum am zis , nu am mai jucat de atunci (3 ani) 1.6 , defapt am renuntat la pc de tot , pana de curand anul acesta.. Si din cate stiu eu nu am fost banat atunci deloc, doar odata mi-a detecat nu stiu ce rahat in rest dupa cum vezi am fost clean : <b>You have to register to ba able to see this link</b> . Din cate stiam eu wg nu te bana daca iti gasea nu stiu ce , si chiar report-urile de atunci sunt dovada de asta, din moment ce chiar dupa ce mi-a detectat atunci nu stiu ce , am putut sa continuii sa fac wgs....nu?

wGods N0l1m1t
24-09-2019, 07:51 PM
Da stiu , dar daca e un alt device , ip , router , steam acc .. Vechi-ul id pe care il aveam cand ma jucam in 2014-2015 ar trebuii sa fie diferit de cel ce il voi avea acum ,nu?

unique id ul e diferit la fiecare scan,nu ramane același. Corectie, ramane aceelasi, scuze de informare proasta!
Ramane acelasi unique id daca ai același ip,daca e diferit se schimba

Last edited by LiOn.
wGod | N0l1m1t
Ti-am zis sa nu te mai bagi pe sectiunea wCD-ului ca nu stii cu ce se mananca!

Da Lion, fii calm, am incercat sa imi fac treaba de helper si sa ajut omul si sa explic asa cum am inteles eu...

ryu1337
24-09-2019, 08:16 PM
unique id ul e diferit la fiecare scan,nu ramane același. Corectie, ramane aceelasi, scuze de informare proasta!
Ramane acelasi unique id daca ai același ip,daca e diferit se schimba

De asta zic, atunci in 2016 cand a fost ultima scanare ,a eram in romana , acum sunt in uk.. deci eu care nu am putut da nici macar un first scan pe acest nou device si cum am alt ip.. nu prea am cum sa dau unique id-ul


Last edited by LiOn.
Unique ID nu are legatura cu IP-ul!!!!!!


atunci i guess : Unique ID:c7d*3d21f*d54743867*9c*4087fe*f0

Tiger
24-09-2019, 11:41 PM
UniqueID nu are legatura cu adresa IP, este generat unic per client. De asemenea, banuriile nu se da pe faptul ca jucatorul a fost detectat cu cod de wCD.

Rectific, banul a fost dat pe 23.11.2017 - nu in 2016. Sa inteleg ca ai dat contul cuiva?!

ryu1337
25-09-2019, 01:30 AM
Nu, am mai jucat la sala din cand in cand in aceasta pauza de 3 ani ,dar in rest nu mai avea nimeni acces. Si nici nu am facut vreun wg cat am mai fost activ pe la sala din ce tine eu minte.. Ultima data cand am folosit wg a fost atunci cand ultimul raport a fost facut , dupa am renuntat.. Chiar nu stiu.. Si cam cum ar putea cineva sa 'abuzeze' de program, din cate tin minte asta a fost primul mesaj cand am incercat sa fac wg acum ~2 saptamanii?

Tiger
26-09-2019, 12:56 AM
Ma voi uita in weekend, mai amanuntit, peste caz.

Tiger
29-09-2019, 10:19 AM
Cauza exacta a banului nu am putut sa o identific, ca atare ti-am dat unban din lipsa de dovezi/colerari cu zeken. Verifica, te rog, daca iti merge sa faci scanare.

ryu1337
30-09-2019, 08:45 PM
Yep , pare să fie ok acum. Īncă ceva, ați putea rescrie aplicatia or idk , pentru a nu mai fi recunoscută ca Trojan? I mean, sunt alte aplicații care scaneaza si practic fac acelasi lucru ca wg si nu sunt recunoscute de nici-o protectie ca virus.

Tiger
30-09-2019, 10:27 PM
Gen ce aplicatii?

Poti citi informatii legate de asta aici:
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>***-Wargods-Trojan-keylogger-***
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Din pacate nu e asa usor de scapat de detectiile AV-urilor. Eu mereu cand vad, pentru engine-urile cunoscute si raspandite, ca sunt false-positive dau raportare la ei sa stearga detectia. Nici daca as cumpara certificat digital si as semna aplicatia nu mi s-ar garanta ca nu o sa existe detectii (vezi SXE, care in ciuda faptului ca are certificat cumparat el tot are unele detectii). In plus, un astfel de certificat costa (200-300 euro daca e "calitativ") - vezi aici (<b>You have to register to ba able to see this link</b>) sau aici (<b>You have to register to ba able to see this link</b>) sau aici (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)- bani ce trebuiesc sa ii platesc anual. In momentul de fata, din reclame si donatii, abia daca se plateste hostul lunar - ca atare nu se merita.

Cu ce engine-uri de AV ai probleme?