PDA

View Full Version : Propunere Concurs-Promovare



k1dda
06-04-2019, 11:06 PM
Propun sa se faca lunar..(sau alt timp) un concurs pentru promovarea serverului. Adica cine face cea mai multa reclama serverului, sa beneficieze de un premiu.. (VIP o sapt de ex.) ar fi ok pentru toti.. Serverului pentru ca ar creste nr. de playeri, si playerilor care vor castiga..
Astept pareri :p

mugurhaiduc
06-04-2019, 11:14 PM
:pro: nu este o idee rea, insa doar tu vei castiga in continuu... :))

k1dda
06-04-2019, 11:19 PM
:pro: nu este o idee rea, insa doar tu vei castiga in continuu... :))

Daca va fi sa se faca, nu voi participa. Adica voi face reclama, insa nu pentru concurs.

B14D3
06-04-2019, 11:37 PM
Depinde ce fel de reclama,reclama pe care o faceti voi (adaugatul pe un grup de facebook) e INUTILA,efectiv,maxim 1 player daca vine

La voi aia e promovare ma? , nu e greu sa pun un status pe un grub de fb zicand sa intre pe un IP anume,totusi,e inutil.

:contra: daca tu te-ai gandit la asta.

Cat despre reclama,un boost nu costa mult,aici e vorba de aia cu foame de grade care dupa ce au vazut ca LiOn a pus boost pentru Premium ->>> si-au pierdut interesul,eu vreau pana la premium doar ca sa banez playerii,nu mai mult

o sa vina si timpul serverului asta,cand o sa-l vedeti 32/32,doar asteptati.

StarGuardian
07-04-2019, 12:31 AM
:) Daca vreti reclama baga-ti 200lei in google si aia e sa vezi dupa avalansa de playerii( glumesc dar totusi pentru o reclama cat m-ai eficienta ar fi bine un boost doua chiar daca vin si da-ia din alte tari)
Cat despre ce ai zis tu sunt si pro si contra in acelasi timp( si chestia cu gradu de 1 sapt nu e buna deloc)

Daca am gresit ceva anuntati-ma.

k1dda
07-04-2019, 11:06 AM
Depinde ce fel de reclama,reclama pe care o faceti voi (adaugatul pe un grup de facebook) e INUTILA,efectiv,maxim 1 player daca vine

La voi aia e promovare ma? , nu e greu sa pun un status pe un grub de fb zicand sa intre pe un IP anume,totusi,e inutil.

:contra: daca tu te-ai gandit la asta.

Cat despre reclama,un boost nu costa mult,aici e vorba de aia cu foame de grade care dupa ce au vazut ca LiOn a pus boost pentru Premium ->>> si-au pierdut interesul,eu vreau pana la premium doar ca sa banez playerii,nu mai mult

o sa vina si timpul serverului asta,cand o sa-l vedeti 32/32,doar asteptati.
Eu nu am zis reclama pe Facebook. Eu ma refeream prin toate metodele posibile. Nu doar pe Facebook. Și nustiu despre cine spui tu ca sunt cu foame de grad și după ce a pus lion boost și au pierdut interesul. Pentru ca toți sunt cum au fost īnainte. Ma gāndeam la o metoda īn plus de a mai creste nr. playerilor

B14D3
07-04-2019, 05:21 PM
Eu nu am zis reclama pe Facebook. Eu ma refeream prin toate metodele posibile. Nu doar pe Facebook. Și nustiu despre cine spui tu ca sunt cu foame de grad și după ce a pus lion boost și au pierdut interesul. Pentru ca toți sunt cum au fost īnainte. Ma gāndeam la o metoda īn plus de a mai creste nr. playerilor

Prin ce metode ma? Status pe twitter? hai ca avem si followeri daca e
Steam? poate sa dam sign la profiluri zicand "good cs 1.6 deathrun server,take a look **IP**" =)))

Reclama aplicabila e numai boostul,raman la opinia asta.

