PDA

View Full Version : [Reclamatie] NuDaMan



nevermoRe ッ
12-02-2019, 07:04 PM
Nick-ul tau: DJ# Marin
Varsta: 20
Nick-ul admin-ului/player-ului: NuDaMAn
IP: Si cum vreti sa aflu asta?
Ora si Data / harta: Azi / Acum
Motiv: E putin incompetent. =))
Dovezi: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Mentiuni: Mi-a cerut WCD, i-am dat un wcd mai vechi, mi-a mai cerut un admin WCD pe danger si i l-am dat pe acelas, voiam sa-l testez sa vad cata inteligenta si capacitate de a verifica in WCD are daca tot il cere, apoi ii spui "VEzi ca ti-am dat altu' asta e asta bun <b>You have to register to ba able to see this link</b>" se pot vedea ca sunt 2 wcd-uri si se vad orele.
Primu: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Al 2-lea: <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Dupa ce am recunoscut ca nu este cel bun, a venit cineva sa zica ca este cel de pe mapa trecuta (El nu era pe mapa cand am dat wcd-u) M3TrickZz si a venit cu un text gen "ASta e ala de pe mapa trecuta" incercand sa para destept.

Iar NuDaMan dupa ce i-am zis ca nu e WCD-u bun a zis "Stii ca nici macar nu m-am uitat la el, nu?" Deci concluzia, de ce mai cere WCD-uri daca nici macar nu se uita la ele?! (El de fapt se uitase dar nu a vrut sa recunoasca ca nu stie sa verifice in WCD :)) )

Nu incercati sa mintiti cu ceva, stiti bine ca L1oN se poate uita in consola la history.

Skidrowツ
12-02-2019, 07:24 PM
Draga NevermoRe sau Dj Marin , tu faceai misto-uri incontinuu, si ti-am cerut un wCd, eu nu am fost atunci si te suspectam, okay? Ti-am cerut frumos, si am spus ca nu m-am uitat pe link ul tau, pentru ca eu intru direct pe site, nu stau sa astept link. Tu continuai sa faci misto si mi-ai dat un wCd fals, si nu incetai si ti-am dat voteban, da , dar MarianGdm ti-a dat permanent ban, daca nu-ti dadeam eu, oricum iti luai.

Blue01
12-02-2019, 07:26 PM
1. :pro: ca marian sa primeasca down/advertisment
2. :pro: ca banu sa ramana cat trebuie
3. Da de cand testam noi capacitatea adminilor, esti profesor cumva si nu stim noi? Tu ti-o ceri

gdm155
12-02-2019, 07:28 PM
Draga NevermoRe sau Dj Marin , tu faceai misto-uri incontinuu, si ti-am cerut un wCd, eu nu am fost atunci si te suspectam, okay? Ti-am cerut frumos, si am spus ca nu m-am uitat pe link ul tau, pentru ca eu intru direct pe site, nu stau sa astept link. Tu continuai sa faci misto si mi-ai dat un wCd fals, si nu incetai si ti-am dat voteban, da , dar MarianGdm ti-a dat permanent ban, daca nu-ti dadeam eu, oricum iti luai.

Acelasi lucru cred si eu , odata ce ti a cerut wcd trebuie sa l faci, nu? Tu profiti ca ai vazut ca Lion iti da unban pentru ca ai fost admin pe server!

XapiX
12-02-2019, 07:28 PM
NuDa nu trebuie acuzat asa.. Daca inca nu a apucat sa-ti vada WCd-ul e problema lui aia.
Mai cunosc un player asa ca tine care facea post-uri din orice rahat. Il chema deeK. Iti suna cunoscut?

gdm155
12-02-2019, 07:30 PM
1. :pro: ca marian sa primeasca down/advertisment
2. :pro: ca banu sa ramana cat trebuie
3. Da de cand testam noi capacitatea adminilor, esti profesor cumva si nu stim noi? Tu ti-o ceri

Nu zic nu la down/advertisment , dar daca erai in locul meu sa ti se dea wcd vechi tu cum reactionai?
+ Daca tu nu erai pe server de ce comentezi?

Skidrowツ
12-02-2019, 07:31 PM
1. :pro: ca marian sa primeasca down/advertisment
2. :pro: ca banu sa ramana cat trebuie
3. Da de cand testam noi capacitatea adminilor, esti profesor cumva si nu stim noi? Tu ti-o ceri

De ce sa-i dea lui Marian downgrade, e vina lui NevermoRe ca nu mi-a dat un wCd bun.

Edit: Decât Down lui Marian, mai bine îmi dă mie Remove și gata, Marian e un admin super okay și este activ.

Blue01
12-02-2019, 07:36 PM
Ban permanent se da pentru reclama/cod-uri sau anumite cs-uri de la nvidia, nu se incadreaza in nicio categorie mentionata acest ban totusi eu as fi verificat acele 2 link-uri si daca chiar nu iti dadea unu facut de el in acel moment ban pt no wcd

Skidrowツ
12-02-2019, 07:38 PM
Wcd era la o oră diferită de când i-am cerut eu

gdm155
12-02-2019, 07:40 PM
Stiu regulamentul , stai linistit, dar daca nici managerul nu te "testeaza" sa te "testeze" playerii cam asa este la tine btw, nu mi bat capul cu tine, esti paralel cu discutia, las-o balta :)

XapiX
12-02-2019, 07:40 PM
Nu zic nu la down/advertisment , dar daca erai in locul meu sa ti se dea wcd vechi tu cum reactionai?
+ Daca tu nu erai pe server de ce comentezi?

