PDA

View Full Version : Meta 9.16



B14D3
09-08-2019, 04:02 AM
Info: Campionii cu "** **" Sunt Broken si easy pentru a urca,am imbunatatit "Modelul"
Info: Orice schimbari ale campionilor (daca prin minune un campion ajunge meta) vor ajunge aici!
Info: Aceasta lista este facuta cu stiinta Nerfurilor si Buffurilor a campionilor,Lista trecuta a fost facuta la 4 dimineata si a fost ingrozitoare,aceasta este mult mai buna (A fost ingrozitoare ca Sylas nu era jungle)
Info: Sunt Platina 2 In momentul actual,nu sunt High Elo si nu am fost in viata mea high elo (Diamond 5 nu este high elo) , Lista este facuta dupa parerea unor playeri extrem de buni (Tarzaned,cel mai bun jungler din lume,Bjergsen ,jucator TSM ,etc.)
Info:Unii campionii care nu sunt aici dar sunt extrem de buni nu i-am pus pentru ca sunt extrem de grei de jucat/invatat. (Exemple: Kassadin,Lee Sin, Kha Zix nu a ajuns aici fiindca e assassin destul de slab daca nu stii sa-l joci,etc)
Last Info: Cand Patchul 9.17 va aparea voi Face un topic COMPLET diferit,Aceste topicuri chiar pot fi inchise dupa ce se duce patchul respectiv. (Nu prea are cine sa inchida topicurile asa ca lion da-mi moderator aici kappa)

Top: Jax | **Fiora** | Renekton | **Mordekaiser** | Volibear | **Tryndamere** | Malphite
Jungle : **Nocturne** | Volibear | **Xin Zhao** | Zac | Vi
Midlane: **Ahri** | **Fizz** | Talon | **Sylas** | Akali | **Tristana**
ADC : **Jinx** | **Jhin** | Twitch | Xayah | Miss Fortune | Sivir
Support : **Janna** | **Nami** | Rakan | Nautilius | **Pyke** | Zyra | Soraka |

Campionii Marcati au Builduri si rune mai jos !
Campionii Marcati sunt Broken !

Fiora: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Mordekaiser: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Nocturne: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Xin Zhao: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Ahri: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Fizz: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Sylas: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Jinx: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Jhin: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Pyke: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Tristana: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Tryndamere: <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Server Discord League of Legends Romania!
> discord.me/lolro
> <b>You have to register to ba able to see this link</b>

BlooDz16
12-08-2019, 11:38 PM
Add Terror12345 si BlooDz16 sa jucam daca vreti, eu sunt main talon, deci ma descurc cu acest meta.

Si ai gresit, tristana pe top .

B14D3
20-08-2019, 01:20 PM
Add Terror12345 si BlooDz16 sa jucam daca vreti, eu sunt main talon, deci ma descurc cu acest meta.

Si ai gresit, tristana pe top .

Lista Updatata!
Si un raspuns la Bloodz

Tristana este pe mid putand sa il omoare si pe talon level 2 (Talon avand cel mai buternic lvl 2 din tot jocul) , tristana top se ia in campionii de genul nasus , malphite de exemplu ii da oneshot la lvl 6 tristanei (Ap/Tank,chiar nu conteaza,campionul ala e OP). deci nu are sens,tristana poate face orice assassin early levels (chiar si level 6 ,dar e mai greu cand nu vede campionii al caror ulte ii fac invizibili/camumflati ex: Talon,Zed. )
Tristana top < Tristana mid.

Tristana top se ia numai in pro play si se ia pentru ca Akali > Tristana in early si late,dar Tristana o bate pe akali early levels (si cu W daca o joaca bine tristana).