k1dda
07-04-2019, 10:17 PM
Prin ce metode ma? Status pe twitter? hai ca avem si followeri daca e
Steam? poate sa dam sign la profiluri zicand "good cs 1.6 deathrun server,take a look **IP**" =)))

Reclama aplicabila e numai boostul,raman la opinia asta.
Doar boost? Eu am aflat de ex. de server de pe site ul cu top servere. (si a vota serverul mi se pare o metoda de reclama pe care o facem)
Sa nu spunem ca reclama pe facebook e inutila. Daca o faci de pe un cont cu 10 prieteni atunci da. Dar cel putin la mine a avut impact.
Cateva metode:
1. Live pe youtube / facebook
2. Video pe youtube
3. A da serverul cuiva care cauta . Adica el pune post ca cauta sv cu mod x. Si tu pui in comm serverul sau in privat.

Boost ul nu e singura metoda aplicabila , mai sunt destule. Ar trebuie doar sa existe interes.

Scooby.
08-04-2019, 04:07 PM
Doar boost? Eu am aflat de ex. de server de pe site ul cu top servere. (si a vota serverul mi se pare o metoda de reclama pe care o facem)
Sa nu spunem ca reclama pe facebook e inutila. Daca o faci de pe un cont cu 10 prieteni atunci da. Dar cel putin la mine a avut impact.
Cateva metode:
1. Live pe youtube / facebook
2. Video pe youtube
3. A da serverul cuiva care cauta . Adica el pune post ca cauta sv cu mod x. Si tu pui in comm serverul sau in privat.

Boost ul nu e singura metoda aplicabila , mai sunt destule. Ar trebuie doar sa existe interes.

Da dar cine ar face yt??
Sa faca live-uri, sa faca video-uri?
Se alege cineva cumva?

B14D3
08-04-2019, 05:50 PM
oh da,chiar mi-ar face placere sa ma uit la unul cum face latexx in 20 de secunde,atat sa fie videoul =))

cat despre aia care ca ei cauta un mod x,asta o fac doar din placere (lumea cauta foarte mult furien dintr-un motiv) cu o sansa de 50% sau chiar mai putin

k1dda
08-04-2019, 08:14 PM
Nu mai spun nimic. Decide LiOn daca va vrea sau nu. Am incercat sa vin cu o mica idee de a mai creste macar putin nr. playerilor. Poate un player de la cineva, alt player de la altul.. se aduna. Nu cred ca boost ul e singura metoda buna. Strict parerea mea.

Blue01
08-04-2019, 08:24 PM
Nu mai spun nimic. Decide LiOn daca va vrea sau nu. Am incercat sa vin cu o mica idee de a mai creste macar putin nr. playerilor. Poate un player de la cineva, alt player de la altul.. se aduna. Nu cred ca boost ul e singura metoda buna. Strict parerea mea.

Eu cu {???} lucrez la videoclipuri pentru comunitate chiar daca 80% din videoclipuri se datoreaza lui, cele mai bune metode de promovare sunt yt, discord, boost dupa parerea mea

~TraNda~
11-04-2019, 08:47 PM
E greu de cerut o promovare adevarata si chiar ar fi spre ineficient.
Sa explic si de ce. O promovarea adevarata inseamna bani investiti in youtuberi sau boost (ceea ce nu are legatura cu un concurs). O alta promovare adevarata ar fi distribuirea unor afise (dar nu o sa faca nimeni asta, iar pe langa asta nimeni nu mai ia in seama un afis lipit pe un stalp). De o promovare pe alte siteuri m-am ocupat de mult, 99% din site-urile care permit promovare/reclama si site-urile cu liste de servere CS au fost vizitate de mine, implicit am inscris si serverul (toate serverele oficiale wargods).
De o promovare care mai aduce un player de la x, un player de la y avem parte, prin obligatia adminilor de a face reclama serverului.
Ideea era buna, acum 2-3 ani.
:locked: