PDA

View Full Version : NE MUTAM! Se schimba hostul siteului



-=MaX=-
25-09-2012, 11:56 PM
Probabil ca v-ati intrebat de ce am cam lipsit in ultima perioada si de ce nu m-am apucat de testarea pluginurilor dupa cum am spus in ultimul anunt.
Ei bine, problemele au fost multe, de la pierderea hostului pentru serverul de deathrun pana la conflicte cu cei de la xservers unde avem in prezent hostat siteul, conflicte care in final au dus la rezilierea contractului.
Totul a inceput cu o propunere abuziva de a schimba planul de hosting ales cu un plan mai mare care era extrem de costisitor in comparatie cu ce am avut pana acum. Era vorba de o triplare efectiva a costurilor pentru niste servicii inutile. In conditiile in care plata webhostului am efectuat-o in avans, pe 2 ani, aceasta suma era enorma.
"Negocierile" au fost multe, chiar am fost nevoit sa apelez la anumite legi din protectia consumatorului datorita abuzurilor si presiunilor exercitate de firma de hosting.
In cele din urma, dupa o saptamana de neintelegeri, s-a ajuns la rezilierea contractului. Astfel ca voi muta totul la alta firma si este posibil ca site-ul sa fie inchis pe durata acestui transfer.
Adresa si conturile vor ramane aceleasi, nu se va schimba nimic. Va asteptam pe noul host!

-=MaX=-
28-09-2012, 10:36 PM
Gata, am finalizat mutarea site-ului!
Mai astept ceva informatii despre anumite servicii incat sa pot repara si statisticile. Daca gasiti ceva ce nu functioneaza va rog sa ma anuntati.
Din cauza ca backupul a fost facut cu ceva zile inainte de ultimul mesaj in care am cerut exemple de domenii, va rog sa scrieti propunerile din nou.
Propuneti un nume de domeniu secundar pentru wargods.ro! Ceva scurt (gen wgods.ro), nu lung (gen wargodscommunity.ro). Multumesc! ;)

gbz
29-09-2012, 09:11 AM
GG Max ca ai schimbat hostu-l , Acum sa spuneti toti propunerile voastre:D , eu zic cs.wgods.ro

FragNSTein
29-09-2012, 11:50 AM
War-gods.ro
Cs-wgods.ro
Wgods.ro

N-am inteles exact de ce vrei sa schimbi denumirea domeniului..

S.Iancu'
29-09-2012, 12:58 PM
eu zic k e mai bine sa ramana wargods.ro :-?

-=MaX=-
29-09-2012, 01:05 PM
Ma, nu schimb domeniul :))
In oferta care am gasit-o pentru hosting este inclus si un domeniu gratuit. Acel domeniu gratuit vreau sa il folosesc ca pe un domeniu secundar pentru wargods, adica sa poti accesa site-ul de pe 2 adrese, wargods.ro si inca unul :)
Initial m-am gandit la wgods.ro, dar vreau sa vad si parerile voastre, poate gasiti ceva mai bun! ;)

S.Iancu'
29-09-2012, 01:20 PM
Ma, nu schimb domeniul :))
In oferta care am gasit-o pentru hosting este inclus si un domeniu gratuit. Acel domeniu gratuit vreau sa il folosesc ca pe un domeniu secundar pentru wargods, adica sa poti accesa site-ul de pe 2 adrese, wargods.ro si inca unul :)
Initial m-am gandit la wgods.ro, dar vreau sa vad si parerile voastre, poate gasiti ceva mai bun! ;)


Aaa,bun wgods.ro e ok ;)

XeLa
29-09-2012, 01:56 PM
wGods.ro sau XeLa.ro :)))

AnGeL | Pro (W_^)
29-09-2012, 02:33 PM
Si eu sunt de parere ca wGods e bun :)

bLLue
29-09-2012, 03:41 PM
wGods.ro :)

-=MATRIX=-
29-09-2012, 06:21 PM
wGods.ro sa fie:)

luys
29-09-2012, 08:47 PM
wGods sau luys-ce-l-mai-bun-la-zm.ro

negrutzu
29-09-2012, 10:15 PM
wGods,sa fie bre...:)

petryca
30-09-2012, 12:37 AM
Xela.ro:)))))...Asta e super:))...wGods .ro:D...cred ca e cel mai potrivit;)
:ass:

Rise.
30-09-2012, 11:53 AM
wGods.ro e ok

-=MaX=-
30-09-2012, 04:47 PM
Din pacate am observat ca avem deja probleme de uptime, nu avem remote MySQL incat trebuie sa renuntam la statistici, wac, redirecte si cel mai grav: primesc peste 50 de mailuri pe zi cu erori legate de comunicarea cu bazele de date. E grav de tot, nu putem continua asa.
Toata stima pentru echipa de contact a firmei, sunt foarte ok, raspund repede la tichete, se conformeaza rapid cerintelor, dar din pacate nu pot oferi serviciile de care avem noi nevoie.
Astfel ca deja am luat legatura cu alta firma de hosting, putin mai costisitoare, dar serviciile par sa fie complete si de calitate. Nu am gasit nimic negativ despre ei pe net, din contra, chiar au fost recomandati pe alte forumuri si site-uri.
Astept raspuns de la ei si vom vedea ce vom face pe viitor. Dupa ce rezolv cu mutarea ma voi ocupa si de servere. Am mare bataie de cap cu problema asta dar fac tot posibilul sa gasesc ceva de calitate renuntand la gratuitati si alte momeli.