PDA

View Full Version : Cerere Plugin



Sweat
21-10-2018, 08:14 PM
Plugin: top15 / rank / rankstats
Descriere: Un plugin de rank / top15 cum este pe cel de zm, dar sa fie functional si dr clasic.
Versiune: Ultima
Autor: -
Flaguri: -

~TraNda~
21-10-2018, 10:43 PM
Psst.. topul de pe zombie nu este public pe nicaieri. Mai ales ca acel topic este modificat foarte mult, daca n-ai observat, un kill in top se pune doar daca omori cu arma un zm.

Sweat
21-10-2018, 10:52 PM
Nu, am uitat sa specific... nu vreau acel top, vreau ceva asemanator dar pentru deathrun, pentru ca acelea care le gasesc pe net nu merg...vreau un plugin cu /top15 si /rank in care sa iti scrie cate deaduri cate killuri ai facut si logic pe ce loc esti.

~TraNda~
22-10-2018, 01:09 AM
Iti dau un sfat. Scoate deadurile din top/rank. De ce? Fiindca pe dr mori la o capcana/nu sari pe mapa, iar acel dead se pune si in top.
Spune mi daca vrei neaparat cu deaduri in rank/top sau nu, sa stiu ce plugin iti dau maine.

Sweat
22-10-2018, 10:03 AM
Iti dau un sfat. Scoate deadurile din top/rank. De ce? Fiindca pe dr mori la o capcana/nu sari pe mapa, iar acel dead se pune si in top.
Spune mi daca vrei neaparat cu deaduri in rank/top sau nu, sa stiu ce plugin iti dau maine.

Un plugin de rank pentru deathrun :) ps serverul nu arată timpul in care termini mapa pentru ca e un server clasic fără/unite.

~TraNda~
22-10-2018, 12:55 PM
Un plugin de rank pentru deathrun :) ps serverul nu arată timpul in care termini mapa pentru ca e un server clasic fără/unite.

Am inteles ce vrei. O sa ti las mai tarziu un top si rank, acum sunt la facultate.

Sweat
22-10-2018, 02:37 PM
Am inteles ce vrei. O sa ti las mai tarziu un top si rank, acum sunt la facultate.

Multumesc mult, inca ceva, deja am un sistem de rank / top nefunctional, trebuie sa il scot pe acesta si sa il pun pe acela care m-il dai ? :D ( ps si eu mai tantalau :) )

~TraNda~
22-10-2018, 04:57 PM
Poftim topul si rank-ul: <b>You have to register to ba able to see this link</b>


Multumesc mult, inca ceva, deja am un sistem de rank / top nefunctional, trebuie sa il scot pe acesta si sa il pun pe acela care m-il dai ? ( ps si eu mai tantalau )
Normal ca trebuie sa-l scoti pe cel vechi.

Instalare
Fisierul csstats.amxx il pui in addons/amxmodx/data
Fisierul top15_puncte.amxx il pui in addons/amxmodx/plugins
Fisierele csstats.sma si top15_puncte.sma le adaugi in addons/amxmodx/scripting
Fisierul ig_chatcolor.inc il pui in addons/amxmodx/scripting/include

Iar la sfarsit te duci in addons/amxmodx/config/plugins.ini dezactivezi vechiul .amxx si pe aceasi linie adaugi top15_puncte.amxx

Sweat
22-10-2018, 05:28 PM
Merci, pluginul este functional si ruleaza, dar... nu pot sa il scot pe cel vechi, am scos toate pluginurile cu stats / rank / top... dar tot nu pot scapa de el. Vre-o idee cum sa le pot scoate si sa il fac pe cel nou sa apara ?

<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

~TraNda~
22-10-2018, 05:46 PM
Dupa ce ai facut modificarile schimba mapa..

Sweat
22-10-2018, 06:00 PM
Dupa ce ai facut modificarile schimba mapa..

De cate ori i-am dar restart si am schimbat mapa m-am plictisit eu... ciudat e ca nu e in lista de pluginuri desi are comenzi functionale, o fi un motd ? ceva mai complicat ?

~TraNda~
22-10-2018, 06:59 PM
Ai dezactivat statsx.amxx si ai adaugat un rand mai jos top15_puncte.amxx? (din plugins.ini)

Sweat
22-10-2018, 07:09 PM
Ai dezactivat statsx.amxx si ai adaugat un rand mai jos top15_puncte.amxx? (din plugins.ini)

Da, dar tot topul ala imi apare, ca nu mai pot de nervi...sterg tut plugins.ini doar sa nu il mai vad...