PDA

View Full Version : Propuneri



{???}
20-04-2019, 08:54 PM
Salut, propun sa:

PROPUNERE CASTIGURI:
-se faca un House Contest denumit "Cea mai buna casa", bazat pe designul caselor inscrise in concurs, castigatorul va primii BANI.
-se faca o loterie SAU antid0t sa arunce la spawn biletele random playeriilor, unul dintre ele va fi castigator; ambele din ele au acelas efect, doar ca, la loterie vor fi date inauntru printr-un thrower (cel care arunca iteme dispensate in el printr-un buton). Castigatorul va primii BANI.
-se faca un Skin Contest, cel mai frumos skin inscris castiga. Castigatorul va primi BANI.

PROPUNERE "ESENTIALA":
-se adauge pluginul Mention, acesta mentioneaza playerii printr-un sunet sau un mesaj afisat pe ecran (configurat din setarile acestuia) aratandu-i playerului mentionat ca acestuia i-se atrage atentia "@Nume". De ce? Multi HELPERI dar inclusiv playeri sunt focusati asa de tare pe joc incat numai au timp de chat. (Contine Anti-Spam cu un delay de 5-10 secunde)
-se puna ambele protectii in una, unii prieteni chiar cu glume seci ~HYXUL~
lui Smotocel si te omoara in propia ta protectie, nu cred ca este eficient sa svem nevoie de doua tipuri de protectie.
-se adauge pluginul Charge, daca avem un item respectiv in mana (FUNCTIONEAZA CU: pumnul, sabia, uneltele) si apesi click dreapta, deaspupra barii de iteme va arata "... Has been charged" pentru cateva secunde, reprezentand ca itemul respectiv va sparge imediat obiectul din categoria sa (Sabie: Damage Marit x3; Topor: Doboara instant copacii; Pickaxe: Sparge instant, Stone Minereuri; Shovel: Sapi x3 mai repede)
-se adauge "Nu poti repeta acelasi mesaj" pentru evitarea spamului.
-se scoata timpul de la /home pentru a scapa din situatii dificulte (Lava, Foc etc.), vom putea ajunge acasa INSTANT.

Propunere Staff:
-"Nu uitati sa votati Serverul nostru zilnic pentru a fi recompensati cu premii! /vote"
-"Ati votat astazi? Daca nu, ce mai aseptati!? /vote"
-"Are cineva nevoie de ajutor?"
-"Puteti contacta ownerul serverului pe Discord!"
----- Sau orice tip de mesaj de genul ----

-sa se faca ceva in legatura cu cererile de staff ca m-am saturat sa vad cereri de minecraft la cereri staff forum Antid0t.

Sper ca nu am fost enervant cu toate astea. :)

Fich
20-04-2019, 09:29 PM
O sa vad ce o sa adaug iar in maxim o saptamana o sa va dau raspunsul aici cu ce am adaugat si ce nu, in orice caz sunt niste propuneri bune. O sa dau lock la topic dupa ce revin cu update-uri.