PDA

View Full Version : Propuneri #2



k1dda
01-04-2019, 10:21 PM
Salut , vin cu cateva noi propuneri:

1. Scoaterea unor harti pe care nu prea sunt placute pe server.. cum ar fi:
deathrun_elite_b3
deathrun_ympu_v2
deathrun_tunel
Si nu numai.. De ce? Pentru ca ar putea fi puse altele mai faine in locul lor , + ca, mai ales in timpul scolii cand numarul playerilor este mai scazut, daca se pune o mapa mai naspa (de la vot ul serverului) pentru ca unii nu stiu sa nominalizeze sau pur si simplu uita si se schimba intr-o mapa mai naspa ies toti, si daca nu este nici un admin ramane asa , pana intra un admin sa schimbe in _arctic .Am patit de multe ori sa intru pe server si sa fie o mapa naspa, si sa nu fie nimeni.. Si cred ca sunt destule mape faine care ar putea sa le inlocuiasca..

2. Un plugin in care daca sunt putini playeri pe server sa se schimba automat in _arctic .. Astfel chiar daca nu sunt admini on sa schimbe dintr-o mapa mai grea in care nu sunt playeri deloc, sa o faca automat serverul. Cred ca asa , ar creste oarecum numarul de playeri pe server.

3. Sa se scoata knife 1 (cel cu HP) .. pentru ca nu e folosit deloc (decat daca se trezeste un tero sa stea la camp la portal cu k1 si oricum nu e permis .. si asa mai si scuteste un admin de un slay cand e cazul) si nici ca aspect nu prea e fain .. si in locul lui cand intri pe server sa primesti la inceput k7 (cel fara nici un bonus) ..

Astept pareri..

XapiX
01-04-2019, 10:33 PM
Toate 3 sunt foarte creative. Idei originale si foarte bune. Bravo! Eu sunt :pro:

mugurhaiduc
01-04-2019, 11:32 PM
Propunerile sunt foarte bune, dar la partea cu pluginul nu stiu sigur cat de usor poate fi :) . Oricum de la mine ai :pro:

StarGuardian
01-04-2019, 11:41 PM
Toate cele 3 idei sunt excelente. Si parte cu pluginul este usoara :) doar trebuie sa caute pe internet pluginul.

~TraNda~
02-04-2019, 01:15 PM
1. Scoaterea unor harti pe care nu prea sunt placute pe server.. cum ar fi:
deathrun_elite_b3
deathrun_ympu_v2
deathrun_tunel
Si nu numai.. De ce? Pentru ca ar putea fi puse altele mai faine in locul lor , + ca, mai ales in timpul scolii cand numarul playerilor este mai scazut, daca se pune o mapa mai naspa (de la vot ul serverului) pentru ca unii nu stiu sa nominalizeze sau pur si simplu uita si se schimba intr-o mapa mai naspa ies toti, si daca nu este nici un admin ramane asa , pana intra un admin sa schimbe in _arctic .Am patit de multe ori sa intru pe server si sa fie o mapa naspa, si sa nu fie nimeni.. Si cred ca sunt destule mape faine care ar putea sa le inlocuiasca..
Astept lista cu mapele care vreti sa fie scoase


2. Un plugin in care daca sunt putini playeri pe server sa se schimba automat in _arctic .. Astfel chiar daca nu sunt admini on sa schimbe dintr-o mapa mai grea in care nu sunt playeri deloc, sa o faca automat serverul. Cred ca asa , ar creste oarecum numarul de playeri pe server.
Astept lista cu mapele care credeti ca ar fi cele mai usoare si jucabile (nu o sa pun doar o singura mapa 5 ore pe server)


3. Sa se scoata knife 1 (cel cu HP) .. pentru ca nu e folosit deloc (decat daca se trezeste un tero sa stea la camp la portal cu k1 si oricum nu e permis .. si asa mai si scuteste un admin de un slay cand e cazul) si nici ca aspect nu prea e fain .. si in locul lui cand intri pe server sa primesti la inceput k7 (cel fara nici un bonus) ..
K1 nu se va scoate. Sunt playeri care joaca cu K1 cand sunt tero si nu stau la portal

