PDA

View Full Version : Problema duplicare steamid



Napoleon
29-01-2019, 11:59 AM
Salutare am si eu o problema cu acest program, nu functioneaza protectia pentru multiplicarea steamid-ului, de ceva timp intra 1 sau 2 playeri si isi modifica steamid cu unul identic al unui player/admin de pe servar.
As vrea o rezolvare la aceasta problema, servarul este hlds nu rehlds. Mentionez ca wargods shield este primul in lista de pluginuri

Tiger
29-01-2019, 03:02 PM
Invatati-va sa dati mai multe informatii daca doriti ajutor. Nu am de unde sa visez de ce nu iti merge tie.

Poti incepe prin a da output-ul comenzii ws_info.

Napoleon
29-01-2019, 03:37 PM
Daca ai timp diseara dupa ora 19:00 si vrei sa ma ajuti putem intra le ts3 la voi si te uiti cu tw la mine in Pc
Nu sunt foarte priceput in lucrurile astea, persoana care ma ajuta nu este in tara momentan, sau macar sa imi explici aici ce trebuie sa fac...

Tiger
29-01-2019, 03:53 PM
Nu fac nimanui remote sau intru pe ts3, nu sunt platit pentru suport tehnic. Daca doresti ajutor va trebui sa pui scrii aici.

Executi comanda aia pe server, ca owner, sau in consola server-ului si imi dai ce scrie.

Napoleon
29-01-2019, 04:16 PM
Am inteles..
Cand ajung acasa la PC o sa execut comanda acea in consola servarului si fac un print pe care il voi pune aici

Napoleon
29-01-2019, 07:26 PM
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
valorile astea le arata in consola

Tiger
29-01-2019, 09:36 PM
Nu este tot log-ul...

Napoleon
30-01-2019, 05:39 PM
<b>You have to register to ba able to see this link</b> am facut inca o data screenshot

Tiger
30-01-2019, 08:04 PM
Da-i comanda "amxx plugins" in consola server-ului (nu din client !!!) si da-mi output-ul.

Te rog sa nu imi mai imi dai imagini, da-i si tu copy-paste ca tot omul...

Napoleon
01-02-2019, 02:32 PM
O sa reinstalam servarul de la 0, nu cred ca isi mai are rost acest topic.
Multumesc oricum pentru raspunsn

Orochimaru
09-03-2019, 09:59 AM
Pentru o mai buna functionalitate asigura-te ca instalezi corect plugin-urile gen amx_nume.sma sa fie pus in scripting amx_nume.amxx sa fie pus in plugins si tot asa, erorile vin din partea celor care nu au instalat corect pluginul respectiv, daca iti apar doua steamid identice asigura-te ca plugin-ul este functional gen amx_plugins in consola sau daca nu apare in lista de plugin-uri schimba mapa sau daca iti apare in consola nume plugin.amxx bad.load not running inseamna ca nu este instalat corespunzator ai omis unii pasi.
Daca plugin-ul nu este functional dezinstaleaza-l si instaleaza-l din nou cu mai multa atentie.