PDA

View Full Version : Propunere ~Life~Propunere #2



~Life~
27-03-2019, 11:01 PM
Propun sa se adauge niste accese la gradul "Helper". La momentul de fata gradul asta e doar de fatada zic ca n-ar strica sa aibă acces la tc, delete si la mutarea topicurilor.

{???}
28-03-2019, 07:00 AM
Nu-i rau dar ar putea incurca moderatorii. Helperii sunt pentru ajutor dar, ma gandesc si eu. Sunt :pro: dar ramane de vazut
EDIT:
Am mai scormonit pe forum, Moderatorul mi-se pare de ajuns pentru TC si motivele specificate de tine. Rolul unui Helper este de a notifica un Super-Moderator unde sunt greseli, sa inchida anumite topicuri ba chiar sa il ajute cand trebuie. Deci, :contra:

k1dda
28-03-2019, 08:57 AM
Se intelege si din nume, adica faci voluntariat cum ar fi. Moderatorii sunt suficienti. Sunt :contra:

wGods | Toxic
28-03-2019, 12:21 PM
Trage tare cu tot ce-ți stă în putință să ajuți comunitatea, apoi faci cerere de super moderator. Succes!

~TraNda~
28-03-2019, 01:25 PM
Daca ar fi sa acordam acele accese la gradul de Helper, ar inseamna sa schimbam multe cerinte:
1. Helperul nu ar veni doar ca un grad, ci ca o responsabilitate si un risc enorm
2. Ar deveni un grad mai mare de Moderator, ca Helper (din cele propuse de tine) ai avea acces pe tot forumul
3. Cerintele pentru a primi Helper ar fii muuult mai drastice:
* Fiind un grad intre Super-Moderator si Moderator nici pe tine nu te-as tine ca Helper :)
* Clar s-ar obtine foarte greu prin cerere, diferenta dintre Super-Moderator si Helper ar fii doar acces la o parte din CP-ul forumului.

Dupa cum se zice si in topicul cu cerinte staff forum: helperul este un grad pentru a ajuta moderatorii/super-moderatorii, mai pe inteles, pentru ai notifica in cazul unor abuzuri pe unele sectiuni (tu ca helper avand o activitate mult mai mare pe forum), ca helper trebuie sa ai cunostinte intr-un (cel putin) domeniu, pentru a ajuta comunitatea.

Propunere respinsa.
:locked: