PDA

View Full Version : Reclamatie George



Smotocel
22-09-2018, 01:39 PM
Nick-ul tau: wGD | SqweeK
Varsta: 13 ani
Nick-ul admin-ului/player-ului: George
IP: nu este nevoie de IP.
Ora si Data / harta: ora 13:23, 9/22/2018 pe harta deathrun_minecraft_final
Motiv: Slay altei persoane din staff.
Dovezi: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Mentiuni: Nu este prima data cand George greseste sau arata dovada de "incompetenta".

~HYXUL~
22-09-2018, 01:49 PM
Bonus: <b>You have to register to ba able to see this link</b> el a intrebat lumea daca schimba toti au zis da si dupa ne pune pe noi sa continuam (ca un fel de dovada ca ii e frica sa schimbe mapa cand mai e staff on)
:pro:

gdm155
22-09-2018, 01:57 PM
:pro:

-=Christian=-
22-09-2018, 02:27 PM
Care a fost motivul slay-ului? Banuiesc ca este un motiv in spatele acestui screenshot.
Din cate vad, ati inceput sa va mancati intre voi, va panditi unii pe altii, abia asteptati sa gresasca adminul X. Nu e ok, nu este "colegeste" .


Bonus: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
HYXUL, si tu pui paie pe foc, incercati sa puneti o anumita persoana intr-o lumina proasta.
Voi ca si colegi ar trebui sa va sfatuiti unii pe altii, sa va ajutati intre voi. Mai aveti de lucrat la acest capitol.

~TraNda~
22-09-2018, 03:04 PM
George are 24h la dispozitie sa explica slay-ul dat.
Frumos era sa vii cu un ss care sa arate pentru ce a dat slay, nu cred ca era ceva neintemeiat, fiind pe minecraft, ma gandesc ca CTMAFIACT s-a urcat pe mapa. Chiar si asa nu trebuia sa-i dea slay, venea cu o reclamatie si il rezolvam eu.


Care a fost motivul slay-ului? Banuiesc ca este un motiv in spatele acestui screenshot.
Din cate vad, ati inceput sa va mancati intre voi, va panditi unii pe altii, abia asteptati sa gresasca adminul X. Nu e ok, nu este "colegeste" .


HYXUL, si tu pui paie pe foc, incercati sa puneti o anumita persoana intr-o lumina proasta.
Voi ca si colegi ar trebui sa va sfatuiti unii pe altii, sa va ajutati intre voi. Mai aveti de lucrat la acest capitol.

Mare dreptate ai Cristi, dar treaba asta n-o sa mai tina mult, o sa revin la vechiul meu obicei, chit ca mai raman cu 3 oameni in staff.

Smotocel
22-09-2018, 05:11 PM
Care a fost motivul slay-ului? Banuiesc ca este un motiv in spatele acestui screenshot.
Din cate vad, ati inceput sa va mancati intre voi, va panditi unii pe altii, abia asteptati sa gresasca adminul X. Nu e ok, nu este "colegeste" .


HYXUL, si tu pui paie pe foc, incercati sa puneti o anumita persoana intr-o lumina proasta.
Voi ca si colegi ar trebui sa va sfatuiti unii pe altii, sa va ajutati intre voi. Mai aveti de lucrat la acest capitol.

Eu nu pandesc pe nimeni, nu vreau sa fac nimic dar cand vad ca o persoana este incompetenta si imi arata de mai multe ori ca nu are cunostintele necesare de admin. Adica nu a fost prima oara cand ne-a pus pe noi sa dam votul si mereu ezita. E clar ca nu are destule cunostinte in adminat.

Smotocel
22-09-2018, 08:02 PM
Bonus : <b>You have to register to ba able to see this link</b>

dizdani
22-09-2018, 10:32 PM
HYXUL, si tu pui paie pe foc, incercati sa puneti o anumita persoana intr-o lumina proasta.
Voi ca si colegi ar trebui sa va sfatuiti unii pe altii, sa va ajutati intre voi. Mai aveti de lucrat la acest capitol.

mai greu cānd le spui, iar ei spun să nu mai: comentăm, să nu ne mai băgăm, etc. Unii acceptă, unii nu.

i-a dat slay pentru că s-a urcat la īnceput de mapă sus pe „acoperiș?” din cāte-mi aduc aminte. Eu stăteam la „pāndă”, la īnceput. Īnsă „ctmafiact”, nu părea să aibe intenție īn a scurta ( dacă nu confund persoanele. Au fost mai multe cazuri de genul pe aceași mapă).




