PDA

View Full Version : Info ban ion cu vaca



darkman
04-05-2019, 02:50 PM
UNIQUE ID (OPTIONAL): <b>You have to register to ba able to see this link</b>
NUME: ion cu vaca
IP: 18*.1*3.1*2.1*4
ID-URI DE STEAM: STEAM_1:1:91312906
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

DATA SI ORA BAN: 04.05.2019, 13:03
DATA SI ORA SCANARE: <b>You have to register to ba able to see this link</b>

MENTIUNI: mi-a cerut un admin wg, am dat scan s-a incarcat pana la 200% si apoi mi-a dat o eroare eror code, din pacate nu am salvat eroarea
- am descarcat iar wg, am dat scan s-a incarcat 100% si din nou aceeasi eroare
- am instalat NET F 4, am dat restart si cand am scanat s-a incarcat la 100% si mi-a aparut mesajul <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Mentionez ca nu mai pot juca pe steam, din 01.01.2019, steam-ul nu mai functioneaza pe wind xp

Tiger
04-05-2019, 03:41 PM
Mai exact, ce ai incercat sa faci? La mine imi pare apare ca si cum ai fi incercat sa trimiti un raport fals.

darkman
04-05-2019, 04:15 PM
nu stiu ce inseamna sa trimit un raport fals, si nici nu stiu cum as putea trimite
- am dat scan prima data s-a incarcat pana la 200% si apoi o eroare nu am salvat codul erorii
- m-am gandit ca trebuie sa descarc alt wg pentru wind xp, si asta am facut, dupa ce am dat scan mi-a aparut aceeasi eroare, dar nu s-a mai incarcat pana la 200%, ci normal pana la 100%
- inainte de a 3-a incercare am instalat si NET WFramework 4, apoi am dat restart si am facut din nou scanarea dupa 20 min, si am primit ban permanent

Tiger
04-05-2019, 05:04 PM
Acestea sunt datiile cand ai incercat sa faci scanare:

2019.05.04 12:15:46
2019.05.04 12:15:47
2019.05.04 12:27:36


?

darkman
04-05-2019, 07:44 PM
pai si cum sa fac 2 scanari la distanta de 1 secunda, in moment ce trebuie sa astepti 10 min dupa primul scan?
inseamna ca e primul scan, cel care s-a incarcat la 200%.....

nu stiu ce sa zic, ideea e ca nu am facut pentru prima data scan wg, am facut 100, atat pe steam cat si nonsteam

Tiger
04-05-2019, 08:27 PM
Poti uploada versiunea de wCD cu care ai facut prima si a doua scanare? Vreau sa vad daca la mine se reproduce problema. De asemenea, mai poti face inca o scanare cu wCD cu aceasta versiune? Poate se manifesta doar la tine.

darkman
05-05-2019, 09:38 AM
cred ca asta e versiunea
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

mai scanez 1 data cu ea si revin cu edit


am incercat sa fac scanarea

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Tiger
05-05-2019, 10:08 AM
Asta nu este versiunea cu care ai incercat sa faci primele 2 scanari, este versiunea v2.3.1.1.... Am nevoie de versiunea exacta cu care ai incercat sa faci scanarea, altfel nu am cum sa te ajut si banul ramane.

darkman
05-05-2019, 10:45 AM
asta e versiunea v 2.3.1.1.
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

aa, am inteles incerc sa o caut

Tiger
05-05-2019, 01:45 PM
Astept.

darkman
05-05-2019, 02:03 PM
am descarcat un program de recuperare date sterse si cred ca despre programul asta e vorba, coincide dupa data si ora
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

am reusit sa il recuperez

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

nu stiu sa-l deschid, poate te descurci tu

Tiger
05-05-2019, 02:07 PM
Nu este wCD...

darkman
05-05-2019, 02:35 PM
il mai am pe asta, e mai demult descarcat, desi nu cred ca am facut scanarea dupa el
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

altceva nu stiu ce sa fac, mi-a luat cateva ore pana am gasit un program de recuperare date sterse

Tiger
05-05-2019, 02:58 PM
Este v2.3.0.4, deci nu.

darkman
05-05-2019, 03:54 PM
pai si eu acum ce fac?!
ai atatea rapoarte de la mine, pe zile diferite, luni diferite, ani diferiti, consider ca am luat ban pe nedrept...

