PDA

View Full Version : [Tutorial] Se sterg automat banurile din listip.cfg si banned.cfg la schimbarea mapei



Orochimaru
08-03-2019, 05:31 PM
Salutare,

Astazi va voi explica cum sa scapati de stergerea automata a banurilor din listip.cfg, lucru pe care l-am intalnit si la mine pe server, nu este datorata din cauza unui plugin prost instalat ci a unu server prost configurat adica adaugarea unor cvar-uri neconforme gen amx_krondfunctions_clearban "'1" etc.

Bad filter address: expected slash delimiter, but got '!'
Invalid IP address
Usage: removeip {removeAll}
removeip {removeAll}
Use removeAll to delete all ip filters which ipaddress or ipaddress/CIDR includes
removeip: couldn't find 93.119.27.0.
Bad filter address: expected digit, but got '.'
Invalid IP address
Usage: removeip {removeAll}
removeip {removeAll}
Use removeAll to delete all ip filters which ipaddress or ipaddress/CIDR includes
removeip: couldn't find 0.0.0.0.
Writing listip.cfg.


Pentru o mai buna functionalitate a serverului este recomandat sa implementati ultimate_bans sau advanced_bans dupa bunul plac.
Modalitatea de rezolvare a acestei erori este una destul de simpla adaugam in server.cfg urmatoarele doua linii exec listip.cfg si exec banned.cfg salvam si iesim, intram in gamepanel si dam restart la server. Acum nu se vor mai sterge banurile din listip.cfg indiferent daca schimbati mapa sau nu.
Asa ca daca folositi krondfunctions asigurati-va sa setati urmatorul cvar din amxx.cfg amx_krondfunctions_clearban "'0"
Sper ca am fost de ajutor :)

~TraNda~
08-03-2019, 06:49 PM
Si decat sa folosesti krondfunctions, sa te trezesti cu cvaruri nedorite, mai bine instalezi WarGods Shield (<b>You have to register to ba able to see this link</b>(WS-WSL)) :) .

Orochimaru
08-03-2019, 08:07 PM
Evident ca Warshield, dar am facut acest tutorial in speranta ca poate sunt cativa care au nevoie :)