PDA

View Full Version : Creatorul lui Minecraft începe să fie scos din propriul joc



~TraNda~
31-03-2019, 11:52 PM
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Markus Persson poate fi un individ destul de polarizant. Dar un lucru nu poate fi negat, „Notch” a creat Minecraft de unul singur. Unul dintre cele mai populare jocuri ale ultimului deceniu a fost munca sa, chiar dacă a vândut Minecraft către Microsoft cu cinci ani în urmă.

Însă Microsoft pare să aibă alte idei în ultima vreme, din moment ce varianta cea mai recentă a jocului în varianta de Java, 19w31a a îndepărtat referințele la numele său din ecranul de start. În mod normal, când intri în joc ești întâmpinat de un meniu ce are sub sigla Minecraft câte un mic slogan aleator, selectat dintr-o listă. Acea listă conținea până acum două referințe la faptul că „Notch” a realizat Minecraft. Creatorul jocului nu este îndepărtat cu totul, secțiunea de „Credits” încă îi mai conține numele.

Puteți vedea mai jos o imagine de pe PC Gamer cu diferențele dintre cele două variante ale jocului.
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Blue01
01-04-2019, 01:13 PM
Totusi notch a vandut minecraftul unei companii acum mai mult timp, nu mai tin minte la ce companie dar stiu ca e ceva companie populara

~Life~
01-04-2019, 09:58 PM
Totusi notch a vandut minecraftul unei companii acum mai mult timp, nu mai tin minte la ce companie dar stiu ca e ceva companie populara

Te referi la "Mojang". Scrie mare de fiecare data cand intrii pe minecraft. :)) A vandut jocul pe 2.5 miliarde de dolari. Faza intereseanta este ca a facut jocul in propriul sau dormitor de unul singur.

~TraNda~
01-04-2019, 10:01 PM
Notch a vandut Minecraft lui Microsoft. Scrie si in acest topic, dar voi cititi doar titlul

Blue01
02-04-2019, 02:36 PM
Notch a vandut Minecraft lui Microsoft. Scrie si in acest topic, dar voi cititi doar titlul

Ai dreptate, nu am citit-o deoarece chestia asta o stiu mai de mai mult timp