PDA

View Full Version : Chernobyl HBO



wGods | Toxic
15-06-2019, 05:54 PM
Genres: Drama
Info: Serialul Cernobīl, o co-producție HBO/Sky, spune povestea dramatică a accidentului nuclear din 1986, una dintre cele mai groaznice catastrofe create de om din istorie, și a sacrificiilor făcute pentru a salva Europa de un dezastru de neimaginat. Pe 26 aprilie 1986, īn centrala nucleară Cernobīl din Ucraina, Uniunea Sovietică, a avut loc o explozie masivă care a eliberat material radioactiv de-a lungul Belarusiei, Rusiei și Ucrainei, ajungānd pānă la țările scandinave și din Europa de Vest. Jared Harris īl interpretează pe Valery Legasov, un foarte important fizician soviet. Parte a echipei chemate să ajute, el este primul care a īnțeles proporția dezastrului. Stellan Skarsgård īl interpretează pe Boris Shcherbina, vice prim-ministrul rus, trimis de Kremlin să conducă comisia guvernamentală de la Cernobīl īn orele de după producerea accidentului. Emily Watson este Ulana Khomyuk, o fiziciană nucleară sovietă, hotărātă să elucideze misterul care a dus la dezastrul de la Cernobīl.
Trailer:
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
Screen: <b>You have to register to ba able to see this link</b> (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)
Link download: Download here (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)

Blue01
15-06-2019, 09:15 PM
E serial sau film? Ca nu mai inteleg

ADM3 ッ never
15-06-2019, 10:03 PM
E serial sau film? Ca nu mai inteleg

Este serial

N/O/I/S/E
21-06-2019, 11:22 PM
Mi-a placut la nebunie serialul. Cine este interesat cum a s-a intamplat despre centrala acesta este cel mai bun mod de a vedea. Ramane printre serialele mele preferate. Pacat ca este un singur sezon, sper sa se mai faca.

B14D3
09-07-2019, 05:50 AM
Nu prea poti face un serial lung despre ceva de genul asta,arati cum,de ce si cand s-a intamplat si gata

Recomand.

{???}
11-07-2019, 10:35 AM
Recomand maxim, a dat GoT peste cap =))