Și ca atragere de atenție, singurele dăți cānd un admin poate aplica o comandă pe alt admin este cānd un admin este „afk”, (amx_spec adminafk).Astfel se evită eventual o rundă pierdută (60 sec nemișcat ca și terorist = spec automat, iar după aceea īncepe o rundă 9). Clar se aplică după trei, patru runde īn bază fiind adminul. Īn caz de admin afk la terorist, un slap la 30-40 de secunde pentru a nu-l muta serverul automat la spectator ajungāndu-se iar la ce trebuie a fi evitat.


but thats just my opinion
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

-WickedSick-
22-09-2018, 11:59 PM
Sincer , cred că ar fi trebuit să vorbești cu el , și să-i explici , și probabil ar fi īnțeles , iar acum această reclamație nu mai exista .
Știu și eu ce īnseamnă să stai pāndar și cum calcă unul pe bec , să-i faci reclamație , așa făceam și eu īn anii trecuți , dar am renunțat la acest obicei , prost pot spune , mi-am dat seamă că , comunitatea asta īnseamnă mai mult decāt o reclamație pentru un slay , flash sau altă banalitate de genul , poți lega prietenii frumoase aici și chiar de durată , un staff trebuie să fie unit , nu zice nimeni să-l acoperi pe unu care a făcut o mare prostie , dar pentru un slay , īl puteai "ierta" , suntem o echipă , nu dușmani ..:)

Danielul
23-09-2018, 12:15 AM
Inteleg ca e greu sa iesi in evidenta ca admin cand sunt asa multi acum, da pentru astfel de reclamatii ar trebui sa primeasca avertismente/mustrari adminii in cauza
Din spusele lui Dani, George si-a facut treaba

Smotocel
23-09-2018, 12:54 PM
Sincer , cred că ar fi trebuit să vorbești cu el , și să-i explici , și probabil ar fi īnțeles , iar acum această reclamație nu mai exista .
Știu și eu ce īnseamnă să stai pāndar și cum calcă unul pe bec , să-i faci reclamație , așa făceam și eu īn anii trecuți , dar am renunțat la acest obicei , prost pot spune , mi-am dat seamă că , comunitatea asta īnseamnă mai mult decāt o reclamație pentru un slay , flash sau altă banalitate de genul , poți lega prietenii frumoase aici și chiar de durată , un staff trebuie să fie unit , nu zice nimeni să-l acoperi pe unu care a făcut o mare prostie , dar pentru un slay , īl puteai "ierta" , suntem o echipă , nu dușmani ..:)

Eu nu am nimic cu George ca persoana, doar ca nu este prima data cand greseste. De multe ori a facut greseli si nu doar pentru slay-ul ala am facut aceasta reclamatie.

~TraNda~
23-09-2018, 02:24 PM
Din spusele lui Dani, George si-a facut treaba
Cum ar fi sa primesti ban de la un alt admin, si-a facut treaba, nu? :))

Vad ca uitati esentialul adminatului, RESPECTAREA REGULAMENTULUI. Fiecare server are propria sa politica, iar tu ca admin trebuie sa te adaptezi. In prima instanta, geroge trebuia sa faca un demo scurt si venea el cu reclamatia catre CTMAFIACT sau putea sa mi-l lase in privat. Pentru asta primeste -1.
In a doua instanta, George nu a gresit, aplicand amx_spec pe tine, ca nu mori daca scrii /back. Probabil ai fost afk, nu 2-3 runde, dar cat lui i s-a parut ca nu esti in fata PC-ului.
SINGURA COMANDA ACCEPTATA INTRE ADMINI ESTE amx_spec.

Eu acum nu-l pot sanctionat pe CTMAFIACT, pentru incalcarea regulamentului, fiindca n-am dovezi concrete.

In alta ordine de idei, lasati copilarismele!!
:locked: