PDA

View Full Version : Propunere suport limba engleza



wGods N0l1m1t
22-09-2019, 10:46 AM
Propun sa se adauge si limba engleza pentru ca sunt multi jucatori străini. Pot ajuta cu traducerile si sa se mai corecteze unele greseli cand apare text ca genul " scrieti in chiat ". Sa fie o simplă comanda numita /eng pentru engleza, adica itemele de la shop, clasele, suport pentru lasere... in fine sper ca se intelege ceea ce doresc sa fie implementat

~th3fla~
22-09-2019, 11:33 AM
Nu știu daca se va adauga, dar cred ca trebuie facut un alt plugin separat pentru toate mesajele care apar

N/O/I/S/E
22-09-2019, 08:25 PM
Nu știu daca se va adauga, dar cred ca trebuie facut un alt plugin separat pentru toate mesajele care apar


Nu chiar. Daca stiai despre asta nu cred ca mai lasa postul asta. Pluginurile au posibilitatea sa aiba un fisier special intr-un folder numit Translations. Daca cineva are timpul si cunostintele necesare sa sa ocupe, sunteti liberi.

~th3fla~
22-09-2019, 09:03 PM
Nu chiar. Daca stiai despre asta nu cred ca mai lasa postul asta. Pluginurile au posibilitatea sa aiba un fisier special intr-un folder numit Translations. Daca cineva are timpul si cunostintele necesare sa sa ocupe, sunteti liberi.

Edit: Sper ca ai inteles acum.....

Ma refeream ca nu toate plugin-urile au acel fisier .txt din data/lang, se poate face dar unele trb modificate, daca unele au acel fișier in care exista lb engleza sau altele jucatorii pot schimba limba din amx_langmenu. La plugin-ul Ad manager (sigur exista pe server) va fii mai greu de modificat

wGods N0l1m1t
22-09-2019, 10:08 PM
Sper ca din asta sa nu ajungeți sa va spargeti geamurile. Discutati si voi mai cu calm...

wGods | Toxic
22-09-2019, 11:43 PM
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
Parerea mea este că vă agitati în zadar.

~TraNda~
23-09-2019, 11:08 PM
Momentan nu se vor traduce mesajele de pe server
:locked: