PDA

View Full Version : Unban Power. !



Power.
06-12-2012, 04:29 PM
NUME: Power.
IP: Dinamic ( in cazul de fata era: 92.86.187.164 )
VARSTA: 15
ID DE STEAM: Nu eram pe el.
DATA: 06.12.2012
ORA: 16:20(timp conectare) - 16:23(timp banare) cam in acest timp s-a petrecut actiunea.
HARTA: Sincer, nu stiu !
ADMINI PE SERVER: Habar n-am !
MOTIV: Nici p-asta nu-l stiu.
DOVEZI:
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
MENTIUNI: M-am gandit sa dau o raita pe server, sa vad ce se mai petrece. Intrat pe server, mi-am luat pistol si am plecat la vanatoare, cand deodata incepe sa mi se deschida CD-Romul si primesc Quit. Dupa care reintru in CS dau 'connect cs.wargods.ro', dar neah: "You have been banned from this server !". Incerc sa intru pe alt server, dar erorile apar una peste alta (1 dintre ele):

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

RedMan
06-12-2012, 06:35 PM
Ai primit shock. Si cred ca stiu ce admin era on la ora aia si care intamplator a dat 2 shock-uri, dar nu vreau sa fac presupuneri gresite. Asteapta sa apara cu o dovada ceva.

daniel_San
06-12-2012, 06:42 PM
Intreaba-l in privat pe tiger, doar el iti poate da solutia.

Power.
06-12-2012, 06:44 PM
Solutia e rezolvata :P. Nu era cine stie ce. Dar vreau sa stiu CINE? si DE CE? aplicam comenzile cand avem chef ...

Rapid1923
06-12-2012, 08:26 PM
Solutia e rezolvata :P. Nu era cine stie ce. Dar vreau sa stiu CINE? si DE CE? aplicam comenzile cand avem chef ...


Imi pare rau power, eu am fost vinovatul. Mi-a atras atentia redman, nust de ce stiam c-ai fost prins de wac, cred ca te-am confundat cu cancel. Plus ca a fost si-ntr-un context aiurea Imi cer scuze fata de tine pentru acest moment neplacut.

RedMan
06-12-2012, 09:42 PM
Noroc CA CAinii de paza isi fac datoria :)) ;;)

Power.
06-12-2012, 11:10 PM
@ Rapid1923: Nu-i nici o problema. Atata timp cat ti-ai recunoscut fapta sunt multumit.

Se poate da TC.

-=MaX=-
06-12-2012, 11:34 PM
Power, mai rar oameni ca tine, chiar m-a impresionat reactia ta la aceasta greseala. Chiar si eu sa fi fost in locul tau faceam urat ;))
Va rog sa fiti putin mai atenti cu shockul ala, parca prea usor recurgeti la comanda aia. Sa nu mai zic ca a ajuns sa fie chiar "venerata" incat s-a cerut o schimbare de sunt pentru a fi mai placut la auz...
Mare grija cum si in ce conditii il folositi! Inca mai exista ban2, flood, timeout, abia apoi intervine shockul!

PS: Audculori a fost prins cu cod de WAC, dati addban

CRocoDiL
07-12-2012, 12:30 AM
i.am dat eu acum 2 ore ban :)

daniel_San
07-12-2012, 10:08 PM
Uitati-va pe data de 05.12 si 06.12 (dati cautare cu ctrl+f) in lista codatilor wac. Sunt vreo 2-3 IP-uri, si toate dinamice.

*.cLo.*cancel
08-12-2012, 01:50 AM
cred ca te-am confundat cu cancel.

Eu am ip stabil si imi ispasesc pedeapsa. :)

-=MaX=-
08-12-2012, 11:43 AM
Inca nu am facut anuntul pentru ca astept baza de date pentru AmxBans. Este un sistem nou implementat de a rezolva si problema cu cei care sunt mai vechi si au luat ban. Este vorba de un fel de taxa pe unban. Oricine a fost prins codat are dreptul sa plateasca aceasta taxa si sa i se scoata banul, iar taxa va fi de fiecare data mai mare pentru a nu incuraja codatii. Astfel ca vom strange mai usor bani pt host si ce mai avem nevoi si cel care plateste cu siguranta va fi mai atent data viitoare la ce are in pc sau la "prietenii" care au intrat cu cod.
De inceput este o taxa fixa de 20 de lei. Metoda de plata depunere in cont bancar sau paypal.
ReLLaX a fost primul care a platit aceasta taxa si deja isi are adminul inapoi. Isi face treaba foarte bine si incepe sa-si recastige increderea.
Mentionez ca unbanul va fi primit pe toate serverele oficiale.
Cancel daca vrei unban, poti achita taxa si esti liber sa joci ;)

AnOnIm
08-12-2012, 01:13 PM
MAX E CAMATAR .CLAR! :))) Bine gandit Max ,GG!

Rapid1923
08-12-2012, 03:04 PM
Camatar inseamna altceva ma. Mai degraba e intreprinzator:P

Sky
08-12-2012, 03:43 PM
Camatar inseamna altceva ma. Mai degraba e intreprinzator:P

Daca ar scoate si sunetele alea gay de n-apuc niciodata sa dau /roundsound si ma dispera...ar fi Donald Trump. M-au disperat melodiile alea de sfarsit de runda, cat despre asta cu unban pe bani e o idee cel putin buna, acum sa ma gandesc care sunt mai bogati ca sa incep sa-i ard cu ban...ma fac un fel de Robin Hood al serverului, iau de la bogati si dau la saraci (lu' Max) :)))))))))))

RedMan
08-12-2012, 06:43 PM
<b>You have to register to ba able to see this link</b> ;;) cel mai enervant de departe :)))

-=MaX=-
08-12-2012, 07:14 PM
MAX E CAMATAR .CLAR! :))) Bine gandit Max ,GG!
Ideea a fost a lui Tiger, el mi-a propus sa fac un astfel de sistem si e chiar buna ideea. Am bagat anul asta din buzunar vreo 600 de lei in total in comunitate si la anul voi putea face acelasi efort... trebuie sa strang bani pentru probleme mai serioase si nu voi mai avea de unde. trebuie cumva sa fac comunitatea sa se finanteze singura sau cel putin sa fie mai usor de intretinut...
Vor mai fi sisteme de genul asta printre care mentionez VIP-ul si pluginul de bani pe server. Tot de Tiger sunt facute, eu doar i-am spus cum vreau sa functioneze si vor fi prezentate in momentul lansarii.


Daca ar scoate si sunetele alea gay de n-apuc niciodata sa dau /roundsound si ma dispera...ar fi Donald Trump. M-au disperat melodiile alea de sfarsit de runda, cat despre asta cu unban pe bani e o idee cel putin buna, acum sa ma gandesc care sunt mai bogati ca sa incep sa-i ard cu ban...ma fac un fel de Robin Hood al serverului, iau de la bogati si dau la saraci (lu' Max) :)))))))))))
Mor de ras :)))) cu sunetele poti incerca in config ceva de genul: bind "p" "say /roundsound" si ai rezolvat problema :P
Pretul va fi acelasi la toti, diferenta se vaface atunci cand unul care a platit se mai risca odata :)) atunci taxa va fi mai mare
Cat de curand voi face si amxbansul si atunci va fi mult mai simpla si mai clara treaba pentru toata lumea ;)