PDA

View Full Version : Atentie Sloturi si Admine!!!



WarGods | AbySs
27-12-2012, 03:27 PM
In urma lipsei voastre de seriozitate in votarea cererilor slot/admin, ma simt nevoit sa va anunt cand incepand cu ziua de astazi lucrurile vor trebui sa se schimbe. Eu nu pot fi non-stop pe server, iar voi dati voturile fara obiectivitate si dovezi clare. Au fost situatii in care m-am trezit ca player-ul x face cerere, i se da PRO, si dupa aceea sunt "tras la raspundere" chiar de cei care i-au dat PRO. Dupa ce ca majoritatea adminilor au abandonat postul, cei care inca intra nu pare sa ii intereseze cine ia slot/admin.
Incepand de astazi, va rog sa va documentati putin inainte de a da un vot, si votul va trebui insotit de niste argumente. Cei ce vor continua sa dea voturi aiurea vor fi sanctionati prin pierderea anumitor litere, si in cele din urma, pierderea chiar si adminului. Nu spun ca nu aveti voie sa mai si gresiti, dar una este sa dati vot unui player care nu vorbeste urat, are multe ore, etc , si dupa aceea sa o ia el razna, si alta este sa aruncati un PRO aiurea fara sa aveti habar despre comportamentul si fidelitatea lui.


Editat de -=MaX=-:
Are dreptate Abyss!
Am vazut ca se obisnuieste schimbul de Pro-uri (gen: da-mi pro ca-ti dau si eu la cererea ta), cerseala de pro-uri pe server si alte nonsensuri. Singurii responsabili sunt adminii si sloturile care pun botul la aceste cerinte si intra pe forum si isi dau Pro-ul. Daca este necesar o sa adaug sanctiuni in regulament la acest aspect si veti platii cu litere si accese pentru astfel de greseli.

Sa va spun de ce trebuie sa tineti cont cand dati Pro sau Contra:
- Intrati pe GameTracker la serverul Zombie.WarGods.ro. Cautati numele celui care a pus cererea si analizati urmatoarele aspecte: numar de ore, fidelitate (cat de des intra pe server), analizati raportul scor - timp jucat. Aveti niste grafice care va arata cat timp a stat jucatorul pe server si ce scor a facut in acest timp. Din aceste grafice va puteti da seama daca respectivul a jucat activ pe server sau a stat doar spectator ca sa faca ore!
- Tineti cont de comportamentul de pe server! Daca este un jucator problematic care injura sau incalca reguli ii dati Contra!
- Verificati seciunea de boosturi! Uitati-va daca a dat boosturi pentru server si cate a dat, e foarte important acest aspect!
- Dati un Search pe forum pe numele lui sa vedeti daca a avut reclamatii, daca a fost prins cu cod pe vre-unul din serverele WarGods, daca are contributii pentru a ajuta comunitatea pe forum, etc

bLLue
27-12-2012, 04:13 PM
Bravo Abyss asa am pierdut si eu adminu am dat ca butu pro la 1-2 cereri ca nu ii cunosteam pe acei playeri si ei aveau ore putine injurau pe sv . Abyss ma avertizat sa incetez cu pro-urile ca nu ii cunosc pe playeri, si uite asa am pierdut eu adminu ca butut chiar daca am fost eu vechi pe server greseala se plateste;)

petryca
27-12-2012, 08:48 PM
Incepand sa saptamana viitoare am sa intru si eu pe server si sa mai facem putina curatenie si trebusoara;)...Acum cu sarbatorile,Craciun,Revelion etc. nu prea mai e timp insa i'll return;)

luys
29-12-2012, 12:11 PM
salut all, o sa intru si eu pe server cand o sa ajung aks , akm sunt plecat in italia si nu pot sa intru pe sv doar pe forum ....!!! Sarbatori fericite:*:*:*:*:* si un an nou fericit!!!:*

circaru
11-06-2013, 10:20 PM
felicitari abys inca odata ai facut o treaba grozava,si eu ca admin la randul meu ma conformez si voi avea grija de cei care cer slot,incaodata felicitari

fzr_forzarapid_heavenboy
13-06-2013, 10:17 AM
Intr-adevar sunt cersetori pe sv...le dau contra incepand de azi(chiar daca mai si invatz)si congratulation!You're The Boss and The Boss is UniQ for Me!

bLacK.aNgeL<3
12-03-2014, 09:21 PM
AbySs ai mare dreptate cu acest Topic... , Bv Tie ;)

Shell
12-03-2014, 09:41 PM
Eu sunt de acord cu cele spuse dar vreau sa spun ca GT mai da si anumite erori deoarce mie pe srv imi apare ca am 23 ore jucate iar in GT imi spune ca am 18.
Parerea mea este ca un admin activ nu are nev de datele din GT, deoarece poate cunoaste mult mai bine playeri urmarindu-i atunci cand se joaca.
Cu toate astea bine gandit topic AbySs ... [:-bd]

WarGods | AbySs
12-03-2014, 09:42 PM
Topic facut in 2012, faci posturi pentru a acumula un anumit numar?