Blue01
02-04-2019, 02:34 PM
Astept lista cu mapele care vreti sa fie scoase


Astept lista cu mapele care credeti ca ar fi cele mai usoare si jucabile (nu o sa pun doar o singura mapa 5 ore pe server)


K1 nu se va scoate. Sunt playeri care joaca cu K1 cand sunt tero si nu stau la portal

Si eu ma joc cu k1, k2 cand sunt invizibil (aproape niciodata), k3 cand sunt terro si imi trb viteza ca dupa sa iau k1, k4 la mape la care vreau sa fac mai rapid bhop, k5 oricand aproape, k6 aproape niciodata, k7 cand sunt pe mape usoare, k8 lafel ca la k4
Deci pentru asta :contra:

La restu :pro: decat 2, acolo mi-e indiferent deoarece cand sunt putini pot nominaliza mape usoare si sa dea rtv

B14D3
02-04-2019, 02:35 PM
eu stau cu k1 ca tero fara sa stau camp la portal,uneori mai cer cap si daca vad ca ala nu-mi da il omor si incep sa joc tero

cat despre mape usoare LioN :
1: _arctic
2: _av2009b
3: _forest
4: _minecraft_final
5: _JMX_remix

Danielul
02-04-2019, 04:28 PM
Nu stiu cum poti spune despre elite_b3 ca este o mapa naspa/grea din moment ce media de timp este de 30 de secunde cu aproximatie (asta e mai mult o frustrare de a mea :) ). Cu K1 joc uneori fie ca sunt tero si nu dau free, fie ca sunt CT si dau race cu cineva, iar plugin pentru a se schimba automat in _arctic trebuie gasit sau creat. Sunt de acord cu scoaterea unor mape ca sunt jucate mai putin de 1-2 ori pe luna si adaugarea altori, iar "mapele naspa" trebuiesc stabilite unanim.
P.S. destul de interesante propunerile totusi.



deathrun_elite_b3

nu sunt de acord, e mapa usora, am si zis. k1dda

k1dda
02-04-2019, 05:18 PM
Astept lista cu mapele care vreti sa fie scoase
deathrun_laikiux6
deathrun_tunel
deathrun_nored
deathrun_entinity
deathrun_death
deathrun_ympu_v2
deathrun_elite_b3
(astept si de la altii pareri cu mapele naspa .. si daca vor fi scoase voi veni cu idei de mape care ar putea fi puse mai faine.. :) )


Astept lista cu mapele care credeti ca ar fi cele mai usoare si jucabile (nu o sa pun doar o singura mapa 5 ore pe server)
deathrun_arctic
deathrun_forest2_final
deathrun_forest
deathrun_projetocs2
deathrun_grass
deathrun_helvis

Scooby.
04-04-2019, 01:41 PM
Propuneri ok dar cel k1 unii joaca cu acel cutit.In rest mai vin si eu cu o mapa deathrun_ghosts care este grea si naspa.

~TraNda~
04-04-2019, 07:57 PM
deathrun_laikiux6
deathrun_tunel
deathrun_nored
deathrun_entinity
deathrun_death
deathrun_ympu_v2
Mape scoase

Modificarea consta in urmatoarea idee: cand nu sunt admini pe server, iar pe server sunt mai putin de 10 playeri, va incepe un vot cu mapele "usoare" , mentionate mai sus (de blade si de k1dda, restu vad ca nu aveti nicio treaba). Daca pe server exista un admin ON votul se va da normal, din toate mapele de pe server (chiar daca sunt sub 10 playeri), la fel si daca nu este admin ON, dar sunt mai multi de 10 playeri pe server.





====

Cum n-a fost raportata nicio problema la modificarea adusa:
:locked: