PDA

View Full Version : Ban temporar dcl



daniel_San
17-01-2013, 10:22 PM
dcl a luat ban pe serverul de zombie(adaugat pe site...mama ei de imunitate ca eu as scoate-o) deoarece a crezut ca adminul pe GG ii da puteri supranaturale ce ii ofera posibilitatea de a sparge lasere albastre, a incurca alti playeri si a se certa cu alti admini/jucatori. Asta nu e un comportament de admin pe un server al comunitatii. Drept pentru care, 2 ore(zi merci ca doar atat) te calmezi.

Nu are nimeni nimic cu tine, dar...las-o. Cand vi pe server si incepi sa te ratoiesti si sa-l acuzi pe circaru ca a inventat regula cum ca jucatorii nu au voie sub mapa, sau de ce iti da gag, cand tu faci ca toti dracii, cand ma intrebi in repetate randuri de ce ti-am dat slay cand eram pe tine in momentul in care ciuruiai in prostie lasere albastre, e clar ca ceva nu e in regula.

P.S: Am facut topicul ca sa nu aud intrebari tampite cu referire la motivul banului si cum imi permit sa banez alt admin. Iete ca se poate. Respecti un regulament, bine, nu, poti sa fi si patronul firmei de hosting.

A da: Nu cer sanctionarea in vreun fel a lui dcl. La urmatoarea, o sa am grija sa nu scape usor.
Vreau sa trag un semnal de alarma adminilor foarte noi, ca m-am si ne-am saturat sa tot fie incalcat regulamentul la modul grosolan. Nu v-a cerut nimeni reguli stricte, nu v-a cerut nimeni sa mergeti 100% conform regulamentului, sa fiti rigizi, sa nu va distrati. Stim si noi sa facem diferenta dintre rea vointa si intamplare. Dar totul pana cand atentati la buna dispozitie a jocului si a celorlalti. Ca admini, hai sa nu zicem ca trebuie sa fiti un exemplu, dar trebuie sa aveti o conduita, pt ca voi ati cerut statutul de admin. Este si un privilegiu, dar si o responsabilitate.

Wgods_.-|dcL|-
17-01-2013, 10:45 PM
1.eu am inceput cearta pe zm cu un but speed...sau nu mai stiu cum...care imi spunea sa ies de pe svr...pe ce motiv nu stiu:-/....si de atunci au intervenit si circaru si daniel....
2.eu din cate stiam pe Zombie.WarGods.ro nu pot oamenii sa sparga lm albastre
3.ala nu a fost un rettry am reintrat doar ca sa ii spun lui denis^adrian sa intre pe GunGame...atat si dupa am iesit
4.nu stiu de ce acest topic a fost facut pe zm cant eu am primit banul de la daniel_San pe GunGame nu pe zm...ork sunt impacat cu ideea k daniel are cv cu mn........si ii urez sa se comporte lafel cu ceilalti playeri fideli svr k mergand el incontinuare pe premiza k "mai sunt destui playeri pe server"in cateva luni o sa te rogi u de iei sa se intoarca pe server
5.daniele mai bine imi dadeai ban permanent si gata incheiam discutia.............

Wgods_.-|dcL|-
17-01-2013, 10:54 PM
[QUOTE=Wgods_.-|dcL|-.;30677]1.eu am inceput cearta pe zm cu un but speed...sau nu mai stiu cum...care imi spunea sa ies de pe svr...pe ce motiv nu stiu:-/....si de atunci au intervenit si circaru si daniel....
2.eu din cate stiam pe Zombie.WarGods.ro nu pot oamenii sa sparga lm albastre
3.ala nu a fost un rettry am reintrat doar ca sa ii spun lui denis^adrian sa intre pe GunGame...atat si dupa am iesit
4.nu stiu de ce acest topic a fost facut pe zm cant eu am primit banul de la daniel_San pe GunGame nu pe zm...ork sunt impacat cu ideea k daniel are cv cu mn........si ii urez sa se comporte lafel cu ceilalti playeri fideli svr k mergand el incontinuare pe premiza k "mai sunt destui playeri pe server"in cateva luni o sa te rogi u de iei sa se intoarca pe server
5.daniele mai bine imi dadeai ban permanent si gata incheiam discutia.............sincer chiar ma gandesc sa va las in pace adk sa nu mai intru pe svr si sa si sterco contul de pe forum ca am vazut ca nu sunt dorit....am rezistat peste 2 ani asa dar totusi...cat sa mai rezist...asa k ma gandesc serios sa va fak pe plac

-=MaX=-
17-01-2013, 11:23 PM
dcl nu mai fi si tu asa saritor, si pe gungame ai mai avut scapari de atatea ori! ti-am dat admin pentru fidelitate si pentru ca am am avut incredere ca o sa devii mai responsabil!
nu te mai certa cu lumea pe server si vezi-ti de joc! citeste regulamentul de pe zombie si ai sa intelegi.
grija mare ca un ban primit pe unul din servere e valabil pe toate...

C@mp3R
17-01-2013, 11:29 PM
daniel aici are mare dreptate cu admini noi nu chiar toti, Mai usor fiti mai calmi cu cineva cand greseste exemplu unu care face reclama de are tasta .... un bind facut ca a fost pe sv cutare inainte sa aplicati ceva zicetii sa scoata acel bind.

daniel_San
18-01-2013, 08:47 AM
Ban-ul a fost dat pe site, nu pe GG. Nu am avut cum sa te banez pe GG/Zombie pt ca aveai imunitate.
Prin simpla atitudine "un but speed", de asta am intervenit si eu, si circaru. Cum acum il faci but pe forum, pe server foloseai injurii si mai rele.
Daca esti bebelus si nu intelegi mesajul o sa renunti la joc. Daca gandesti, o sa intelegi mesajul si o sa te conformezi. Puteam sa-ti dau si permanent, sa-ti scot si adminul, dar nu asta era interesul meu. Asa ca, usor cu victimizarile.

A da, ca un sfat: Ai grija cum vorbesti despre alti admini pe GunGame. Nu e frumos sa incepi cu "c***t de admin", chiar daca el nu intrase. TC.