PDA

View Full Version : A murit Ilie Balaci



wGods | Toxic
21-10-2018, 10:32 PM
Tragedie în fotbalul românesc! A murit Ilie Balaci, legendarul fotbalist al Craiovei Maxima + reacții din lumea fotbalului

<b>You have to register to ba able to see this link</b> (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)post a picture (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)

În această dimineață, în jurul orei 09:00, a murit Ilie Balaci, 62 de ani, legendarul jucătorul al Craiovei Maxima, din cauza unui atac cerebral!

Familia a decis ca trupul să fie depus luni dimineață la Biserica ”Sf. Ilie” din Craiova, locul în care a avut loc atât cununia religioasă a legendei fotbalului românesc cât și botezul celor două fiice, Lorena și Liana.
Înmormântarea va avea loc marți după-amiază, ora 12:00, la cimitirul Ungureni.

Acesta ar fi fost resuscitat timp de 30 de minute de către medicii care au venit la casa lui.

"Mi-a zis un prieten. Am vorbit la Craiova, cu prietenii noștri, care îi țineau lumânarea. Parcă suntem blestemați! Nu știu nimic", a declarat Sorin Cârțu la TV Digi Sport, care a izbucnit în plâns în direct.

Supranumit "Minunea Blondă", Ilie Balaci s-a născut pe 8 septembrie 1956, dar a fost declarat pe 13 septembrie. A jucat 347 de meciuri, pentru 3 echipe: Universitatea Craiova, FC Olt și Dinamo București. A marcat de 76 de ori pentru Știința, 7 pentru FC Olt și unul pentru Dinamo.