Tiger
05-05-2019, 04:03 PM
Tu consideri una, eu consider factori de risc la nivel de securitate - asa cum ti-am explicat. Fara sa am versiunea respectiva si sa stiu cum s-a reprodus, din atatea rapoarte facute cu succes de cate utilizatori, nu pot sa trec cu vederea acest caz. O alta faza suspecta este faptul ca s-a trimis doua rapoarte, unul dupa altul, la interval de o secunda. Aplicatia oficiala nu are cum sa faca acest lucru.

darkman
05-05-2019, 06:34 PM
mda.....ar trebui sa te pui putin si in situatia mea, tu ce ai face in locul meu?
aplicatia nu poate sa trimita doua rapoarte la distanta de 1 secunda si totusi a trimis, nu stiu cum si dece.....
- stiu ca nu am incalcat nici un protocol si totusi am ban
cum o pot rezolva?

Tiger
05-05-2019, 10:44 PM
Intrebarea este reciproca. Tu ce ai face in locul meu? Ai da acces oricui si ai compromite securitatea sau ai avea nevoie de dovezi inainte de a da oricui, pe acest motiv, unban?

Ai 3 variante:
1) Incerci cu versiunea de XP pana iti da aceeasi eroare si pot identifica problema.
2) Astepti sa mai reclame cineva problema.
3) Platesti taxa de unban de grad 5.

darkman
06-05-2019, 07:16 PM
Din cele 3 variante:
1) cum as putea sa incerc cu versiunea xp si sa-mi dea eroare daca am ban? (oricum am incercat de 2 ori);
2) sper sa mai reclame cineva problema, e singura mea sansa de a lua unban, sper.....; (poate cunosti pe cineva cu wid xp si il pui sa scaneze de cateva ori, din pacate eu nu cunosc pe nimeni si sistemul meu nu permite un alt windows);
3) nu stiu daca a fost eroarea din cauza pc-ului meu sau a aplicatiei tale care a fost descarcata la sfarsitul lunii martie sau la inceputul lunii aprilie, dar eu taxa de 200 de lei nu o sa platesc, nu am compromis nici o securitate si consider ca am luat ban pe nedrept!

Cand am facut scanarea si s-a trimis 2 rapoarte la distanta de 1 sec, nu-ti arata cu ce versiune de WG s-a trimis? daca da si o poti descarca, trimite-mi si mie sa fac din nou sacanarea, sa vedem ce se intampla, altcineva nu ma poate ajuta...

Tiger
06-05-2019, 08:36 PM
Chiar daca ai luat ban, exista log-uri de intrare a fiecare cerere de acces. Versiunea a fost cea de XP.

Nu stiu cum ai reusit performanta de a trimite 2 rapoarte intr-o secunda. Am incercat sa fortez butonul de Scan, astfel incat sa primeasca 2 sau mai multe evenimente - degeaba.... butonul oricum se dezactiveaza dupa primul click, tocmai pentru a nu mai putea da click pe el pana la terminarea scanarii.

Ai malware?! Ai ceva software Proxy sau VPN? Altfel nu imi justific cum... Daca ai fi avut .Net Framework corupt, ori nu ti-ar fi mers, ori ai fi dat alte probleme ... dar sa faca 2 request-uri, una dupa alta, cam greu de crezut...

darkman
08-05-2019, 07:23 PM
am incercat sa scanez cu mai multe variante de bitdefender
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

nu stiu ce sa zic.....o sa incerc si cu NOD 32, nu am avut antivirus instalat

Tiger
08-05-2019, 09:50 PM
A mai aparut un caz. Aceleasi simptome, request peste request - sisteme de operare diferite. V-as sfatui sa va instalati un antimalware.

Pana una, alta, v-am dat momentan unban.

LE: Poti sa imi spui ce programe folosesti si ce programe ai instalat pe calculator?

darkman
11-05-2019, 11:46 AM
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

altfel nu stiu cum sa ti le arat, daca stii cum altfel decat asa sunt dispus sa incerc!

Tiger
12-05-2019, 03:18 PM
Nu vad niciun serviciu de Proxy/VPN. Ai reusit sa instalezi un antimalware? Poate ai un malware instalat, altfel nu imi explic...

darkman
12-05-2019, 06:23 PM
da, am instalat NOD 32, doar ce am facut scanarea....
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>


din cate vad pe net, primele doua fisiere sunt malware

Tiger
13-05-2019, 12:08 AM
Nu sunt ceva ce ar fi putut influenta comportamentul wCD. Sunt doar niste adware-uri.

darkman
13-05-2019, 05:45 PM
nu stiu ce sa zic, pe mine ma cam depaseste......in concluzie, cum a ramas, am luat unban sau nu?



asta e eroarea care imi da, la fel mi-a aratat si la inceput
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Tiger
16-05-2019, 08:34 PM
Asa cum am spus, ai primit unban.

Eroarea ti-a dat-o pentru ca nu a putut citi fiserul CMShield.asi din CS.

darkman
20-05-2019, 07:16 PM
multumesc frumos, acum merge
<b>You have to register to ba able to see this link</b>