PDA

View Full Version : Plecare importantă de la CSM București!



k1dda
27-03-2019, 10:34 PM
Plecare importantă de la CSM București! Paula Ungureanu și-a reziliat contractul: „E momentul să mă īndrept către un alt proiect”

CSM București a anunțat pe site-ul oficial că Paula Ungureanu (38 de ani), unul dintre cei mai buni portari ai Europei, s-a decis să părăsească echipa din Capitală.

„După trei ani plini de realizări și satisfacții, Paula Ungureanu, unul dintre cei mai buni portari pe care i-a avut țara noastră, a hotărāt să părăsească familia Clubului Sportiv Municipal din București.

Handbalista este decisă să se īndrepte către un nou proiect, iar la finalul sezonului īn curs va spune ”adio” echipei campioane, īnsă va rămāne ”tigroaică” īn iniminile tuturor”, se arată īn comunicatul oficial al lui CSM.

„Se īncheie o etapă frumoasă a carierei mele, de care sunt foarte māndră. Am decis că este momentul să mă īndrept către un alt proiect, īnsă, cum este și firesc, CSM București va rămāne parte din inima mea.

Vreau să le mulțumesc tuturor oamenilor cu care am lucrat aici și fanilor echipei pentru că ne-au făcut mereu să simțim că sunt plusul de care orice formație are nevoie!”, a declarat Paula Ungureanu.