Sunt total de acord cu el! Sa ti se dea un wcd vechi mi se pare o chestie inadmisibila.
Totusi pana la urma urmei adminii nu sunt bataia de joc a playerilor. Fiind ei slabi sau incepatori la adminat. Pana la urma se vor invata.. O data ce un admin spune ceva, vorba lui trebuie respecatata.

nevermoRe ッ
12-02-2019, 07:41 PM
Si tot nu ti-ai dat seama ca era la o ora diferita

dizdani
12-02-2019, 07:55 PM
băi dar voi ați înebunit cu totul. Primești scan wCD vechi => ban pentru refuz wcd. ( sau dacă ești răbdător, îi mai ceri odată )


(...)*wcd* „Stii ca nici macar nu m-am uitat la el, nu?"
păi TU ca admin cum nu verifici scanurile?!




1. :pro: ca marian sa primeasca down/advertisment
2.ca banu sa ramana cat trebuie
3. Da de cand testam noi capacitatea adminilor, esti profesor cumva si nu stim noi? Tu ti-o ceri

de ce să primească down/avertisment?
ce legătură are dacă e profesor sau nu, jucător sau admin? Verifici cu un risc ( de a lua ban. în cazul acesta ), el și-a asumat riscul.
________________________________________________
+ down adminul care a cerut. Aici putea fi cazuri mult mai grave, precum injectoare și ar fi scăpat. Învață ce să urmărești la un scan.

Danielul
12-02-2019, 08:27 PM
Din momentul in care ai cerut wCD, iei si IP-ul playerului ca sa verifici personal raportul, nu astepti link, cu atat mai mult nu dai voteban pentru ca esti incapabil sa verifi de unul singur wcd-ul.
:pro: down la slot, nu te joci cu comenzile.
P.S. Fa scoala wargods daca Lion te lasa cu avertisment.

RaduNic.
12-02-2019, 08:29 PM
1. :pro: ca marian sa primeasca down/advertisment
2. :pro: ca banu sa ramana cat trebuie
3. Da de cand testam noi capacitatea adminilor, esti profesor cumva si nu stim noi? Tu ti-o ceri

idem

Blue01
12-02-2019, 08:31 PM
băi dar voi ați înebunit cu totul. Primești scan wCD vechi => ban pentru refuz wcd. ( sau dacă ești răbdător, îi mai ceri odată )


păi TU ca admin cum nu verifici scanurile?!




de ce să primească down/avertisment?
ce legătură are dacă e profesor sau nu, jucător sau admin? Verifici cu un risc ( de a lua ban. în cazul acesta ), el și-a asumat riscul.
________________________________________________
+ down adminul care a cerut. Aici putea fi cazuri mult mai grave, precum injectoare și ar fi scăpat. Învață ce să urmărești la un scan.



Ma refeream la deek, cica el ca a vrut sa vada daca isi da seama sau ceva de genu, el e profesor sa testeze adminii?

dizdani
12-02-2019, 08:38 PM
Ma refeream la deek, cica el ca a vrut sa vada daca isi da seama sau ceva de genu, el e profesor sa testeze adminii?

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

XapiX
12-02-2019, 09:51 PM
băi dar voi ați înebunit cu totul. Primești scan wCD vechi => ban pentru refuz wcd. ( sau dacă ești răbdător, îi mai ceri odată )


păi TU ca admin cum nu verifici scanurile?!




de ce să primească down/avertisment?
ce legătură are dacă e profesor sau nu, jucător sau admin? Verifici cu un risc ( de a lua ban. în cazul acesta ), el și-a asumat riscul.
________________________________________________
+ down adminul care a cerut. Aici putea fi cazuri mult mai grave, precum injectoare și ar fi scăpat. Învață ce să urmărești la un scan.



Chestia e că i-am văzut și eu wCD-ul si era curat. Dar el pe server mi-a zis ca le are codurile prea de calitate ca sa le detecteze wCD.

Blue01
12-02-2019, 10:30 PM
Chestia e că i-am văzut și eu wCD-ul si era curat. Dar el pe server mi-a zis ca le are codurile prea de calitate ca sa le detecteze wCD.

Asta imi zice si mie, eu i-am cerut wcd si cand o facut era curat si am zis ''curat'' si el ''asa crezi tu, ma mir ca nu o gasit ceva cfg-uri''

RaduNic.
12-02-2019, 10:55 PM
Poate face un simplu misto ca are "coduri nedectabile" iar voi ati cazut foarte usor in plasa lui.
E clar un lucru, daca e curat joaca, daca nu nu. Cat despre reclamatie sunt :pro: pentru sanctiune.

Skidrowツ
13-02-2019, 12:47 AM
Din momentul in care ai cerut wCD, iei si IP-ul playerului ca sa verifici personal raportul, nu astepti link, cu atat mai mult nu dai voteban pentru ca esti incapabil sa verifi de unul singur wcd-ul.
:pro: down la slot, nu te joci cu comenzile.
P.S. Fa scoala wargods daca Lion te lasa cu avertisment.

Mai spun încă o dată, nu am așteptat link, am întrat direct pe site și m-am uitat eu personal, el mi-a dat unul vechi, adevărul e ca la cererea mea nici nu făcuse

~TraNda~
13-02-2019, 11:50 AM
M-ati prins intr-un moment foarte prost, fiindca racit ca dreacu si sunt cu nervii la pamant.
Pe nudaman nu am de ce sa-l sanctionez, nici eu nu ma uit direct la link-ul trimis de player pe server, ci intru pe pagina wCD-ului, lucru ce l-a facut si el din explicatiile lui.
In schimb, Mariane, acel ban permanent nu-si are rostul, ii puteai da pe timp, cum de altfel este scris si in regulament, asa ce te alegi cu -1.
nevermore, daca mai continui cu mistouri de 2 bani la adresa adminilor, fie ei incapabili asa cum ii crezi tu, te asigur ca eu te banez permanent.
:locked: