PDA

View Full Version : [REZOLVAT] Bluesoleil 8



AmX_jKr
14-11-2012, 09:07 PM
Va salut. De ceva timp am bluetooth (bluesoleil) pentru pc si are decat 2 mb. Am incercat toate smecheriile de pe internet sa-l fac de 26 mb, dar degeaba. Ceea ce vreau e sa trimit melodii din pc in telefon (nokia 302) si nu pot. Exista cablu de date pentru un telefon ca acesta? Va rog ca am nevoie pentru ca ma plictisesc cand sunt la scoala.

Va multumesc anticipat.

Tiger
15-11-2012, 09:54 AM
Avand in vedere ca ai software-ul Bluesoleil, cauta in Bluesoleil functia de scanare device-uri dupa care creaza o asociere intre pc-ul tau si telefon (o sa-ti dea o parola pe care trebuie sa o pe telefon cand ti se cere, sau invers).

Daca nu reusesti, instaleaza NOKIA PC SUITE si dupa instalare bifezi ca telefonul se va conecta doar prin bluetooth. Nu uita ca trebuie sa ai bluetooth-ul ON pe mobil ca sa se poata face asociere mobil-pc!

AmX_jKr
15-11-2012, 11:22 AM
Avand in vedere ca ai software-ul Bluesoleil, cauta in Bluesoleil functia de scanare device-uri dupa care creaza o asociere intre pc-ul tau si telefon (o sa-ti dea o parola pe care trebuie sa o pe telefon cand ti se cere, sau invers).

Daca nu reusesti, instaleaza NOKIA PC SUITE si dupa instalare bifezi ca telefonul se va conecta doar prin bluetooth. Nu uita ca trebuie sa ai bluetooth-ul ON pe mobil ca sa se poata face asociere mobil-pc!

Bun, acum am asa:

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Tiger
15-11-2012, 12:59 PM
Pai acum mobilul este conectat la pc si poti transfera fisierele dorite. Ai 2 posibilitati:
1. Prin Nokia PC Suite;
2. In My Computer vei gasi: 1 device (nokia 302) si 1 memory card (in cazul in care ai memory card instalat in telefon).

Tu alegi cum vrei sa iti transferi fisierele.