PDA

View Full Version : Propunere Lasere automate.



Sweat
02-10-2018, 06:12 PM
Propunerea consta in primirea automata a laserelor, fara comanda, fara bind pe tastele X ; V, vin cu aceasta idee dooarece in ultimul timp sunt foarte multi playeri noi care nu stiu sa foloseasca consola, atat si straini. Imediat ce ai intrat pe server sa primesti laserele fara bind / comanda.

-=Christian=-
02-10-2018, 08:02 PM
Nu stiu daca se poate asa ceva.
Daca intr-adevar se poate, nu am nimic impotrva.

Tiger
02-10-2018, 08:05 PM
Nu ai altfel cum.

Din "hlsdk_const.inc":
#define IN_ATTACK (1<<0)
#define IN_JUMP (1<<1)
#define IN_DUCK (1<<2)
#define IN_FORWARD (1<<3)
#define IN_BACK (1<<4)
#define IN_USE (1<<5)
#define IN_CANCEL (1<<6)
#define IN_LEFT (1<<7)
#define IN_RIGHT (1<<8)
#define IN_MOVELEFT (1<<9)
#define IN_MOVERIGHT (1<<10)
#define IN_ATTACK2 (1<<11)
#define IN_RUN (1<<12)
#define IN_RELOAD (1<<13)
#define IN_ALT1 (1<<14)
#define IN_SCORE (1<<15) // Used by client.dll for when scoreboard is held down


Ceea ce vezi mai sus sunt butoanele accesibile fara hook-uri sau alte interventii, taste accesibile direct, din pacate sunt putine si toate sunt deja folosite in diverse scopuri (trecere prin coechipieri, jump, duck, etc.) - tot ceea ce a mai ramas sunt IN_RUN (Shift - AFAIK) si IN_ALT1 (ALT) [cu exceptia crawler-ului, unde se foloseste ALT pentru catarare] - butoane ce nu sunt prea la indemana si ar putea fi folosite pentru abilitatiile de zombie.

Hook-urile sunt o a varianta de a avea acces la mai multe taste, problema sunt guard-urile ce blocheaza aceste hook-uri. Momentan hook-urile sunt puse pe "v" si "x". Tot ceea ce puteti sa faceti ii sa ii indrumati sa scrie /bindlaser . De asemenea, suntem limitati de cei de la boost in ce putem hook-uri in cadrul jucatoriilor (frica lor de a nu le fura jucatorii xD).

Sweat
02-10-2018, 08:51 PM
Nu ai altfel cum.

Din "hlsdk_const.inc":
#define IN_ATTACK (1<<0)
#define IN_JUMP (1<<1)
#define IN_DUCK (1<<2)
#define IN_FORWARD (1<<3)
#define IN_BACK (1<<4)
#define IN_USE (1<<5)
#define IN_CANCEL (1<<6)
#define IN_LEFT (1<<7)
#define IN_RIGHT (1<<8)
#define IN_MOVELEFT (1<<9)
#define IN_MOVERIGHT (1<<10)
#define IN_ATTACK2 (1<<11)
#define IN_RUN (1<<12)
#define IN_RELOAD (1<<13)
#define IN_ALT1 (1<<14)
#define IN_SCORE (1<<15) // Used by client.dll for when scoreboard is held down


Ceea ce vezi mai sus sunt butoanele accesibile fara hook-uri sau alte interventii, taste accesibile direct, din pacate sunt putine si toate sunt deja folosite in diverse scopuri (trecere prin coechipieri, jump, duck, etc.) - tot ceea ce a mai ramas sunt IN_RUN (Shift - AFAIK) si IN_ALT1 (ALT) [cu exceptia crawler-ului, unde se foloseste ALT pentru catarare] - butoane ce nu sunt prea la indemana si ar putea fi folosite pentru abilitatiile de zombie.

Hook-urile sunt o a varianta de a avea acces la mai multe taste, problema sunt guard-urile ce blocheaza aceste hook-uri. Momentan hook-urile sunt puse pe "v" si "x". Tot ceea ce puteti sa faceti ii sa ii indrumati sa scrie /bindlaser . De asemenea, suntem limitati de cei de la boost in ce putem hook-uri in cadrul jucatoriilor (frica lor de a nu le fura jucatorii xD).

Am inteles, multumesc de raspuns !

wGods | Toxic
02-10-2018, 11:11 PM
Era o comanda prin care ii puteai seta unui player bind-urile, dar nu o mai stiu... daca stie cineva despre ce vorbesc, rog sa lase comanda intr-un reply. Multumesc!

~TraNda~
02-10-2018, 11:13 PM
Era o comanda prin care ii puteai seta unui player bind-urile, dar nu o mai stiu... daca stie cineva despre ce vorbesc, rog sa lase comanda intr-un reply. Multumesc!

amx_bindlaser <nick>

-=Christian=-
03-10-2018, 10:01 AM
amx_bindlaser <nick>

Sau /bindlaser, penrtru cei care nu detin admin.

iSwearSheWas18 :O
03-10-2018, 12:14 PM
amx_bindlaser <nick>

Ms pentru comanda,foarte utila ^_^

Sweat
03-10-2018, 12:25 PM
Comanda nu funcționează, nu activează nimic

~TraNda~
03-10-2018, 09:32 PM
Comanda nu funcționează, nu activează nimic

Tie nu iti afiseaza nimic in chat, ii afiseaza doar playerului pe care aplici. Aplica comanda pe tine si ai sa vezi ..
Btw, comanda nu activeaza laserele, ci creaza (sau creeaza , inca ma bate cum se scrie cuvantul asta) bindurile pe V respectiv X. Desigur sunt sanse sa dea fail comanda, daca playerul in cauza are CFG-ul pe read-only sau are un guard care o blocheaza (comanda).

-WickedSick-
19-10-2018, 03:45 PM
S-a rezolvat !
:locked: