PDA

View Full Version : Mențiuni ++



dizdani
15-04-2019, 01:45 PM
Ar fi drăguț să existe graduri pe forum chiar și pentru adminii unui server ex.: „Admin dr”, etc. Astfel ar fi mai ușor de atenționat/ informa (adminii), pe un topic.

Mențiunea să nu funcționeze decât dacă userul are grad Manager/ Owner la acel sv. *opțional*
Nu trebuie neapărat să fie un text în plus sub nume, ci poat fi un „badge”. *opțional*

Mai exact:

Mențiuni ale gradelor pe forum
Adăugare grad „Admin SV.” pe forum ca grad.

Blue01
15-04-2019, 02:37 PM
Eu zic ca e bn asa cum e ''manager server'' ''moderator server'' ca pana la urma de exemplu daca ai owner pe un sv official sau afiliat o sa ai si grad pe forum + va puteti pune la semnatura gradele care le detineti

k1dda
15-04-2019, 06:44 PM
Nu mi se pare o idee asa interesanta, desi totusi daca vor sa evidentieze si pe forum ca au grad pe server isi pot pune la semnatura :?
:contra:

dizdani
15-04-2019, 07:24 PM
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

eu vreau pur și simplu să dau mențiune @ admindeathrun la un topic anume. Ce semnătură, ce ... de unde până unde ați ajuns amandoi la semnături și * ?
Am editat postarea. Sper că acum se înțelege.

wGods | Toxic
15-04-2019, 08:14 PM
Sunt :pro: pentru adăugarea gradului "Admin SV". Le-ar fi mai ușor noilor membri să știe cui îi cere ajutor, sau de la cine primește.
La mențiuni ale gradelor pe forum, ce se va întâmpla din moment avem servere afiliate. Cand dam mențiune AdminCs, vor fi menționați și cei de pe serverele afiliate?

-WickedSick-
15-04-2019, 10:40 PM
:contra:

dizdani
16-04-2019, 12:45 AM
Sunt :pro: pentru adăugarea gradului "Admin SV". Le-ar fi mai ușor noilor membri să știe cui îi cere ajutor, sau de la cine primește.
La mențiuni ale gradelor pe forum, ce se va întâmpla din moment avem servere afiliate. Cand dam mențiune AdminCs, vor fi menționați și cei de pe serverele afiliate?

se poate lua prefixul de la DNS. Doar un server este cs.wargods.ro, așa ei ar avea AdminCS. Un server afiliat ar avea AdminCS2 sau AdminRED etc.

{???}
16-04-2019, 11:04 PM
Sunt :pro: , ar putea fi un mic plus.

~TraNda~
05-05-2019, 10:32 PM
Respins. Ar fii prea costisitor din punct de vedere al timpului unui administrator sa faca asa ceva, mai ales la aparitia unor servere afiliate, tagurile facandu-se manual


Adăugare grad „Admin SV.” pe forum ca grad.
Era adaugat de mult gradul daca comunitatea avea un singur server. Explicatia o ai mai sus, motivul: costisitor din punct de vedere al timpului.
:locked: