PDA

View Full Version : Cum punem o imagine direct ! [CLICK]



Sweat
10-11-2018, 10:51 PM
Pentru a pune o imagine direct pe sectiunea unde vreti sa lasati un reply, fara sa mai oferiti link va trebui sa urmariti pasii urmatori.

1. Intram pe
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Avem cele 2 setari:
Prima fiind pentru selectarea rezolutiei (maxim 1600x1200 )
-
A doua e pentru a selecta durata imaginii ( cel mai bine e s-a selectezi "No expiration" pentru a nu disparea dupa un timp )

2. D-am click pe "Alege imaginile". Ne-a deschis o fereastra unde v-om selecta imaginea dorita. <b>You have to register to ba able to see this link</b>

3. Dupa ce am selectat imaginea ne va duce intr-un tab nou
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
Copiem "Direct link" ( Al vostru, nu al meu ! )
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Acum mergem la topicul unde vrem sa lasam reply cu imaginea si apasam pe <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Unde ne va deschide
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Lipim link-ul nostru acolo si dam "OK".
Apasam pe "Post Quick Reply" si gata! Imaginea apare direct fara a fi nevoit sa apesi pe un link.
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

As ruga si eu un moderator pe aceasta sectiune sa mute acest topic la Subiecte Importante, pentru a nu disparea cu timpul !

[696]`vLad
11-11-2018, 02:26 AM
Bună ideea , mulți nu știu nici cum să pună link-ul īn bb-code ...am văzut multe postări īn care sunt puse doar link-urile la poze și trebuia să dau pe fiecare link īn parte sa le vad... -_-` :)))
Dacă nu īti mută nimeni postarea la subiecte importante ,postează aici (<b>You have to register to ba able to see this link</b>(-download-amp-resources)/page6) fară reținere ;)

Sweat
11-11-2018, 10:20 AM
Merci, o sa mai astept sa vad daca are timp un moderator... Daca nu o sa o postez acolo.