PDA

View Full Version : Kernel cheat help



discoveR
08-02-2019, 07:43 PM
Salutare, in urma ultimului update de la wargod...la ultimul scan mi-a iesit kernel cheat windows test mode ceva de genul...in viata mea nu am folosit vreun cod cu atat mai putin acum...toate celelalte wargoduri au fost in regula de cand m am apucat de joc si pana acum se poate verifica asta, nu intelelg de unde acest kernel si nu inteleg ce inseamna mai exact, dar am luat ban pe o comunitate unde joc de 2 ani si unde mi s-au facut N verificari...as vrea putin ajutor din partea voastra daca se poate pt ca nu inteleg cum sa iti apara ca joci cu cod si tu sa nu ai, asta e SF...poate am vreun virus...windows e piratat cum sunt majoritatea windowsurilor habar nu am...putin ajutor va rog Steam # STEAM_0:0:21128337

--------------- Added after 25 minutes ---------------


Salutare, in urma ultimului update de la wargod...la ultimul scan mi-a iesit kernel cheat windows test mode ceva de genul...in viata mea nu am folosit vreun cod cu atat mai putin acum...toate celelalte wargoduri au fost in regula de cand m am apucat de joc si pana acum se poate verifica asta, nu intelelg de unde acest kernel si nu inteleg ce inseamna mai exact, dar am luat ban pe o comunitate unde joc de 2 ani si unde mi s-au facut N verificari...as vrea putin ajutor din partea voastra daca se poate pt ca nu inteleg cum sa iti apara ca joci cu cod si tu sa nu ai, asta e SF...poate am vreun virus...windows e piratat cum sunt majoritatea windowsurilor habar nu am...putin ajutor va rog Steam # STEAM_0:0:21128337

p.s: daca poate cineva de la voi sa intre cu supremo la mine in pc sa verifice tot si sa rezolve problema cumva....am citit ceva de test singing mode sau ceva de genul dar nu am reusit... va multumesc frumos sorry daca nu am postat unde si cum trebuie..

Tiger
08-02-2019, 08:50 PM
Topic mutat + warning.

Scrie pe pagina de ABOUT a wCD...



Ce este "Kernel Cheat"?

Raspuns: Este numele detectiei care raporteaza faptul ca Windows-ul se afla in Test (Signing) Mode. Acest mod permite incarcarea de drivere nesemnate oficial de entitatiile cunoscute. Ca atare, se pot incarca cu usurinta cheat-uri, injectori. Acestea, din kernel mode, pot afecta modul de detectie al wCD (deoarece au un privilegiu mai mare). Nu exista niciun motiv real pentru care un utilizator normal ar fi in acest mod, decat pentru a rula cheat-uri.


Ca sa dezactivezi Test Mode: <b>You have to register to ba able to see this link</b>

discoveR
08-02-2019, 09:09 PM
Multumesc frumos, a mers...ultima intrebare...se poate face cumva sa dispara ultimele 4 wargod-uri cu rosu?Pentru ca degeaba incerc sa explic ca nu am avut nimic, lumea acuza aiurea si nu stau sa asculte, adica pot face ceva sa dispara, donatie etc?

Tiger
08-02-2019, 09:21 PM
Avand in vedere:


Nu exista niciun motiv real pentru care un utilizator normal ar fi in acest mod, decat pentru a rula cheat-uri.

Poti plati taxa de curatire a rapoartelor de grad 1.


Taxa este structurata pe Grade in functie de sume si de metoda de plata:

Transfer bancar sau depunere numerar intr-un cont de Banca Transilvania:

Gradul 1 - 25 Lei - 5 Euro

PaySafe (cod PIN):

Gradul 1 - 10 Euro (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)

PayPal (datorita comisioanelor de retragere):

Gradul 1 - 10 Euro (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)