PDA

View Full Version : False Positive



ANONIM021
30-03-2019, 06:23 PM
RAPORT: <b>You have to register to ba able to see this link</b> - asta l-am facut acum si e la fel ca celelalte
<b>You have to register to ba able to see this link</b> - de aici a inceput...Iar in valve rc-ala aveam bind-uri si alea cu blood...
ANTIVIRUS: Folosesc Antivirusul basic de la Windows 10
DESCRIERE ADITIONALA: Am intrat in cs, am jucat ceva timp, iar apoi mi s-a cerut un wrg, l-am facut dar mi-a iesit rosu.Apoi am reinstalat cs-ul, apoi am facut iar wrg si aceeasi poveste...Apoi steam-ul si la fel...Nu am folosit asa ceva, iar in cs, nu vad nimic care ar putea fi asa ceva.Mereu am jucat clean...Daca nu ma credeti puteti sa ma verificati cu supremo.Nu inteleg de ce mi-ar da asa...Si plus ca habar n-am ce inseamna motivul acela...Nu folosesc si nici n-am folosit niciun cod...
LINK DUMP MEMORIE CS: <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Multumesc anticipat!Iar parola cand o trimit si cui? Lui Tiger?

~Life~
30-03-2019, 09:16 PM
Multumesc anticipat!Iar parola cand o trimit si cui? Lui Tiger?

Salut, asteapta indicatiile lui Tiger si vei rezolva problema.

Tiger
30-03-2019, 10:32 PM
Ai rulat, candva, Vermillion si codul inca ti-a ramas in PC - chiar si sub forma de cache. Da o curatare cu CCleaner, pentru a sterge cache-ul de la Prefetch.

ANONIM021
30-03-2019, 11:43 PM
<b>You have to register to ba able to see this link</b> Asta e wrg dupa ce am sters prefetch-ul



Multumesc din inima Triger!!
Dar cu celelalte scan-uri cum ramane?
Daca mi-ai scoate report-ul ala nemernic, ti-as fi profund recunoscator... Dar daca nu vrei, asta e...
Oricum, multumesc din nou! Mi-ai fost de mare ajutor!!
Seara faina!

Tiger
31-03-2019, 12:20 AM
Ti-am sters detectia doar pentru cazul in care ai avut dump-ul de memorie. Nu este un caz de false-positive generic pentru a iti sterge si restul detectiilor, trebuia sa vii sa raportezi "problema" ta aici atunci cand ai fost detectat si nicidecum dupa o luna.

ANONIM021
31-03-2019, 12:55 AM
Pai nu prea am stiut ce sa fac in momentele alea si m-am panicat si am lasat asa...Dar azi cineva m-a indrumat sa fac o cerere de felul acesta! Si chiar voiam sa reinstalez windows-ul.
Si plus ca nu am stiut ce motiv sa pun...
Multumesc din inima!