PDA

View Full Version : Despre moartea lui XXXTentacion



RaduNic.
11-01-2019, 01:48 PM
Jahseh Dwayne Ricardo Onfroy (n. 23 ianuarie 1998,Plantation Florida, SUA– d. 18 iunie 2018,Deerfield Beach , Florida, SUA), cunoscut sub numele de scenă xxxtentacion' (/ˌɛksˌɛksˌɛksˌtɛntəsˈjɒn/ ), a fost un rapper, cāntăreț și compozitor american. Născut și crescut īn Plantation, Florida, Jahseh a petrecut in mare parte īn Lauderhill. A īnceput să scrie muzică după ce a fost eliberat dintr-un centru de corecție pentru tineri[5] și īn cele din urmă și-a lansat prima melodie de pe cel de distribuție audio platforma SoundCloud , īn iunie 2013, intitulat "News/Flock". El a fost o figură populară īn SoundCloud rap.
Jahseh a lansat albumul de debut, 17, pe 25 August 2017, al doilea album, ?, a fost lansat pe 16 Martie 2018. A debutat la numărul unu pe Billboard 200, cu single-urile sale "Sad!" și "Changes", ajungānd la numărul 1 și 18 pe Billboard Hot 100 respectiv. Pe 7 Decembrie 2018, fost lansat albumul Skins.
Jahseh a fost īmpușcat pe 18 iunie 2018, īn Deerfield Beach, Florida.
Jahseh a fost, īn general, considerat o figură controversată īn cadrul industriei hip-hop din cauza agresiunii fanilor, a feudelor publice cu alți artiști și a scandalurilor sociale de presă generale și scandaluri generale de social media. Spin l-a etichetat pe Jahseh "cel mai controversat rapper iar XXL l-a numit drept cel mai "controversat boboc vreodata".
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Rapperul XXXTentacion īmpușcat mortal luni īn Florida și-ar fi prezis moartea īntr-un mesaj publicate pe contul său de Instagram.


-Repperul de 20 de ani a fost īmpușcat mortal īn timp ce părăsea o reprezentanță auto. Doi bărbaţi au fugit de la locul faptei īntr-o maşină neagră, după ce unul dintre ei a deschis focul asupra rapperului, iar anchetatorii susţin că ar putea fi vorba despre un jaf.
Tānărul al cărui ultim album a debutat pe locul 1 īn topul Billboard era unul dintre cei mai controversaţi reprezentanţi ai genului. Jahseh Dwayne Onfroy (numele său real) a petrecut mulţi ani īn şcoli de corecţie şi centre de detenţie pentru minori, iar acum aştepta să fie judecat īntr-un proces de violenţă domestică.
Īn urma veștii morții sale printre fanii rapperului a īnceput să circule o īnregistrare video despre care se crede că ar fi ultimul live al lui XXXTentacion pe Instagram.
"Și dacă ce-i mai rău se va īntāmpla și voi muri la dracu īn mod tragic și nu voi putea să-mi īndeplinesc visele, vreau cel puțin să știu că puștii au īnțeles mesajul meu și că vor face ceva cu ei īn viață, că se vor folosi de mesajul meu și-l vor transforma īn ceva pozitiv și că poate vor avea īn final o viață bună.Dacă o să mor sau voi fi un sacrificiu, vreau să fiu sigur că am făcut măcar 5 milioane de copii fericiți sau că au găsit anumite răspunsuri īn ciuda lucrurilor negative din jurul numelui meu și a lucrurilor rele pe care oamenii le spun despre mine. Nu-mi pasă pentru că īmi știu scopul īn final, știu ce vreau pentru toată lumea și care este mesajul meu.
Am vrut să spun că vă apreciez, vă iubesc și cred īn voi. Nu lăsați depresia să vă cucerească. Nu lăsați trupul să definească sufletul vostru. Lăsați sufletul să vă găsească trupul. Mintea voastră nu are limite. Valorați mai mult decāt credeți. Tot ce trebuie să faceți este să visați, să realizați acel vis și să aveți putere”, a spus XXXTentacion īn mesaj.